Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vraag


  • SjoerdHar
  • Registratie: December 2022
  • Nu online
Mijn vraag
Ik heb de afgelopen dagen, mijn inziens, een erg hoog verbruik van het elektrische element in de unit. Iemand een idee wat de oorzaak hiervan kan zijn?

Relevante software en hardware die ik gebruik
ERSD-VM2D

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
De installateur geeft aan dat dit normaal is en komt door de hoge luchtvochtigheid. Vind dit echter zelf wel extreem hoog.

Alle reacties


  • SjoerdHar
  • Registratie: December 2022
  • Nu online
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/BsGZVhD2Jt8XbQkzqlCOqMJudFQ=/x800/filters:strip_exif()/f/image/gHCorkgQ5ZH8F4jjMwKq5Uu2.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/CA-jroI519wW2olnEwSULCZ9H1U=/x800/filters:strip_exif()/f/image/gnIHKpIlyOXDIZsfHl1rlrMD.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Di5S8k1qLj1IBHPsdYn1XMyHXT0=/x800/filters:strip_exif()/f/image/FuU9jR3MEIQH1YQMs9QPMTvE.png?f=fotoalbum_large

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Nu online
Ik ken Mitsubishi niet specifiek, maar dit is veel te hoog ja. Dat het element een beetje helpt voor een paar minuten tijdens een defrost is prima, maar daarmee verstook je bij lange na geen 20 kWh op een dag.
Heb je je installateur deze cijfers gegeven? Dit is zeker niet normaal.

[ Voor 14% gewijzigd door ASW1 op 25-11-2025 18:26 ]


  • dunklefaser
  • Registratie: Oktober 2012
  • Laatst online: 20:20

dunklefaser

Point Of KnowReturn

@SjoerdHar Zoals @ASW1 zegt: dit is niet in orde.
Vreemd ook dat tijdens de langere periode met 2 kW de buitenunit helemaal niets doet.
Nieuwe installatie? Nog binnen garantietermijn?
Dit moet dan de installateur oplossen.

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? - Vrijwillig Energycoach Fiat LUXus! - Some Insights


  • plaspvd
  • Registratie: Mei 2014
  • Niet online
Kijk eens waar de pompsnelheid op staat, vermoed op 5 (stand 1 tot 5) kijk in je thermistor menu wat de flow is ( 540 ) invoeren, dit geeft je liters per minuut aan! Dit moet overeenkomen met het vermogen wat aangegeven staat in de handleiding (staat een mooi tabel in). Verlaag je pompsnelheid naar het vermogen wat de warmtepomp heeft.

De lange periode dat alleen het element werkt is vermoedelijk je sww wat vrij hoog ingesteld staat, wat mag je beperken tot maximaal 52 graden.

[ Voor 18% gewijzigd door plaspvd op 25-11-2025 18:40 ]


  • plaspvd
  • Registratie: Mei 2014
  • Niet online
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/zHe9aGcslzYgcqEKz_BOYas1f8g=/full-fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/8LCME25Hf6KJfN6twHJuKNsq.jpg?f=user_large

Vergelijkbaar tabel, hier mag je naar zoeken in de handleiding. Als ik het mij goed Herinner staat er tegenwoordig ook een optimale flow snelheid in.

[ Voor 26% gewijzigd door plaspvd op 25-11-2025 18:41 ]


  • SjoerdHar
  • Registratie: December 2022
  • Nu online
@dunklefaser op dat moment is het 300 liter buffervat voor de SWW aan het verwarmen.
Heb hem de data laten zien van een dag (wel wat minder verbruik maar zelfde pieken in de grafiek) maar gaf aan dat dit niet gek was.

@plaspvd ten eerste dank voor je reactie. Ik volg alleen nog niet helemaal de stappen die je voorstelt. Kun je me uitleggen hoe ik dat moet doen? En vanwaar dat je op deze tip uitkomt? Flow nu bv te hoog waardoor die snel weer moet ontdooien of?

Buitenunit is de SUZ-SWM80VA.

SWW temperatuur staat op 55 maar zou ik naar 52 zetten.
Pagina: 1