Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vraag


  • Quinten74
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 20:15
We hebben een casco nieuw passiefhuis (totaal energieverbruik per m2 <15kwh per jaar). Ik ben nu bezig met het verwarmingssysteem, maar kom er nog niet helemaal uit. Het huis bestaat uit 3 verdiepingen met respectievelijk 135, 135 en 170m2 (kelder) vloeroppervlakte. Om de flow en efficiënte te maximaliseren heb ik gebruik gemaakt van 20mm vloerverwarmingsbuis hoh 10cm en een gesloten verdeler per verdieping van 13, 13 en 15 groepen met ongeveer 100 meter buis per groep. In totaal ligt er dus ongeveer 4100 meter aan vloerverwarmingsbuis met een watervolume van rond de 840 liter.

Ik wil beginnen met verwarmen met een CV ketel in de kelder (Vaillant Ecotec Exclusive 34; voornamelijk vanwege de mogelijkheid om het vermogen terug naar 4kW te kunnen schroeven, maar wel CW5+ warmwatervoorziening) om nu direct de vloerverwarming aan te kunnen sturen in de water. Later plaatsen we een houtkachel (Bef Home Aqualite 6 Passive) op de bovenste verdieping die ik ga aansluiten op een buffervat in de kelder. Eventueel ook een warmtepomp om de energie van de 10 zonnepanelen op het dat te gebruiken.

Mijn ervaring met een eerdere bouw van een passief gebouw waar ik dezelfde dimensionering van vloerverwarming heb gebruikt icm een Intergas Xtreme 36 (wederom voor warmwatervoorziening) dat dit goed werkt (altijd warm en een gasverbruik van rond de 200m3 per jaar). Alleen is dit slechts 1 vloers met een open verdeler. Ik ben de afgelopen dagen uitgebreid bezig geweest om tot een ontwerp te komen maar loop vast op hoe het zo efficiënt mogelijk te doen.

Ik wil de aanvoer van de ketel knijpen naar de verdelers en rond de 25 graden hebben, omdat het anders te warm wordt binnen. Ik wil dit hydraulisch neutraal doen maar wel de verdiepingen apart kunnen aansturen. Ik kan goedkoop aan Wilo Stratos Pico pompen komen die een zeer laag energieverbruik hebben en volledig regelbaar zijn. Ik wil namelijk ook dat de flow in de vloerverwarming 24/7 blijft draaien, maar wel op momenten dat er geen warmtevraag is op een lager niveau (allemaal instelbaar met de Wilo) en te monitoren met bluetooth. Later wil ik ook de warmte kunnen invoeren van het buffefvat van de houtkachel.

Een heel verhaal, maar concrete vraag is wat moet ik gebruiken (pompgroep, hydraulische verdeler, automatische kleppen) en waar voornamelijk om de aanvoertemperatuur naar de verdelers centraal te regelen. Maak ik gebruik van 3 afzonderlijke pompen of 1 pomp? Als iemand mij hier mee zou kunnen helpen dan hoor ik het graag en uiteraard kan dit tegen betaling.

Alle reacties


  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 00:09
Dus je hebt (135+135+170)*15 = 6600 kWh nodig.
We doen er een koevlaasje overheen, die voor dit soort woning niet helemaal klopt... en we komen op 4kW maxmale warmtevraag (bij -10 dus)

Dus je hebt ongeveer het kleinste warmtepomje nodig wat er op de markt is... waarom heb je een CV en gasaansluiting voor een megalaag verbruik voor zo'n loeder van een woning?

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.