Waterleiding parallel

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • tj.jackel
  • Registratie: Augustus 2014
  • Laatst online: 02-12 09:01
Beste Tweakers,

Voor een kraan en een ander apparaat is een waterleiding gelegd. Deze kan alleen niet de gevraagde capaciteit leveren. Nu was het plan om ook warm water te leggen maar dit gaat niet door dus ligt er naar dezelfde locatie nog een nieuwe waterleiding. Mag je deze parallel zetten om de capaciteit te verhogen? Het punt waaruit de leidingen gevoed worden is een grotere diameter.

Mvg.

Alle reacties


  • Juup
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Ga je de 2 leidingen op het einde weer aan elkaar aansluiten of is 1 voor de kraan en de ander voor het apparaat?

Een wappie is iemand die gevallen is voor de (jarenlange) Russische desinformatiecampagnes.
Wantrouwen en confirmation bias doen de rest.


  • BlueKeenan
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
Ik zou de extra leiding die je hebt liggen dan gebruiken voor het andere apparaat en de bestaande voor de kraan. Zo minimaliseer je ook weer onnodige koppelingen (die ook leiden tot extra knelpunten).

Zolang je NEN1006 volgt is het wel toegestaan om parallel uit te voeren mits het niet leid tot dode leidingstukken of extra opwarming van het water.

Ik ben wel erg benieuwd naar wat voor capaciteits eisen je hebt dat je niet voldoende hebt aan 1 leiding?
Tenzij het een regendouche is zou je nagenoeg overal weg moeten kunnen komen met een kleine diameter leiding (12mm koper bijvoorbeeld). Zit je probleem niet ergens anders in het ontwerp?