Broncode tekst-based-game Zork uit 1980 wordt open source…

Pagina: 1
Acties:

  • MneoreJ
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 19:36
Artikel: .geek: Broncode tekst-based-game Zork uit 1980 wordt open source beschikbaar ...
Auteur: @TijsZonderH
Wellicht pietluttig, maar daar blijven we nerds voor:
Om de game te kunnen spelen, moeten spelers een interpreter zoals ZILF gebruiken.
ZILF is geen interpreter maar een compiler voor ZIL (de Z-machine Interpreted Language, de broncode dus). De code die daar uit rolt (een .z-bestand) is de invoer voor een Z-machine interpreter, waarvan er meerdere bestaan. In tegenstelling tot ZIL-compilers; voor zover ik weet is ZILF de enige (die openbaar is althans, de tools van Infocom zelf zijn niet openbaar gemaakt).

ZILF heb je dus niet zozeer nodig om Zork te kunnen spelen (de gecompileerde bestanden waren allang openbaar) maar om de broncode zelf te compileren. Daarna moet je weer een interpreter aanzwengelen.

De openingszin ("zodat iedereen het met de juiste Z-Machine-interpreter kan bekijken") duidt op dezelfde verwarring. De code is uiteraard met iedere tekstviewer te bekijken, de game zelf vergt wat meer stappen.

[ Voor 16% gewijzigd door MneoreJ op 21-11-2025 16:28 ]

Dat raakt kant noch wal. Niet "dat slaat kant noch wal". Wel "dat slaat als een tang op een varken".


  • Boudewijn
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Boudewijn

omdat het kan

De broncode van Zork I, II en III komen onder een MIT-licentie op GitHub te staan zodat iedereen het met de juiste Z-Machine-interpreter kan bekijken.
INderdaad, bekijken kan met een tekst-editor of gewoon met cat onder linux. Als je er veel trek in hebt ;)
ZorkMicrosoft en Activision schrijven dat de broncode van de games uit 1977 publiek worden gemaakt. Het gaat om de broncode en eventueel beschikbare
De broncode is enkelvoud, dus "publiek wordt gemaakt" lijkt me passender.

  • Left
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 22-11 19:44
..om de game te preserveren.
'Behouden' is het goed Nederlandse woord voor preserve of eventueel 'conserveren'.
Preserveren is geen Nederlands woord.

  • TijsZonderH
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 19:05

TijsZonderH

Nieuwscoördinator
Dat is technisch correct en dat is de beste soort correct! Ik heb het inderdaad aangepast, dank. En 'preserveren' is idd niet helemaal juist, ik maak er 'bewaren' van.

In het verleden geschreven handtekeningen bieden geen garantie voor de toekomst.