Ervaring met Atag 8 serie oven?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


  • 1234567y
  • Registratie: Januari 2022
  • Laatst online: 27-07 19:43
Er is nog niet heel veel te vinden over de nieuwste Atag ovens (8 Serie).

We zijn geïnteresseerd in een 45cm Stoomoven en een 45cm Combioven. Alternatief is bosch, maar ik kan heel weinig ervaringen vinden van de Atag.

Ik ben vooral benieuwd hoe de bediening bevalt, of de airfry functie goed werkt voor (oven)friet. en gewoon of de Pizzas er goed uitkomen :)

Alle reacties


  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:24
Wij hebben net een 60cm CS (Stoom & Oven) en een 45cm CSX (Stoom, oven & Magnetron) besteld, ik ben benieuwd of er al meer ervaringen zijn?

  • AtraNoctua
  • Registratie: Augustus 2025
  • Laatst online: 23-06 06:07
Hoe bevalt de CSX tot nu toe? Hier twijvelen we nog

  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:24
Hij wordt volgende week geplaatst, momenteel wordt de nieuwe zekeringkast geplaatst 😅

  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:24
Eerste ervaringen hier zijn tot nu toe goed. Magnetron alleen nog gebruikt om melk op te warmen, dat lijkt goed te gaan. Stoomoven bevalt erg goed voor i.i.g. asperges en vis. Heb de grote broer (CS 60 cm) gebruikt voor een traybake (eerst hetelucht voor de groente, daarna 20% stoom erbij voor met de kip, zodat deze niet uitdroogt), dat ging ook erg goed.

Opvallende punten bij eerste gebruik:

Oven warmt snel op

Stoom geeft inderdaad veel water, maar de 2 minuten stoom laten verwijderen aan het eind van de cyclus verminderd de plas aanzienlijk die in de oven achterblijft. Hierbij dus wel met de bereiding instellingen rekening houden.

Hetelucht oven doet goed zijn werk, bij meerfase koken kun je helaas niet de de kernthermometer gebruiken.

Bij gewoon gebruik werkt de kernthermometer erg goed, je kunt op de display goed volgen wat de kernthermometer meet, en de oven stopt netjes als de ingestelde temperatuur is bereikt.

Schoonmaken is tot nu toe met een handdoek al het vocht afdrogen na stomen en daarmee van binnen ook gelijk schoon. De waterlade open klikken en opgekeerd boven de wasbak leggen om te drogen, daarna terug de oven in. Tot nu toe niet veel werk.

  • Jerre123
  • Registratie: November 2020
  • Laatst online: 17-07 08:23
Ondertussen ook aan het hele keukenverhaal begonnen en qua design springt die 8-serie er voor mij wel echt uit. Uiteindelijk moet het toestel natuurlijk vooral gewoon zijn werk goed doen. 🙂

Benieuwd naar wat meer ervaringen en reviews van mensen die hem al een tijd gebruiken. Ik ben zelf nog aan het twijfelen tussen deze, een AEG en een Siemens Oven stack

Iemand hier een gefundeerde mening over? Claude stuurt me vooral richting Siemens.
(Kortingen AEG/Siemens 20% Atag 10% RSMP)

  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09:24
Inmiddels gebruik ik ze meerdere keren per week en bevallen erg goed.

Buiten het kook gedeelte vind ik de software soms wel wat slordig.

De opstart animatie uitzetten kan ik in het configuratiemenu doen, bij 1 oven doet het exact wat je verwacht, bij de andere oven blijft de animatie komen.

Instelling voor het licht brandduur tijdens gebruik; deze kun je zetten op aanlaten tijdens gebruik, maar dan blijft hij ook aan nadat de oven uit is gezet. (Je moet hem dan aanzetten, het menu openen en hem uitzetten, daarna oven uitzetten)

Allemaal op touchscreen en geen enkel probleem in dagelijks gebruik, maar wel slordig in de software.

Voor koken / bakken/ braden werkt het geweldig.

1 software verbetering die ik wel graag zou willen zien, de kernthermometer mag je alleen aansluiten als hem gebruikt voor aansturing. Ik zou graag zien dat je hem altijd kan gebruiken en en gewoon op de display weergeeft.

Nu als je hem aangesloten hebt, maar niet in de kook instellingen gebruikt, moet je hem zelfs verplicht uit pluggen.
Pagina: 1