Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Vraag


  • Arckayn
  • Registratie: Augustus 2010
  • Laatst online: 01-11 00:30
Ik zoek een?
Ik heb nu een 65" Panasonic ST60 plasma tv. Hier ben ik altijd supertevreden over geweest, maar die begint nu echt wel zijn leeftijd te tonen en dus is het tijd voor een upgrade. Ik ben nu op zoek naar een 75-77" inch tv maar twijfel heel erg tussen OLED en MiniLED. Ik weet dat OLED op veel vlakken als superieur wordt gezien maar mijn situatie is als volgt: Ik woon in een appartement met alleen maar ramen op het zuiden en de TV staat op een plek waar de zon zo'n beetje de hele dag er op schijnt. Nu heb ik wel gordijnen hangen, maar die kunnen niet altijd dicht zijn en blokkeren niet al het licht. Daarnaast heb ik een plat dak en wordt het in de zomer bloedje heet. Ik heb een mobiele airco en zonwering voor de ramen hangen in de zomer, maar dan nog kan het 30+ graden worden op de warmste dagen (de plasma helpt hier niet bij natuurlijk). Nu lees ik veel over OLEDs die warmtegevoelig zijn, gevoelig voor UV en natuurlijk het minder goed doen in kamers met veel verlichting in vergelijking met MiniLEDs.

Daarnaast heb ik toch ook een kleine angst voor burn-in ook al weet ik dat dit waarschijnlijk geen issue zal zijn (als plasma eigenaar heb je dezelfde perikelen immers), maar toch knaagt het dat er een alternatief is met MiniLEDs waar dit geen issue is.

Als laatste vind ik het moeilijk bij OLED dat daar ook weer verschillen tussen modellen zitten met WOLED en QD-OLED en anti-glare vs glans. Er zijn zoveel opties dat je keuzestress krijgt wat nu het beste is.

Wat is je budget?
Het budget zit tussen de €2000 - €3000. Het liefst zou ik onder de €2500 uit willen komen, maar het kan tot max 3k.

Ik wil het apparaat gaan gebruiken om ......
Ik game veel op PS5. Veelal verschillende games, ik ben niet iemand die honderden, duizenden uren dezelfde games speelt. Verder kijk ik veel series en films via streaming en via mijn netwerk. Rechtstreeks via DLNA mediastreaming vanuit mijn PC. Ik gebruik de tv heel vaak. Doordeweeks zeker wel 4-5 uur per dag en in het weekend soms het dubbele. Ik heb een vrij nieuwe 5.1 AV receiver van Denon die mijn audio regelt en HDMI 2.1 aankan geloof ik. En de TV komt op een stand, niet aan de muur.

Wat heb je zelf al gevonden?
De drie keuzes waar ik iedere keer op terug kom zijn de LG G5, de Samsung S95F en de TCL C8K. Ik zie ook dat er een TCL C9K is die niet veel duurder is dan de C8K maar schijnbaar niet de moeite waard is ondanks betere specs en meer dimming zones.

Misschien ook wel goed om te vermelden dat ondanks het feit dat ik veel game en media consumeer ik niet supergevoelig ben voor zaken als framerates, responsetijd etc, maar mogelijk is dat ook omdat ik nu op een plasma 1080P zit en dat anders oogt dan moderne schermen waar dat veel beter merkbaar is of zo?

Als laatste ben ik iemand die niet iedere 4-5 jaar zijn tv wil/kan vervangen dus als er een optie is die duidelijk langer mee zal gaan telt dat voor mij ook zeker mee.

Ik hoor graag wat jullie in mijn situatie zouden doen. Thanks alvast!

[ Voor 4% gewijzigd door Arckayn op 30-10-2025 00:07 ]

Alle reacties


  • GforceNL
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 19:47

GforceNL

Out of memory....

Ik ben van OLED naar miniled gegaan (Hisense 75 inch) maar ga toch weer terug naar oled zodra er een leuke aanbieding is. als je eenmaal de zwartwaarden van OLED gewend bent, is miniled toch een beetje flets.

Voor gaming is de miniled prima, dus hij gaat naar de computer kamer, maar met name films zien er toch net wat strakker uit op een OLED.

<Zinloze tekst hier>


  • Cheezborger
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 00:07
Met jouw budget moet je gewoon een 77" OLED kopen. Ik zou persoonlijk altijd voor OLED gaan als dat budgettair haalbaar is. Dat moet tijdens BF zeker lukken voor €2.500.

Mijn budget ligt wat lager (rond €1.500), en in die formaten (75" tot 85") ben je eigenlijk aangewezen op een MiniLED van HiSense of TCL.

  • Master Chieftec
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 17-11 13:14
Choose wisely. OLED biedt fantastische zwartwaarden, iets wat je vooral bij films en series echt zult merken. Ik heb zowel OLED als QD‑OLED gehad, maar ben uiteindelijk overgestapt naar Mini LED, de Bravia 9. De belangrijkste reden is dat ik na een verhuizing veel meer lichtinval in de woonkamer heb. Ik heb simpelweg meer helderheid nodig dan wat een OLED, zelfs de LG G5, kan leveren.

Voetbal kijken op een zonnige zondagmiddag was geen optimale ervaring. Verduisterende gordijnen zijn een optie, maar passen niet bij het interieur. Met de Bravia 9 ben ik erg tevreden als Gaming tv, maar iets minder voor films en series. Je merkt toch wat blooming en inderdaad een iets fletser beeld, zeker als je eerder naar een OLED hebt gekeken.

Mijn advies: ga voor OLED als je omgeving en budget het toelaat. Als OLED’s straks 600 nits fullscreen aantikken, zou ik zelf zonder twijfel daarvoor kiezen. Voor nu voldoet Mini LED perfect aan mijn behoeften, al blijf ik altijd met een schuin oog kijken naar de ontwikkelingen op OLED gebied.

Tip: neem contact op met HelloTV via hun website en gebruik de knop ‘korting aanvragen’. Daar kun je vaak nog wat van de prijs afpraten. En zou zeker voor 77 inch te gaan zodat het in meerdere opzichten een echte upgrade voor je zal zijn.

  • Koldur
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 19-11 13:45
Het is en blijft heel persoonlijk. Ik ben juist voor een mini-LED TV (ook een Bravia 9, 85" variant) gegaan omdat ik daar de filmische ervaring een stuk mooier vind dan bij OLED. Vooral bij 24p materiaal vind ik dat er niet uitzien op een OLED, dat doet de miniLED van Sony echt heel goed. OLED heeft wel betere kijkhoeken, als je echt heel schuin gaat kijken, wil je geen mini-LED.
Zwart bij mijn Bravia 9 ervaar ik (ook als alles helemaal pik donker is hier) als echt zwart. Is mij echt enorm meegevallen. Vriend van mij die mee geholpen heeft hem op te hangen en een OLED eigenaar is, zei dat ook meteen.

Maar ga het alsjeblieft vergelijken! En dan wel bij een winkel die de TVs in een normale modus heeft staan en je eigen materiaal mag testen. Smaken verschillen nu eenmaal.

i7 12700K,GB WindForce RTX4090,32GB KF436C16RB1K2/32,Gigabyte Z690 UD DDR4,Corsair RM1000x,WD Black SN850 2TB,Phanteks Eclipse P360A,Quest 3 VR Headset,Corsair iCUE H100i RGB Pro XT 240mm