Als je een hardware modem hebt, kun je dat wel op een P75 draaien lijkt me... Softmodem word even een ander verhaal...
Sint Moartn, Sint Moartn, de koeien hebben stoartn
Bij mij heeft zo'n modem in een P90 gedraait, dan is een P75 ook geen probleemOp dinsdag 18 september 2001 20:42 schreef FastWallie het volgende:
Ik hoorde dat je minimaal een pentium 200 of zoiets moet hebben voor een 56k PCI modem.
They made me do it.
Ik weet ook nog uit die tijd, dat een 233 wel aangeraden werd. Misschien dat het inderdaad op softmodems sloeg..
Voor 't bulk van de PCI modems die je kunt krijgen geldt minimaal een P166 MMX. En dat MMX is belangrijk, want daar maken de drivers gebruik van.
Verwijderd
je kan zeker wel op een p75 met een 56k modem internetten. Let er dan wel op dat dit modem geen winmodem of softmodem is, maar een echt hardwaremodem. Die zijn iets duurder, maar doen het wel goed.
Verwijderd
Scoor anders zo'n lekker ouderwets multi-io kaartje, dan heb je een nieuwe com-poort (3 en 4 lijkt me) en kan je gewoon een extern modem gebruiken, loopt iig als een trein
Dat moet je juist niet doen, de UART (chip voor de compoort) die daarop zit is veel te langzaam. Gaat dus niet goed werken, meer als een stoptrein.Op woensdag 19 september 2001 00:48 schreef SoundBastard het volgende:
Scoor anders zo'n lekker ouderwets multi-io kaartje, dan heb je een nieuwe com-poort (3 en 4 lijkt me) en kan je gewoon een extern modem gebruiken, loopt iig als een trein
Das niet helemaal correct. De oude COM poorten van de PC/XT hadden idd een UART die niet sneller ging dan 9600 baud. Vanaf de PC/AT werd een andere UART gebruikt die maximaal 115.200 baud aankan, en dat ligt ver boven de snelheid van een 56k modem. Een moderne multi-I/O kaart is dus wel bruikbaar.Op woensdag 19 september 2001 01:24 schreef JAVA-Doctor het volgende:
[..]
Dat moet je juist niet doen, de UART (chip voor de compoort) die daarop zit is veel te langzaam. Gaat dus niet goed werken, meer als een stoptrein.
For it is the doom of men that they forget... Huidige en vroegere hardware specs The Z80 is still alive!
Ook niet correct, heb hier nog zat 486 onderdelen (borden, io kaarten) liggen met de 8250 UART erop en die is toch echt heel langzaam (tot 9600? tot 19200?)... De snellere (en goede) versie is 16550 UART en die zat echt niet in alle 286/386/486 PC's ...Op woensdag 19 september 2001 09:38 schreef EXX het volgende:
[..]
Das niet helemaal correct. De oude COM poorten van de PC/XT hadden idd een UART die niet sneller ging dan 9600 baud. Vanaf de PC/AT werd een andere UART gebruikt die maximaal 115.200 baud aankan, en dat ligt ver boven de snelheid van een 56k modem. Een moderne multi-I/O kaart is dus wel bruikbaar.
AMD Phenom II X4 // 8 GB DDR2 // SAMSUNG 830 SSD // 840 EVO SSD // Daar is Sinterklaas alweer!!
idd, de 8250 gaat tot 9600 baud (BIOS ondersteunt overigens ook maar tot 9600 baud). De 16550 gaat tot 115.200 baud. Ik ging overigens in de fout door alleen van orginele IBM PC/XT en AT machines uit te gaan en geen rekening te houden met de vele klonen.Op woensdag 19 september 2001 09:47 schreef limoentje het volgende:
[..]
Ook niet correct, heb hier nog zat 486 onderdelen (borden, io kaarten) liggen met de 8250 UART erop en die is toch echt heel langzaam (tot 9600? tot 19200?)... De snellere (en goede) versie is 16550 UART en die zat echt niet in alle 286/386/486 PC's ...
For it is the doom of men that they forget... Huidige en vroegere hardware specs The Z80 is still alive!
Wat voor chipset zit d'r op?
micheljansen.org
Fulltime Verslaafde Commandline Fetisjist ©
In 486's zat ook vaak de 16450, even snel als de 16550, maar zonder buffers (of was 't veel kleinere?). Dat wil je ook niet hebben, want met 56k6 heb je die nou net nodig om geen overloop van data te krijgen.
Pagina: 1