Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • joon
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 07-10 16:11
Beste mede-Tweakers,

Ben heel erg benieuwd of er mensen zijn die hier hun ervaringen met een (drink) waterfilter systeem willen en kunnen delen, er is genoeg over te vinden maar als leek vind ik het vrij lastig om hier een keuze te maken.

Context:
Was het al beu met het PFAS/PFOA drinkwater verhaal en nu komt ook nog Lithium om de hoek deze week, de kogel is voor mij door de kerk - ik wil een RO (Reverse Osmosis) filter op mijn keukenkraan voor drinkwater/kookwater.

Ik weet dat de andere grote bronnen van dit soort stoffen hier niet mee gestopt worden maar de traagheid van actie vanuit de politiek, de immense taak dat het zal zijn om ons drinkwater hiervan vrij te krijgen en ook de tijd die het zal kosten om dit soort oplossingen op deze schaal te bouwen heeft er bij mij voor gezorgd dat ik deze keuze wil gaan maken.
Ben al redelijk ben bezig geweest met het onderzoeken van een oplossing om op korte termijn een wat prettiger gevoel te hebben bij het drinken van kraanwater.

Een aantal punten die ik belangrijk vind zijn:
- Verkrijgbaarheid en Betaalbaarheid van Filters.
- Filters zijn niet proprietair.
- Makkelijke aansluitingen, zodat er geen loodgieter hoeft te komen.
- Compact systeem, zodat deze in een keukenkastje past.
- Minimale complexiteit, mijn niet al te technische vrouw moet ook comfortabel zijn om bijv. filters te vervangen.

Benodigdheden:
Daar komt nog bij dat een 3-wegs kraan aanbevolen is bij zo'n systeem, zodat het gefilterde water een losse hendel heeft en een andere weg uit de kraan heeft.
En waarschijnlijk wat materiaal voor het aansluiten van zo'n systeem.

Uiteindelijk kwam ik bij het volgende (kant en klare) systeem:
https://www.osmiowater.co...verse-osmosis-system.html

Maar.. Deze heeft dus geen NSF certificeringen, je koopt deze dan ook zonder garantie dat de claims die ze maken ook echt kloppen, wel dacht ik te lezen dat hier ook andere filters in passen waardoor je mogelijk wel filters met NSF certificeringen kan plaatsen?

Dan is er ook nog het merk Waterdrop, ziet er zeer goed uit maar heeft proprietaire filters en die komen dus ook uit China. Niet dat dit een probleem is maar dit kan het wel worden met alle geopolitieke spanningen.

De laatste optie is zelfbouw en daar loop ik dan vast ivm ontbreken van kennis over de materie.

Daarom hoor ik graag jullie ervaringen met dergelijke systemen en of wellicht zelfbouw hier een goede optie is, ik wil hier ook niet al te veel aan uit geven.

Alvast dank voor enige input :)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • PolarBear
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Niet om het een of ander maar PFAS is voor drinkwater bedrijven al lastig te filteren (en daar wordt aandacht aan gegeven en het wordt gemonitored) waarom zou dat in een thuis setting wel lukken? En hoe controleer je dat (zie hier een voorbeeld van Waternet van alle metingen die ze doen)?

[ Voor 29% gewijzigd door PolarBear op 05-09-2025 15:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • joon
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 07-10 16:11
PolarBear schreef op vrijdag 5 september 2025 @ 15:47:
Niet om het een of ander maar PFAS is voor drinkwater bedrijven al lastig te filteren (en daar wordt aandacht aan gegeven en het wordt gemonitored) waarom zou dat in een thuis setting wel lukken? En hoe controleer je dat (zie hier een voorbeeld van Waternet van alle metingen die ze doen)?
Klopt helemaal.
Het lastig te filteren heeft wel een nuance.

Een aantal zaken over het filteren van deze zaken:
- PFAS en PFOA komt zo goed als niet door een Reverse Osmose(RO) membraan heen.
- Hier zijn NSF-certificeringen voor, zo’n filter is dan ook echt getest met zo’n certificaat.
- In Nederland wordt ons drinkwater niet gefilterd met RO.
- RO Opzetten op schaal voor de hele bevolking is waarschijnlijk een miljarden project wat vele jaren zal duren om op te zetten als het al haalbaar is.

Metingen zou je zelf ook kunnen laten doen maar dit is een behoorlijk kostbaar iets, daarom ook de certificering.