Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rage Squid
  • Registratie: Juli 2017
  • Laatst online: 27-08 18:27
Hi Tweakers,

Windows 10 wordt binnekort niet meer ondersteud en om die reden zal ik aan een aanschaf van een nieuwe pc moeten geloven. Op dit moment heb ik een HP desktop staan uit 2012 en die is toch echt wel aan vervanging toe. Dit lijkt me ook een prima moment om van een desktop over te gaan op een laptop, aangezien je deze wat makkelijker op kan bergen in een kast

Wat ga je met je laptop doen?
De laptop zal voornamelijk gebruikt gaan worden voor mailen en surfen.

Wat is je budget?
800 - 1000 euro

Ben je van plan je laptop veel mee te nemen?
Nee, het is alleen voor thuis gebruik. De enige beweging die de laptop maakt is van de kast naar de tafel en terug.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren
Ik heb niet zozeer een merk voorkeur. Uit het verleden heb ik slechte ervaringen met een 1400 euro Asus machine die op accu onwijs traag was en waarvan de accu na 2 jaar al niks meer waard was. Daarom vermijd ik dit merk liever.

-----------------

Alhoewel de laptop geen zware applicaties hoeft te draaien, zou ik het fijn vinden als de machine de komende 6 jaar prima vooruit kan zonder langzaam te worden. Hiervoor overweeg ik een i5 of Ryzen 5 te nemen, met minimaal 16gb ram. Op deze manier hoop ik mee te kunnen naar de nieuwere Windows updates en webbrowsers. Voor de rest vind ik accuduur belangrijk en hoop ik minimaal de machine 12 uur te kunnen gebruiken zonder deze op te hoeven laden bij normaal gebruik.

Voor de rest is een 15" of 16" scherm gewenst.

Op dit moment zit ik te kijken naar een ThinkBook 16 Gen 8 of een IdeaPad Slim 5 Gen 10 (16"). Beide machines met een Ryzen of i5 en 16GB ram en een 71+ WH batterij. Beide modellen lijken mij prima opties. Wat is jullie ervaring met deze modellen en zijn er betere alternatieven binnen het budget?

Alvast bedankt voor het meedenken!

Beste antwoord (via Rage Squid op 24-08-2025 13:20)


  • dragonhaertt
  • Registratie: Februari 2011
  • Nu online

dragonhaertt

@_'.'

Hier staat een "best Buy Guide" voor laptops:
Best Buy Guide: Beste allround laptops

Met die info kan je misschien wat gerichte vragen stellen als je er dan nog niet uit bent.
Lenovo is over het algemeen een prima merk en bijna nooit een miskoop als je een recent model koopt.

Truth is like a language with no native speakers left.
Its poetry is speechless and it can’t be caught in human being’s breath.

Alle reacties


Acties:
  • Beste antwoord
  • +1 Henk 'm!

  • dragonhaertt
  • Registratie: Februari 2011
  • Nu online

dragonhaertt

@_'.'

Hier staat een "best Buy Guide" voor laptops:
Best Buy Guide: Beste allround laptops

Met die info kan je misschien wat gerichte vragen stellen als je er dan nog niet uit bent.
Lenovo is over het algemeen een prima merk en bijna nooit een miskoop als je een recent model koopt.

Truth is like a language with no native speakers left.
Its poetry is speechless and it can’t be caught in human being’s breath.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Greatsword
  • Registratie: Februari 2010
  • Niet online

Greatsword

"...Terra Incognita..."

@Rage Squid Ik kan een MacBook Air aanbevelen, uitstekend voor jou gebruik, muisstil want er zit geen ventilator in, fantastische accu duur en gaat zonder problemen een jaar of 5 mee mee en daarna kan je er altijd nog wel een paar honderd euro voor krijgen bij verkoop.

Het maakt voor jou dan verder niet uit of er een M2, M3 of M4 chip in zit, wel zou ik voor minimaal 16GB aan RAM gaan.

https://www.apple.com/nl/macbook-air/

categorie: Laptops

[ Voor 29% gewijzigd door Greatsword op 16-08-2025 11:53 ]

“…There is nothing either good or bad, but thinking makes it so…”


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • duvekot
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 14:22
En als je al in het "Google" systeem zit .. dan is een Chromebook ook nog een optie ..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MAX3400
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 19:24

MAX3400

XBL: OctagonQontrol

Ik ben beetje zoekende naar de usecase van "laptop". Je schrijft dat dat ding alleen van kast naar tafel en terug gaat. Hoe/waarom zoek je dan een lange accuduur; je hebt de oplader (bijna altijd) binnen handbereik. Veel laptops (zeker niet allen) gaan rustig tussen de 7 en 10 uur mee als je met Windows een relatief nette power-setting aanvinkt en inderdaad alleen wat in de browser en mailclient loopt te friemelen de hele dag.

Allicht, en zeker omdat je heel zuinig bent op spullen zoals jouw desktop die al 13 jaar oud is, kan je overwegen om je voor een laptop vooral te focussen op een mooi scherm met goede specificaties (zoals OLED of 90Hz of meer of 1200p en hoger) en ook een relatief goed keyboard (wat je mogelijk zelf kan repareren door switches te vervangen).

Mijn advertenties!!! | Mijn antwoorden zijn vaak niet snowflake-proof