Mensen die digitale energiemeter weigeren riskeren vanaf…

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Novax
  • Registratie: November 2023
  • Niet online
Artikel: nieuws: Mensen die digitale energiemeter weigeren riskeren vanaf volgend jaar...
Auteur: @Imre Himmelbauer
Titel spreekt van een boete maar het gaat om een dwangsom, dat is wat anders. In het artikel zelf en in het gelinkte AD artikel wordt ook de term boete verder niet gebruikt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kodak
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 18:42

kodak

FP ProMod
Het gaat om een groep 'notoire weigeraars', zegt Theo Scholte van Netbeheer Nederland
Ik vraag me af waar de grens ligt om eenzijdig negatieve uitspraken over te nemen en dan geen wederhoor, geen eigen ondetzoek en geen kritische vragen toe te passen voor dit een podium te geven.

Als iemand stelt over een groep personen een oordeel te hebben horen nmm journalistiek alle alarmbellen al af te gaan. Als die persoon vervolgens in meerdere opzichten zich negatief over die groep uit laat helemaal. En als dat op geen enkele manier onderbouwd is dan vraagt dat om grote journalistieke zorgvuldigheid. Niet om het overnemen omdat een andere journalist het heeft geschreven.

Er was hier nmm in meerdere opzichten dus alle aanleiding om als tweakers deze beweringen niet zomaar over te nemen. Van een techredactie die al veel vaker over de energiemarkt geschreven heeft mag nmm daarbij ook verwacht worden dat die blijk geeft dit soort beweringen met een korrel zout te nemen. Er is namelijk al heel veel discussie gevoerd dat er problemen met digitale meters niet enkel aan de gebruikers liggen. Van onbetrouwbare digitale meters tot problemen met de installatie en financiele eisen. De journalistiek bron lijkt daar geen weet van te tonen. Ook lijkt die de negatieve opmerkingen niet geverifieerd te hebben. Zowel niet bij de persoon die zich negatief over de groep uit laat als bij de groep waar de negatieve veweringen over gaan. Eén persoon uit een groep van honderdduizenden bezoeken en dan geen blijkt geven of die representatief is is geen wederhoor, geen kritisch controleren, geeft geen blijk verstand van het onderwerp te hebben wat we op tweakers mogen verwachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Willem_79
  • Registratie: Augustus 2025
  • Laatst online: 19-08 18:29
Waar ik benieuwd naar ben: in het begin waren er nogal wat problemen met slimme meters. Vooral met sjoemelsoftware en storingen:

https://www.energievergel...tot-3-keer-hoger-verbruik

https://www.duurzaamnieuw...-te-vaak-een-domme-actie/

Zijn deze issues inmiddels opgelost?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Warpozio
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 15-09 11:30
Willem_79 schreef op dinsdag 19 augustus 2025 @ 18:29:
Waar ik benieuwd naar ben: in het begin waren er nogal wat problemen met slimme meters. Vooral met sjoemelsoftware en storingen:

https://www.energievergel...tot-3-keer-hoger-verbruik

https://www.duurzaamnieuw...-te-vaak-een-domme-actie/

Zijn deze issues inmiddels opgelost?
artikelen uit 2022? Heb je geen recentere bronnen?