Ik heb de telefoon gisteren ontvangen in de Pantone kleurstelling. Leuk speeldingetje, maar ik heb mijn SIM nog niet overgezet omdat ik eerst goed de camera's wil vergelijken met mijn Pixel 8. Camera is voor mij namelijk het belangrijkste aspect (vanwege kids) en wil daar liever niet (te veel) op achteruit gaan. Test dus 'uitgebreid' alle camera's, zowel overdag als 's avonds en binnen en buiten.
Wat me zo snel opvalt is dat de MR60U wat kleuren opspiced tov de Pixel 8 die ik er natuurlijker vind uitzien (en mooier vind).
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
Wat me opvalt is dat het toestel niet lekker in de hand ligt als je hem uitklapt, heb het gevoel dat het komt doordat het zwaartepunt wat hoog zit omdat het een lang toestel is en volgens mij is de bovenkant zwaarder dan de onderkant.
EDIT: even getest door telefoon op een AA batterij te laten balanceren maar het lijkt in evenwicht te zijn. Ik neig echter mijn wijsvinger niet op het scherm maar op de onderste helft te laten rusten en dan ligt de meeste massa boven mijn laatste contactpunt waardoor hij wat head heavy voelt.
ps. de fingerprint reader is wel lekker snel maar het nadeel is dat die aan de zijkant zit. Had ik ook bij de Samsung S10e. Daarna de Pixel 5 op de achterkant, dat is nog irritanter als de telefoon op de tafel ligt. Toen de Pixel 8 voorkant onder het glas wat het meest prettig was, maar wel iets minder snel/accuraat.
EDIT: het gebruik van het voorste scherm valt me niet tegen (typ dit vanaf het voorste scherm), maar de gestures (terug en home) en toegang tot quick settings is wel wat lastig met een hoesje en zonder screenprotector vanwege de opstaande randen.
EDIT: Zojuist alle foto's (stuk of 45) side by side vergeleken op hetzelfde scherm...Pixel was 27x de favoriet, Motorola 14x en 5x een draw. Wat me algemeen opvalt: de Pixel kleuren zijn beduidend accurater, zowel met huid (rood), gras (groen), lucht (blauw). Ook focust de Motorola zich een paar keer op het foute onderweg (grassprietjes vooraan terwijl ik een landschap foto maak). De selfies in het donker wint de Motorola (niet verrassend gezien die met de hoofdcamera zijn gemaakt vs de selfie van de Pixel). Motorola doet soms ook erg gekke dingen met de foto's:
Tanden van mijn zoontje, wtf??
https://photos.app.goo.gl/ghPCzj4np1TYhx7L7
Hier is de text op de beker onleesbaar en op de Pixel gewoon perfect en het gezicht van mijn zoon is compleet 'fout' exposed.
https://photos.app.goo.gl/RgqUXagHCaN8bBu49
Ik ben bang dat de Pixel 8, over het algemeen, ondanks dat hij al 2 jaar oud is, wel echt de betere/mooiere foto's maakt in mijn ogen. Erg jammer want had de Motorola graag eens willen testen voor een langere tijd maar denk nu toch dat ik hem van de hand ga doen
[
Voor 76% gewijzigd door
Card Nox op 13-09-2025 11:57
]