Harddisk voor plex

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • finalking1
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 14-08 14:53
Ik zoek een harddisk voor mijn computer waarbij plex server draait. Ik heb al een goede SSD voor het OS. Maar mijn oude hardisk van 13 jaar is wel toe aan vervanging.

Plex server is net opgezet waarbij ik de harddisk al jaren niet had gebruikt.

Mijn budget is rond de 200 euro waarbij ik een 7200RPM harddiks zoek.

Ik zat te denken aan de toshiba N300 8TB of de Seagate IronWolf 8 TB

De Computer draaid maar iets van 4 uur per dag maximum voor streams thuis (1 client op dit moment).
i5-8400 CPU
In deze case
uitvoering: Lenovo IdeaCentre 720-18ICB 90HT001TMH
Er is geen actieve cooling voor de harddisk. Maar de huidige 2TB 7200 RPM komt niet boven de 41 graden uit.


De pc staat op dit moment in de werkkamer. Vanuit sommige reviews las ik dat de Toshiba erg luidruchting kan zijn.

Heeft iemand ervaring hiermee of advies ;)

Dankje!

Gr
Elco

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • nelizmastr
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 08:18

nelizmastr

Goed wies kapot

Als akoestiek echt belangrijk is voor je dan kun je beter naar lagere RPM disks kijken of je de vibraties wat kan dempen.

Deze zijn wat stiller dan de meeste 7200rpm disks in deze prijsklasse:

uitvoering: Seagate IronWolf, 8TB (ST8000VN002)
uitvoering: WD Red Plus (256MB cache, 5.640rpm), 8TB

Uiteindelijk is een HDD die moet werken nooit echt stil. Ik heb zelf twee 16TB Seagate Exos in mijn Plex server zitten (RAID1) en echt last heb ik er niet van (~2-3 meter afstand met ruis van andere apparatuur eromheen).

Qua concrete schijfkeuze maakt het niet veel uit of je Seagate, WD/HGST of Toshiba neemt. De NAS/Pro/Ent lijnen zijn allemaal prima.

I reject your reality and substitute my own