50inch tv voor PS5 & series geschikt voor lichte kamer?

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nashryveri
  • Registratie: Juni 2025
  • Laatst online: 21-06 10:17
Mijn Samsung 55RU8000 zit voor de tweede keer in vijf jaar in een boot loop. De reparatiekosten waren de vorige keer echt gortig en ik weiger meer uit te geven aan reparatie dan de originele tv-prijs. Dus ik zoek een nieuwe.

Ik zoek een?
Een 50 inch tv met HDMI 2.1 / scherm dat ook goed presteert met veel daglicht. Geluid is minder belangrijk, ik heb een soundbar. Ik wil geen Samsung meer, en zoek vooral een merk dat relatief weinig issues heeft en lang meegaat. Ik vind 4,5 jaar (zo oud is mn nu kapotte tv) echt te kort.

Wat is je budget?
Liefst rond de 750, maar als dat veel te weinig is dan geef gerust duurdere suggesties.

Ik wil het apparaat gaan gebruiken om ......
Gamen (PS5) en af en toe series / films streamen. Ik ben geen intensieve tv-gebruiker. Daarom hoef ik ook niet het beste van het beste. Ik wil gewoon iets degelijks voor een schappelijk budget. Wel relevant: mijn woonkamer laat veel daglicht binnen. Als ik in het weekend game of tv kijk overdag, moet ik de gordijnen dichtdoen. Zou fijn zijn als dat niet meer hoeft. Ik zit wel altijd recht voor m’n tv. Dus kijkhoeken zijn minder belangrijk.

Wat heb je zelf al gevonden?
Ik heb een heel gesprek gehad met ChatGPT hierover en kreeg het advies om voor een QLED van Philips te gaan, de Philips 50PUS8548/12, maar dat model lijkt geen QLED te hebben. Weet daardoor niet hoe betrouwbaar z’n advies is. Heb ook contact gehad met de HelloTV klantenservice, maar die gaven ogenschijnlijk random advies zonder toelichting. Zij adviseerden de TCL QD Mini-LED 50C79K. Die is ongeveer 150 euro boven budget en ik heb geen ervaring met het merk. Via onderzoek op Reddit kwam ik uit op een Sony Bravia, maar zag ook veel topics over storingen en andere ellende.


Welke vragen heb je hier nog over?
Ik ben vooral benieuwd wat voor specs jullie aanraden en waarom, want nu snap ik er gewoon niet genoeg van om een goede keuze te maken. Ik zie bijvoorbeeld dat verschillende merken verschillende namen gebruiken voor het type scherm. En van populaire tv’s als de Sony Bravia zie ik ook heel veel klachten over issues. Ben bang om weer een miskoop te doen.

Veel dank voor jullie tijd alvast!

[ Voor 6% gewijzigd door Nashryveri op 20-06-2025 11:08 ]

Alle reacties


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • dmantione
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 20:32

dmantione

Moderator Beeld & Geluid
Een model heeft geen "QLED", want QLED wordt door Samsung gebruikt om zijn hoger segment LCD's te positioneren, het is geen technologie of functie van een televisie.

Beste koop die je mijn inziens kan doen op dit moment is de 48" B4 OLED, die wordt voor ruim onder je budget verkocht en voor dat soort bedragen is het einde discussie, al het andere komt niet in de buurt. OLED is wél een technologie.

Als het toch LCD moet worden dan is je probleem dat de betere LCD-televisies van Philips, Samsung, LG en Sony buiten je budget vallen. Je koopt bij hen dus hun minder capabele modellen. De PUS8548 is gewoon een basistelevisie, misschien doet hij het goed, misschien maakt het merk Philips je warm, maar kwa techniek is het gewoon goedkoop spul wat erin zit.

Je kan bij de Chinezen gaan winkelen en dan krijg je meer televisie voor je geld. De 50C79K is zo slecht nog niet, maar in de huidige situatie wel aanzienlijk duurder dan de B4 en als ik tussen een B4 en een C79K moest kiezen dan wist ik het wel.

[ Voor 9% gewijzigd door dmantione op 21-06-2025 18:18 ]