Opbouw vloer en renovatie vloerverwarming

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TomN87
  • Registratie: Mei 2015
  • Laatst online: 10-09 15:53
Hoi,

We hebben onlangs een nieuwe woning gekocht en deze is voorzien van vloerverwarming als bijverwarming. Helaas is deze in de jaren 80 met tyleen slang aangelegd. Deze heeft zoals bekend de eigenschap om zuurstof te absorberen en dicht te slippen. Heb lijkt me daarom juist om deze te verwijderen. Nu ben ik aan het zoeken wat de beste methode is om dit aan te pakken.

Ik heb de tekeningen bemachtigd en aan het kijken wat haalbaar is ivm de opbouwhoogte, het is essentieel dat deze niet hoger wordt omdat de kozijnen tot de grond doorlopen.

Er zit nu in het grootste deel tempex van 4cm dik met een R waarde van ongeveer 1.1, wat gebruikelijk is voor het bouwjaar 1988.

Er is geen kruipruimte onder deze woning.

Kloppen deze aannames:

- De stampbeton is 8 cm dik en rechtstreeks op de gele zand gestort?
- De afkorting WO staat voor waaronder?
- De garage (doorsnede 4 5) die inmiddels deel uitmaakt van de woonkamer heeft zelfs geen tempex isolatie alleen stampbeton met PVC folie?
- Is stampbeton niet alleen voor een werkvloer? Of is dit gedaan omdat de vloer geen deel uit maakt van de constructie van het huis?


Alvast bedankt _/-\o_

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/JXF8dSKzAP415ccegUxGgFtLrEk=/800x/filters:strip_exif()/f/image/X25nXqP0cSuRZ2n8YGPkStAl.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/frq5gTa4CbX79E7dBSh86BNmKIM=/800x/filters:strip_exif()/f/image/uHmtDuix4tEAitfELYranfTm.png?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Zywxw0suQo5flycl9L7Iw2wlEEY=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/ckemBXxEDaPB741zwcYpn1qA.png?f=user_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/JdAhu44M3M5DhHx1ArIix9g2Gd4=/800x/filters:strip_exif()/f/image/wDdW4alQUcWRPLYogntADmVh.png?f=fotoalbum_large

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • No Hands
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 16:16
WaarOp lijkt me.

De garage lijkt inderdaad geen isolatie te hebben, maar dat is niet zo heel gek, auto's kunnen prima tegen oude voeten.

Veroordeel niet, verwonder u slechts


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 15:07
Check even met een aannemer uit de buurt, of een architect. Maar zo te zien zit je op zand, dus kan je de vloer uitbreken, uitgraven, constructiebeton, isolatie, en dan vloerverwarming in zandcement of anhydriet.
Dat geeft je een goeie opbouw en een relatief vlot reagerende vloerverwarming met toch voldoende buffercapaciteit.

Er zijn er die liever de isolatie onder de constructiebetonlaag leggen, maar dan duurt het véél langer voor je huis warm is en is de detaillering van de isolatie complexer, er zijn ook geen voordelen aan.

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.