Intellectueel eigendom van een website

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan Smit
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 29-09 13:57
Kennis van me heeft een website laten maken voor haar eenmanszaak (gezondheidszorg) en laten hosten bij bedrijf X.

Vanwege een schandalig verdienmodel van bedrijf X heb ik haar geadviseerd naar een normale hosting te gaan.

De site is door bedrijf X 'gebouwd' met een Wordpress sjabloon.
Er is geen gebruik gemaakt van specifiek geproduceerd fotomateriaal.
Teksten zijn aangeleverd door de ondernemer zelf.

Ik heb de algemene voorwaarden van bedrijf X gelezen en kan daar geen bepalingen vinden over intellectueel eigendom.

Waar moet ik rekening mee houden als ik de site overzet naar een andere provider? Ik bedoel dat niet technisch; FTP-en kan ik echt wel. Maar het gaat over het intellectueel eigendom. Ik wil geen claims.
Volstaat het om bij de opzegging naar bedrijf X te vermelden:

Dank aan Copilot :P
k wil hierbij expliciet bevestigen dat alle intellectuele eigendomsrechten van mijn website in zijn geheel, bij mij berusten.
Dit betekent dat er geen juridische of financiële claims met betrekking tot copyright, eigendomsrechten of andere aanspraken jegens mij of mijn nieuwe hostingpartij kunnen worden ingediend.
Ik verzoek u vriendelijk om deze bevestiging schriftelijk aan mij te retourneren, zodat beide partijen duidelijke afspraken hebben en eventuele misverstanden in de toekomst worden voorkomen.

[ Voor 29% gewijzigd door Jan Smit op 27-05-2025 22:08 ]

Homo sapiens non urinat in ventum


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • mrmrmr
  • Registratie: April 2007
  • Niet online
Intellectueel eigendom is geen aandachtspunt als de site in opdracht is gebouwd zonder vooraf aangegeven restricties. Het copyright ligt dan bij de opdrachtgever. Copyright hoeft niet worden geclaimd. Ben je niet zeker dan kun je wel om bevestiging vragen. Kijk eens of de site een copyright claim vermeldt. Vaak staat onderaan een site een copyright zoals "© 2025 EenmanszaakDeZorgverlener". Als de bouwer daar een copyright claimt heb je wel een probleem.

Technisch kan het zeker wel tegenvallen:

FTP is onvoldoende voor een WordPress site. Installeer voor het overzetten van de site de plugin "Duplicator" op de oude site. Maak hiermee een backup inclusief databases. Vervolgens kun je de site overzetten naar waar je wilt met behulp van het uitvoeren van het aangemaakte php bestand. Je hoeft niet eerst WordPress opnieuw te installeren.

De plugins staan in deze directory: /wp-admin/plugins.php , zet daar de root url van de site voor. Als je geen toegang hebt kun je dat hier even melden, dan kunnen we dat troubleshooten.

De reden voor specifiek deze plugin is dat die slim genoeg is om een en ander aan te passen aan een andere omgeving. Dat voorkomt dat de nieuwe site niet werkt.

Het is mogelijk dat er gebruik is gemaakt van betaalde diensten (cdn, etc) elders voor klantbinding of andere weinig aantrekkelijke redenen. De kans dat die nog werken na overzetten is gering. Een gewone, standaard WordPress site zal doorgaans werken.

Je kan vooraf kijken precies welke thema's en plugins zijn toegepast. Sommige thema's en plugins zijn niet vrij te gebruiken. Veel plugins hebben een gratis eenvoudige versie en een uitgebreidere versie tegen betaling. Als de licentiehouder de bouwer is, zul je zelf een licentie moeten aanschaffen of deze elementen uit de site halen.

Soms worden in de configuratie toegang tot allerlei WordPress admin functies uitgeschakeld. Soms om klanten hun site niet te laten verprutsen, maar ook voor het doel van klantbinding. Die kun je na overzetten handmatig weer inschakelen door het aanpassen van WordPress conf bestanden.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jurroen
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 10:06

jurroen

Security en privacy geek

Jan Smit schreef op dinsdag 27 mei 2025 @ 22:07:
Kennis van me heeft een website laten maken voor haar eenmanszaak (gezondheidszorg) en laten hosten bij bedrijf X.
Zij heeft destijds de opdracht gegeven voor de ontwikkeling van de website aan "bedrijf X". Als die organisatie z'n zaken een beetje op orde heeft, is er in de offerte voor of overeenkomst van, ook opgenomen hoe het met eigendomsrecht zit.

Dat kan in letterlijk twee zinnen - maar dan moeten ze dat uiteraard wel gedaan hebben. Onze algemene voorwaarden bevatten ook niet elk mogelijk scenario voor élke overeenkomst, maar het is wel de basis voor verdere afspraken.

Als dat niet is overeengekomen, kan die kennis het beste de vraag stellen aan de bouwer van die website. Doe dat per mail, zodat het ook zwart op wit staat. En begin dan vooral nog niet over de verhuizing, dat kan in een eventuele follow-up.

Ongevraagde verzoeken per DM beantwoord ik niet, sorry


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Nu online

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Zoals al gezegd, krijg de originele opdracht / overeenkomst boven water. https://lawfox.nl/intellectueel-eigendom-website/

Verder kan je altijd een vraag stellen waarbij je met een intro begint dat je een e-mail van een Duits kantoor hebt gekregen dat jouw website inbreukmaakt op bepaalde rechten, en je duidelijk wilt hebben wie het eigendom heeft over jouw website (en dus inbreuk zou maken en daar verweer tegen zou moeten voeren). Dan komt (als de gemaakte afspraken niet in jouw voordeel zouden zijn) de andere kant al heel snel over de brug dat die toch echt bij jouw ligt. Vraag dat even zwart op wit, en je loopt met je website naar buiten.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.