Wat te verstaan onder "stucen"?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkBark
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 13:38
Onze aannemer heeft in onze woning enkele voorzetwanden geplaatst. Conform offerte zouden alle wanden in de kamer/keuken worden gestuct.

Nadat de stucers vertrokken waren bijna alle wanden (steens muren en de meeste gipsplaatvoorzetwanden) voorzien van een laag stuc, behalve één wand (de voorzijde van het huis, waarin veel ramen zitten). Bij die laatste wand zijn de naden van de gipsplaten licht dichtgesmeerd en delen van de gipsplaat zijn niet besmeerd:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/dgDTO7HD7SOAnrf5vntaGAVF-Ao=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/peOCjTDPEP83Toku0SNJtH4F.jpg?f=fotoalbum_large

We hebben de aannemer gemeld dat wij opdracht hebben gegeven voor het stucen van allen wanden en daarvoor ook betalen. Voor ons omvat dat niet het ongestuct laten van delen van één wand.

Volgens de aannemer, met 26 jaar ervaring, is dit (zoals te zien op de foto) ook "gestuct" en dit zou hem zelfs meer geld hebben gekost dan het volledig dichtsmeren van deze muur.

Wij zijn geen expert met 26 jaar ervaring maar de definitie van stucen is: "het aanbrengen van pleistermateriaal op een oppervlak ". Wanneer op een deel van de wand pleistermateriaal is aangebracht dan is de wand niet (geheel) gestuct.

Uiteraard zijn er klussers die gipsplaten eenvoudiger afwerken door de naden dicht te smeren en dan te schilderen. De vraag is of dat hetzelfde is als het stucen van die wand?

Ideeën, meningen van mede Tweakers?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • CryptoNL
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 11:25
Die wanden zijn niet gestuct, zo klaar als een klontje.

SiberischeHusky Shepsky


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Uniek.it
  • Registratie: Oktober 2021
  • Laatst online: 04-09 12:52
Sven van Picobello B.V. hier met 27 jaar ervaring.

Dit noemen wij in de business zebraen.
Doen we vooral als we te lui zijn om een wand geheel te stucen.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Question Mark
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 26-09 18:52

Question Mark

Moderator SSC/WOS

F7 - Nee - Ja

MarkBark schreef op dinsdag 27 mei 2025 @ 10:19:
Ideeën, meningen van mede Tweakers?
Los van of het wel of niet onder de term stucen valt, maar wat is het probleem?

Als het doel was dat alle wanden saus- of behangklaar zouden worden, dan is daar toch aan voldaan? Ik heb als amateurklusser thuis ook wel zo wandjes neergezet, en daar zie je niks meer van na het sausen...

MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Tillumen
  • Registratie: November 2024
  • Laatst online: 26-09 08:31
Denk dat het vooral om het resultaat gaat, een nette strakke muur.

Het dichtzetten van de naden van gipsplaten kan gewoon een nette strakke muur opleveren. Als goed gebeurd is dan zie ik geen probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkBark
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 13:38
Eens met de stelling dat het eindresultaat, nadat wij zelf aanpassingen gaan verrichten door te schilderen, strak kan worden. Wij zitten echter nu nog in de fase van de verbouwing en de aannemer gaat de boel niet schilderen.

Voor het stucen wordt een goed bedrag voldaan aan de aannnemer en de vraag is of wij krijgen waarvoor wij betalen (alle wanden gestuct). De aannemer vind de zebramuur "gestuct" en dat vonden wij wel een bijzondere constatering.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • twain4me
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 14:58

twain4me

Moderator Wonen & Mobiliteit
Als het goed is gedaan is een "zebramuur" netter rechter en strakker dan een stucadoor ooit volledig zou kunnen stucen elke stucadoor hoe goed ook maakt een slag in het stucwerk dat is inherent aan de manier van afwerken. een timmerman kan zeker met behulp van metalstud een kaarsrechte muur maken. afhankelijk van hoe goed de stucadoor is maakt die er dan dus in meer of mindere mate een golfslag bad van. maarja het is 1 kleur en ziet er ongeschilderd voor het oog beter uit.

Termen als gestuct stucen etc zijn leuk maar kan je erg weinig mee jedoet er als opdrachtgever beter aan om een afwerknivo af te spreken.

Het kan daadwerkelijk duurder zijn, meestal zijn de vakmensen in het een of het ander gespecialiseerd. en reken voor het andere met een vork. ook moet het timmermans werk beter bij alleen "naden vullen".

Het is zeker slecht gecomuniceerd en daar mag je hem best op aanspreken, maar ik zou er een waterpas tegen houden en niet af gaan op zebra strepen of de Terminologie ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RobbieB
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 27-09 21:28
Neem aan dat je betaalt per m2, dus gewoon 4m2 van het totaal aftrekken. Niet gestuct is niet betalen.

Sony A6700 - 10-18 F4 - 18-50 F2.8 - 24 F1.8 - 56 F1.4 - 70-350G


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • MarkBark
  • Registratie: Oktober 2017
  • Laatst online: 13:38
Update: de aannemer heeft inmiddels een oplossing aangeboden:

1) alsnog deze muur stucen
of
2) de bewuste muur niet stucen maar, na het schuren van de naden, schilderen en afkitten.

Met ieder van deze opties wordt een acceptabel resultaat bereikt.

Eenieder dank voor het meedenken!

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Question Mark
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 26-09 18:52

Question Mark

Moderator SSC/WOS

F7 - Nee - Ja

Fijn dat je aannemer meedenkt, maar let op dat het resultaat bij volledig stucen niet beter hoeft te worden dan het nu is...

Het is een wandje van niks, dat schilder je toch zo zelf even mee? Als een ander het gaat schilderen, en jij gaat later verder dan heb je kans dat aanzetten zichtbaar worden. Als het nu schilderklaar opgeleverd is, zou ik er door de aannemer niks meer aan laten doen. :)

MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Martijn.C.V
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 06-09 19:09
En als je je er aan stoort: Grondverf is toch nodig, dat zou je er alvast een laagje op kunnen smeren :) Prima klusje om te delegeren, dan oogt het netter en de eerste laag grondverf zit er dan alvast op, dus geen verspilde moeite.

[ Voor 7% gewijzigd door Martijn.C.V op 27-05-2025 16:26 ]

Complimentje?


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _ferry_
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

_ferry_

Moderator Tweaking

Nipple Tweaker

Gipsplaat hoef je ook niet te stucen, die hoef je alleen "dicht te zetten" oftewel alle naden en schroefgaten afwerken met gaas/papier en vuller.
(Anders kun je net zo goed stucplaat nemen)

Daarna vlak schuren, het lijkt er op dat dat nog moet gebeuren. Vervolgens heb je een wand die nog gladder is dan stuc.
Wel alles in de grondverf/primer zetten, om (het verschil in) zuigende werking op te heffen. Dan kun je het daarna allemaal mooi egaal spuiten of rollen.

[ Voor 6% gewijzigd door _ferry_ op 27-05-2025 18:17 ]

Pagina: 1