Je moet de verschillende distro's (Builds

) net zien als verschillende merken van eenzelfde product. Bijv. een digital camera. Het is allemaal een digitale camera. De ene zal eenvoudig te bedienen zijn voor thuisgebruikers. De volgende ziet er erg mooi uit en er is ook een speciale extra uitgebreide voor professionals, maar die schijnt heel erg lastig te bedienen zijn.
Zo werkt het ook met distro's. RedHat, Suse en vooral Mandrake staan erom bekend dat ze makkelijk zijn. Debian is al een flinke stap moelijker maar biedt unieke extra's voor servertjes op afstand. Slackware kan je beter al helemaal niet proberen als je newbie bent, tenzij je het ervoor over hebt om dagen te zitten knoeien voordat je het doorhebt, maar biedt wel enorme vrijheid wat betreft de configuratie van je systeem.
RedHat Suse en Mandrake hebben ook veel zelf ontwikkelde tooltjes erbij gegooid om de configuratie nog makkelijker te maken. Ook hebben ze vantevoren ingestelde meta-pakketten, zodat je na installatie meteen klaar bent en kunt beginnen met spelen met het systeem.
* Valium tikt te veel en houdt nu op