Auto accu vervangen sanity check

Pagina: 1
Acties:

  • Excliber
  • Registratie: Mei 2018
  • Nu online
Beste allemaal,

TL;DR:

Is dit https://online-accu.nl/au...1h9gDLEAQYAiABEgIqqvD_BwE

een juiste accu voor mijn
TOYOTA YARIS (_P13_) | 2010.12-2020.06 - 1.0 (KSP130_, KSP130) - 998ccm 69pk (JK705P) (1e reg: 14-04-2016)
____________________________________________________________________________________________________________

Beste allemaal,

De accu van mijn auto is aan vervanging toe, ik kan de auto (met moeite) 2 keer starten en dan is deze leeg (zelfs als ik best wel een stuk heb gereden, denk aan >50km).
Het starten van de auto gaat ook hoorbaar moeilijk terwijl het starten via startkabels een heel soepele opstart laat horen.

Als ik de accu vol laad met een druppellader dan geeft deze 12,2V aan
Bij de eerste keer starten valt de spanning terug naar ~ 9,5V
Bij de tweede keer starten < 7V
Terwijl de motor loopt zit de spanning rond de 14V

Voor zover ik het heb begrepen van 2 collega's en deels uit dit artikel:
https://www.autoweek.nl/o...e-de-accu-moet-vervangen/
zou dit betekenen dat mijn accu defect is maar dat mijn dynamo nog goed werkt.

Nu wil ik een vervangende accu bestellen en ik zou graag een sanity check doen of ik inderdaad de juiste accu bestel.
Volgens Winparts is mijn auto:
TOYOTA YARIS (_P13_) | 2010.12-2020.06 - 1.0 (KSP130_, KSP130) - 998ccm 69pk (JK705P) (1e reg: 14-04-2016)

De huidige accu is deze:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/aJipk3LjKD-zjCz3aJ5y7tVDgIg=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/SpTia6mmG1TJ5xKaQIXo06w1.jpg?f=fotoalbum_large

Afmetingen zijn 24L, 17B, 19H

De accu welke ik wil bestellen is deze:
https://online-accu.nl/au...1h9gDLEAQYAiABEgIqqvD_BwE

Volgens de website van de fabrikant is dat deze:
https://www.exidegroup.com/nl/nl/battery/EL600

Voor zover ik heb kunnen vinden is dit niet het beste merk in de wereld echter vind ik dat voor nu minder van belang, de auto word als het meezit binnen nu en 2 maanden verkocht en ik wil dit met een goed werkende accu doen maar wel tegen een zo laag mogelijke prijs, tot die tijd zal er waarschijnlijk maar 1 echte rit met de auto worden gedaan (buiten het maandelijkse rondje (~20/25km) omdat de auto anders wel erg lang stilstaat).
Wel wil ik dat het start stop systeem gewoon gebruikt kan worden door de volgende eigenaar, indien deze wenst het te gebruiken.

Als iemand mij op weg kan helpen of deze accu gaat passen en wat betreft AH en startvermogen correct is word dit zeer gewaardeerd,(zelf denk ik dat dit een juiste accu is).

Met vriendelijke groet Excliber.

  • MLLL
  • Registratie: Augustus 2019
  • Laatst online: 18:52

MLLL

Palm Treo 650

Houd er rekening mee dat een nieuwe accu bijna altijd ingeleerd moet worden
Zeker bij auto's met een start/stopsysteem.

  • Excliber
  • Registratie: Mei 2018
  • Nu online
@MLLL
Bedankt voor het advies :)

  • mkmi
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 12:34
Hi @Excliber, mag ik vragen hoe jouw ervaring was met het zelf vervangen van de accu? Is het gelukt, en hoe werd de nieuwe accu ingeleerd (bij de garage of vanzelf tijdens het rijden)?

Wij hebben een vergelijkbare Yaris en ik overweeg ook om de accu zelf te vervangen. Als je tips hebt, hoor ik die graag!

  • Excliber
  • Registratie: Mei 2018
  • Nu online
@mkmi was een klusje van nog geen 5 minuten, inleren accu is tijdens het rijden automagisch gegaan.

Inmiddels rijd mijn schoonzus er al 5k km met plezier mee.

Uiteindelijk heb ik een accu bij de plaatselijke automaterialen zaak gekocht waar ik de oude accu ook heb kunnen inleveren.

Het start stop systeem werkt naar behoren, koop wel een accu die geschikt is voor een auto met start stop systeem als je dat hebt.

[ Voor 22% gewijzigd door Excliber op 08-12-2025 18:46 ]


  • mkmi
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 12:34
@Excliber Bedankt voor jouw update.

Mijn huidige accu ziet er hetzelfde uit als op de foto en de auto heeft start stop, maar we gebruiken dat start stop systeem niet.

De auto start soms moeilijk. Als het aan de accu ligt, zal het alleen maar erger worden. Ik twijfel of ik eerst de accu moet testen met een multimeter of hem direct moet vervangen. Wat me tegenhield was hoe de nieuwe accu wordt ingeleerd. Goed om te weten dat het automatisch gebeurt.
Pagina: 1