jelle. schreef op dinsdag 20 mei 2025 @ 18:35:
[...]
Bedankt voor je feedback en vervelend om te horen dat je het een verslechtering vindt. In een bredere viewport (vanaf 1504 pixels) wordt de grafiek ook breder, dus als je scherm en/of venster dat toelaat kun je dat nog overwegen.
Het achterliggende idee is overigens dat je met de prijshistorie naast het prijsoverzicht (eenvoudiger) een betere aankoopbeslissing kunt nemen. Daarnaast komen er op Tweakers ook een heleboel gebruikers die niet bekend zijn met onze prijshistorie maar daar wel veel baat bij kunnen hebben. Tot slot is deze aanpassing onderdeel van een groter redesign van deze pagina waarbij we meer relevante informatie bij elkaar gaan plaatsen. Dit is iets waar we stap voor stap naartoe werken, dit is de tweede stap na de header (zie ook
.plan: Vernieuwde productpagina in Pricewatch - Development-iteratie #308).
We hebben deze aanpassing uitvoerig getest en zoals @
Glaanie aangeeft is daar (onder andere) deze vernieuwing uit voortgekomen. De positie van de prijsgrafiek instelbaar maken is helaas geen optie. Dat zorgt voor extra complexiteit waar we juist vanaf willen, zodat Tweakers als platform in de toekomst ook nog goed te onderhouden blijft

Met dat laatste ben ik met je eens.. Het maakt het complexer en dat is veelal onwenselijk.
Als er dan maar 1 optie overblijft, dan moet dat mijns inzien wel een goede zijn en dat is het nu niet.
Ander voorbeeld van een volatile prijs, je kunt amper bepalen in welke periode aanbiedingen zijn.
Zelf klikken
https://tweakers.net/pric...marantz-cinema-60dab.html
Je wilt, mkjns inzien weten wanneer iets in de aanbieding is, wanneer blackfriday/cybermonday is en dan in 1 opslag zien hoe de prijsontwikkeling was. Dat kan als je de breedte gebruikt, niet op de huidige postzegel formaat.
Ik heb een breedte van 2560 pixels op 27" en het is nog steeds een postzegel
Voorbeelden van andere site:
https://www.vergelijk.nl/...offersFilteringTarget=new
Je hebt duidelijk 'blokken' met verschillende informatie en het overzichtelijk te scrollen. Tevens is over de hele breedte de prijs te zien en kun je zien wanneer prijzen lager/hoger zijn.
Voorbeelden op amazon
https://www.amazon.nl/Phi...&pd_rd_i=B0D6NLJHQ3&psc=1
https://www.amazon.nl/INI...1&pd_rd_i=B08J41QTNN&th=1
https://www.amazon.nl/NIK...180-600%2Caps%2C73&sr=8-7
In deze gevallen kun je de prijs per 3 maanden, per jaar en hele periode zien. Idem op Tweakers. Je ziet dus wanneer iets goedkoper is.
Ik weet niet wat het UX team test, maar iets dat een variable heeft in de breedte (tijdslijn) kun je niet goed zien/beoordelen wanneer die breedte er niet is.
Ik ben en blijf voor vernieuwing en verbeteringen / veranderingen. Maar met alle goede wil van de wereld... Dit is geen verbetering, maar echt een verslechtering.
Ook qua UX is het er niet op vooruit gegaan.
Als je ziet welke info allemaal in de top linkse hoek staan, met verschillende uitlijning, verschillende letter grootte en kleur. Dat kan echt beter
Maar dat is een ander topic 
Het idee zoals beschrijft is goed, maar nu is het echt proppen om die informatie te tonen, dan kan dat echt veel beter
If I agreed with you, we'd both be wrong.