Duco silent - sensoren niet goed werkend en installatievraag

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mister_muller
  • Registratie: Januari 2010
  • Nu online
De mechanische ventilatie hebben we besloten aan te pakken nu de CV ketel verdween en de gecombineerde dakdoorvoer kwam te vervallen. Morgen komt de installateur terug maar ik heb nog mijn bedenkingen bij een aantal zaken, hopelijk is er iemand die nog even mee wil denken.

Oude situatie
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/yPa5iofMgdKGTG8aJ4t6uP0bYmk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/pSWuNzbD36H7aEUuKDrMq9a6.jpg?f=fotoalbum_large

Nieuwe situatie
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/rQyNZontP9iola8D__Wsd15z5y4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/fOeIFlOgknzmToMhB3D3wDqS.jpg?f=fotoalbum_large

Een nieuwe doorvoer is gemaakt (lager punt, zodat er meer bruikbare zolderruimte is gekomen.
Deze heeft een diameter van 160mm dus een aanzienlijke reductie in weerstand t.o.v. de gecombineerde doorvoer.

De installateur gevraagd om een stille installatie (huidige vonden we behoorlijk luid wanneer deze op stand 3 stond in de badkamer (perilex uitvoering). Ook wilden we vraaggestuurd, zowel CO2 als vocht. Installateur heeft de Duco silent met in box sensoren geplaatst.

Installatie:
  • - De installateur komt nog terug om het 3e ventiel op zolder aan te sluiten van op de technische ruimte op zolder. Hiermee ververst de zolder via kieren deur en gaat ook een beetje de warmte en eventuele vocht uit dat hok (omvormer, boiler, wasmachine, droger).
  • - De aansluiting van onder bevat twee aanvoerleidingen. 1 met het toilet, op de andere zitten woonkamer met open keuken (1 ventiel) en de badkamer (1 ventiel). Gezien de bevindingen (zie hieronder) aangegeven dat de toevoeren apart ingevoerd moeten worden op de de Duco. Vanuit de gedachte dat het toilet dan niet "bijgemengd" wordt bij de lucht vanaf woonkamer/badkamer. Hierdoor minder weerstand, meer afzuiging mogelijk, en maakt werking van de box-sensoren (CO2/vocht) beter.
Wat als resultaat zoiets geeft:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Dh0VJSKJYyEAp2y8HEdfvHX4wh0=/x800/filters:strip_exif()/f/image/CZUFAflZ8oRFmrSdtgmeYoXJ.png?f=fotoalbum_large

Bevindingen:
- Installatie leek erg stil nadat de installateur klaar was. Met kokend water bij het ventiel in de badkamer getest of deze optoerde en dat was het geval. Later bij het douchen bleek dat de unit veel te laat aanging (badkamer staat al blank).
- Nu nog wat later merken we eigenlijk dat in de auto-stand de mechanische ventilatie continue op de hoogste stand staat te draaien. Vocht zal het niet zijn gezien de droge periode waar we in zitten, daarnaast ook de bevestiging met externe vochtmeting (Homewizard en Switchbot) en CO2 (Switchbot).

Genomen actie:
  • - Metingen gedaan met CO2-meting en vocht, geen bijzonderheden.
  • - Tips gevonden in https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/2100974/1 t.a.v. instellingen en isolatie. Geef deze instellingen door aan de installateur en bestel denk ik nog even zo'n kabeltje zodat ik het zelf nog kan bijstellen later.
Vragen:
  • - Enig idee wat kan verklaren dat de box continu in de hoge stand draait in auto?
  • - Nog andere opmerkingen t.a.v. de installatie? Er is nu een demper geplaatst bijv. in de afvoer door de installateur. Heeft dit uberhaupt nut of geeft dit enkel extra weerstand? Is met vaste aansluiting nog wel mogelijk gezien de plaatsing van box t.o.v. de afvoer? 45 graden bochten gebruiken?
  • - aansluiting op de technische ruimte vast maken of hier nog een flexibele demper tussen plaatsen (= gedachte installateur)?