Excel, vert.zoeken probleempje

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beerten
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17-05 10:38
Ik heb een tabel met NAW gegevens, waaronder postcode. Op een tweede werkblad heb ik een tabel met postcodes/woonplaats/gemeente/provincie.
Nu wil ik naast de kolommen met NAW gegevens de gemeente weergeven.

Daarvoor gebruik ik =VERT.ZOEKEN([@Postcode];PostcodeGemeente!A:B;2;1)

Het werkt, maar er zit een adder onder het gras.

Als ik in de kolom met postcodes een postcode invoer en bevestig met [enter] wordt keurig de gemeente opgehaald van het tweede werkblad. Maar niet voor de bestaande lijst met postcodes. Alleen als ik het actief invoer en met [enter] bevestig.

Misbruik ik de vert.zoeken functie en moet ik dit anders oplossen?

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vadecium
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 19:27
Ik gok dat je werkblad niet automatisch een herberekening doet. Dit moet je wellicht even aanzetten.

Vert.zoeken moet gewoon zo werken is mijn ervaring.

Ps. Als het heel veel data is wat je moet doorzoeken dan is de variant index & vergelijken een stuk sneller en lichter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beerten
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17-05 10:38
Links van de cel met postcode stond een waarschuwingssymbooltje. Ondanks dat ik de kolom als getal heb gedefinieerd, daarna ook de losse cellen de eigenschap getal had gegeven, verschijnt er de optie Converteren naar getal. Dat was de oplossing.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beerten
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 17-05 10:38
Het zit toch anders.

Het moet blijkbaar een getal zijn. =deel(postcode;1;4;)*1 is dé oplossing. De toevoeging "*1" dwingt het tot een getal, dan werkt het.