Mac Studio (2015) - Watt per token

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rannasha
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 17:33

Rannasha

Does not compute.

Topicstarter
Artikel: review: Apple Mac Studio (2025) met M3 Ultra - Wat moet je met een Mac van 15...

@Tomas Hochstenbach

Op pagina 6 worden de LLM prestaties besproken en onderaan de pagina wordt de energie efficientie van het apparaat uitgedrukt in "Watt per token".

Dat is gek, want Watt is een eenheid van vermogen. De efficientie zou moeten worden uitgedrukt in "Watt per (tokens per seconde)" of "Watt-seconde per token" of natuurlijk de meest logische variant: "Joule per token".

|| Vierkant voor Wiskunde ||


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tomas Hochstenbach
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 19:21

Tomas Hochstenbach

Redacteur componenten
@Rannasha Dit is inderdaad niet hoe een natuurkundeleraar deze grafiek zou maken, maar alle alternatieven die je voorstelt heb ik ook overwogen en zijn voor de gemiddelde lezer lastiger te begrijpen. Bij ieder alternatief moeten we zaken gaan uitleggen die eigenlijk niet relevant zijn voor dit artikel, of krijg je een hersenkraker met 'X per X per X'. Het is dus een bewuste simplificatie.

Ik heb dit ook nog even gecheckt met onze eindredactie en die volgt deze argumentatie.