Ik heb geloof ik niet gezegd dat dit niet zou kunnen? En anderen volgens mij ook niet. En het is ook gewoon toegestaan, er is geen wet die je verplicht je voertuig te verzekeren vóór deze op je naam staat.
Een mailtje naar je tussenpersoon is afdoende.
En dan maar hopen dat ze het direct lezen en direct verwerken. Zal ongetwijfeld goed gaan in de meeste gevallen, zeker als je het vooraf afspreekt. Maar dan had je net zo goed het kenteken + meldcode kunnen doorgeven.
Uiteindelijk is het allemaal simpel, vanaf de dag dat de auto op je naam staat moet hij verzekerd zijn. Het maakt niet zoveel uit of je dat om 00:00:01 regelt of om 23:59:59. Als je tussenpersoon (waarom zou je die nodig hebben eigenlijk?) het niet direct regelt en je zou een ongeval krijgen dan heb je op zijn minst een vervelende situatie en discussie. Het zal ongetwijfeld wel goed komen, maar waarom zou je dat risico nemen? Het is niet dat het geld of moeite scheelt.
Persoonlijk zou ik geen meter met een auto rijden waarvan ik niet zeker weet dat hij verzekerd is. Niet omdat ik bang ben dat het niet goed gaat komen als ik de juiste stappen heb ondernomen, maar die discussie wil ik niet hebben. Ik zie ook niet echt in waarom je op stel en sprong zou moeten verzekeren, het overgrote deel van de mensen in Nederland zullen niet op zaterdagochtend naar de verkoper gaan en een auto kopen en meenemen. Het is geen pakje boter uit de supermarkt. Er is voor de meeste mensen tijd zat om het vooraf te regelen. Voor handelaren is het nog veel makkelijker middels de bedrijfsvoorraad.
Maar als de situatie zich wel voordoet, bijvoorbeeld bij een particuliere koop, dan kan je inderdaad prima je verzekeraar of tussenpersoon contacten en de boel laten regelen. Er is geen enkele reden waarom dat niet kan.
[
Voor 26% gewijzigd door
Drardollan op 23-06-2025 17:19
]