:strip_exif()/f/image/HuIsNpa5V0CgIFe7Xyx9IDIB.jpg?f=fotoalbum_large)
Wij zijn onze voorzolder aan het verbouwen en daarbij schuift de PV omvormer een meter of 5 op naar rechts.
Het AC traject is geen probleem met werkschakelaar enz. Dat doe ik vaak genoeg voor airco's en warmtepompen.
Voor het DC traject heb ik een set verlengkabels gekocht, die heb ik aangesloten en hangen nu al bij de nieuwe locatie van de verdeler.
Hoe kan ik de aarde netjes verlengen?
Mag dat met een Wago 221?
Die kan tot 4mm2 dus dat is geen probleem.
Ik kan er aderindhulzen op persen maar denk niet meer dat het dan in de 221 past.
Waar de PV omvormer zat komt nu een inloop kledingkast.
Ik wil de connectoren uiteraard bereikbaar houden, mogen alle 4 de connectoren + aarde samen in een junction box?
Dan kan ik die gewoon netjes en bereikbaar in die kast verwerken.
Ik ga een verlaagd plafond maken en ook de schuine zijdes van de zolder uitrachelen en voorzien van de gisplaats en de kabels daar achter de gipsplaten laten lopen zodat ze er aan de andere kant weer uitkomen.
Kan dat gewoon zonder mantelbuis?
Er zitten namelijk aan beide zijden connectoren dus een mantelbuis er overheen is wat lastig.
Als het geen meerwaarde heeft doe ik liever niet
Kan er eventueel wel mantelbuizen overheen doen die over de lengte open zijn en die eromheen vouwen.
Ik heb een MC4 tang dus zou ook de connectoren eraf kunnen knippen en de kabels door een mantelbuis doen en dan weer nieuwe MC4 connectoren erop knijpen maar liever niet.
3840 Wp pal op zuid zonder schaduw, Zuid-Holland zuid - Panasonic WH-MDC07J3E5 monoblock warmtepomp - Atlantic Explorer V4 200 liter coil warmtepompboiler - Technea Shower HR Tube 1-21 douchepijp-wtw - gasloos sinds 13-04-2024