Vanuit accu terugleveren aan grid?

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


  • Shaq_
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 15-11-2025
Mijn vraag

Is het met een growatt SPH mogelijk om vanuit accu terug te leveren aan het grid? Of kan de accu alleen leeg via de EPS uitgang? Ik kan er in de handleiding geen sluitend antwoord op vinden (behalve dat EPS NOOIT aan de grid gehangen mag worden ;-))

Het antwoord maakt nogal uit voor het al dan niet investeren in een thuisaccu.

Overigens wil ik niet aan de grid/het net terugleveren, maar het huis (gedeeltelijk) op de accu laten draaien.

Relevante software en hardware die ik gebruik
Home Assistant + Solar Assistant

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
...

Alle reacties


  • haw
  • Registratie: December 2017
  • Laatst online: 16-03 21:43

haw

Ik weet niet op dit topic nog actueel is, maar kan je via Home Assistant geen grid priority en force discharge = ##kW aanzetten op de omvormer?

Ik wil zelf via RS485 een Goodwe SPH6000 omvormer aansturen met HA. Dit zou voor mij wel een belangruijke feature zijn.

De EPS poort gebruik je alleen als noodstroomvoorziening, maar in Nederland moet je die combineren met een mechanische scheiding, Goodwe ATS.