Geluidsinstallatie sportschool / gym

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Olivier_
  • Registratie: Maart 2025
  • Laatst online: 05-03 11:39
Eind dit jaar zullen wij een gym openen waarvoor wij een prijs-kwaliteit geluidsinstallatie, microfoonsysteem en geluidsisolatie voor zoeken. De ruimte is een U vorm van 450 m². Aan de ene kan van de U komt de groepslesruimte. De rest van de ruimte wordt bar, lounge, cardio en kracht zone. Enkele muren zullen extra geluidsisolatie nodig hebben want het is een kantoorgebouw.

1) In de groepsleszaal moet er andere muziek kunnen afgespeeld worden dan in de open gym zaal. Als er geen groepsles doorgaat hoeft er geen muziek te spelen of mag de muziek van de gym er afspelen.

2) Hoe kleiner de speakers hoe beter. Deze kunnen niet aan of in het plafond geinstalleerd worden.

3) De ruimte is momenteel casco afgewerkt. Gyproc muurtjes kunnen nog geplaatst worden voor geluidsisolatie achter te plaatsen of zouden jullie zo'n geluidswerende doeken aanraden?

4) Qua geluidsvolume verwachten we geen discotheek Function One kwaliteit. Thuis hebben we gewoon een samsung woofer + soundbar onder de tv die de hele ruimte vult. Ook op een laag volume. Iets gelijkaardig qua klank zou super zijn

4) Budget: +/- 5000 euro excl btw.
  • Zijn er merken of setups die jullie kunnen aanraden?
  • Aantal watt per speaker?
Alvast bedankt! _/-\o_

[ Voor 18% gewijzigd door Olivier_ op 05-03-2025 11:39 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • nachtnet
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22:03
mogelijk kun je beter advies vragen bij een lokale/regionale audio-specialist. met name met ervaring in professionele settings. Die kunnen je beter advies geven en producten leveren dan dat je hier gaat krijgen. De stap van de antwoorden hier vertalen naar een voor jou bruikbare setup, de producten bestellen en (laten) installeren gaat behoorlijk meer tijd kosten dan de besparing door het zelf uit te zoeken oplevert.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n0pe
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 17:26
Lokale sportschool gebruikt Sonos speakers in combinatie met een tablet. Het voordeel hiervan is dat alles wat je nodig hebt al out of the box werkt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Nu online

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

Ik zou inderdaad iets met bluetooth/streaming doen. Je zou zelfs weg kunnen komen met JBL party speakers.

Wil je iets serieuzers en duurzamers:
Orienteer je eens op thomann: https://www.thomann.de/nl/pa-galmapparatuur.html
Maak een shortlist en leg die eens voor in dit topic.

Ik zou de gyproc muurtjes isoleren met steenwol én in de ruimtes doeken ophangen, en zeker in de hoeken ook iets geluidsdempend ophangen.

Maarrr.... eerst zelf een lijstje aanleveren graag.

Wise enough to play the fool


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22:33

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Kijk even op MP, dat spul wordt met grote regelmaat aangeboden, vaak inclusief verrijdbare wagen. Dan heb je wat streaming, cd speler en versterking. Paar losse speakers er bij en klaar ben je.

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • gerritjan
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 23:01
Enigszins off-topic:
Denk eraan dat je, afhankelijk van welke muziek je gebruikt, een licentie nodig hebt van Buma/Sena.
De boetes zijn helemaal niet leuk.
https://www.ddjmedia.nl/b...tscholen-en-verenigingen/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Visgek82
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 23:19
gerritjan schreef op woensdag 5 maart 2025 @ 13:54:
Enigszins off-topic:
Denk eraan dat je, afhankelijk van welke muziek je gebruikt, een licentie nodig hebt van Buma/Sena.
De boetes zijn helemaal niet leuk.
https://www.ddjmedia.nl/b...tscholen-en-verenigingen/
Inderdaad. zelfs radio mag je niet zomaar afspelen in zulke ruimtes volgens mij , waard om inderdaad heel goed uit te zoeken.

Ryzen 7 7700X , 32 GB RAM, ProArt 4080 Super, MSI B650 Tomahawk, 2x2tb NVME


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FrankHe
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 17:12
@Olivier_ Bij een ruimte van 450 m² in een U vorm zie ik iets voor me dat ongeveer 20 bij 15 meter is, komt dat grofweg overeen met wat je hebt?
Je spreekt over geluidsisolatie om overlast te voorkomen naar de buren. Het enige wat daar helpt is veel massa. Een ontkoppelde wand met twee of drie lagen gipsplaten en de ruimte erachter, doorgaans 10 cm of meer opvullen met glasvol of steenwol.

Kalkzandsteen heeft voldoende massa en is per meter goedkoper dan meerder lagen gipsplaten maar is weegt wel een stuk meer en dat moet de onderliggende constructie maar net kunnen hebben.

Isolatie is nog iets anders dan akoestische behandeling. Dat komt daarna, of je kun het 'deels' combineren. Rechte 90-graden hoeken reflecteren prachtig en die wil je om die reden, indien mogelijk, voorkomen. Als je een wand moet plaatsen maak deze dan bijvoorbeeld niet recht maar met schuine delen. Daar kun je als je wilt voor het oog een doek voor spannen.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/q7dkcD3Uq3tRjqdkIS4SqUyDnAk=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/q0y7eVJkVmJmIF4RwA4htsQW.png?f=user_large

Het is even de vraag hoever je hierin wilt gaan.

Terug on-topic wat betreft de geluidsinstallatie. Je geeft aan dat een soundbar met subwoofer de ruimte al lekker vult, dat wordt voor mijn gevoel een ander verhaal op het moment dat daar dertig mensen op machines bezig zijn. Met mensen in de ruimte krijg je veel achtergrondgeluid waardoor je geluidsinstallatie iets meer moet kunnen geven dan een TV soundbar.

Ook geef je aan dat je minimaal twee verschillende zones nodig hebt en dat je deze wilt kunnen koppelen zodat je er dezelfde muziek kunt laten klinken. Wanneer je muziek wilt afspelen via een mobiele telefoon of tablet dan kan dat prima met een generieke Bluetooth ontvanger, daar heb je geen Sonos voor nodig.

Ik weet niet of de gemiddelde Sonos het gaat redden in zo'n ruimte en ik vind ze ook redelijk aan de prijs om heel eerlijk te zijn.

Wanneer de akoestiek in de ruimte goed is, een korte nagalmtijd, dan kun je toe met vier of zes (grotere 150-500W) luidsprekers. Laat de akoestiek te wensen over dan zou ik de afstand tussen luidsprekers halveren en een dubbel aantal (kleinere 40-150W) luidsprekers nemen.

Wat betreft microfoons zou ik twee headsets nemen, bijvoorbeeld de Samson AirLine Fitness serie. Zodra je aan een draadloze headset denkt dan denk je aan een merk als Sennheiser, die maken uitstekende spullen maar wanneer het aankomt op vocht en zweet dan loop je nog wel eens tegen problemen aan. Samson heeft op dat punt een zeer betrouwbaar product dat min of meer de industriestandaard is in de fitness branch.

Ze hebben verschillende modellen, de AirLine 77, AirLine 88x en AirLine 99m om er enkelen te noemen.

Van sommige modellen bestaat een twee-kanaals uitvoering maar persoonlijk zou ik voor twee aparte ontvangers gaan voor het geval één set mocht uitvallen dan zit je niet direct zonder.

Er is niet een specifiek merk voor de luidsprekers, luidsprekers zijn redelijk universeel, alle goedkope modellen zijn van goedkope kwaliteit en de duurdere modellen zijn van betere kwaliteit. Wel zou ik twee of drie goede kwaliteit versterkers kiezen. Denk aan merken als Crown, Lab Gruppen en Yamaha. Ik zou 35-45% van je budget besteden aan versterkers en de rest aan de andere dingen. Neem ook een EUR 500-1000 in je budget op voor bekabeling en luidsprekerstatieven dan wel muurbeugels.

Waar in Nederland of België komt je gym?

In reactie op wat anderen voor mij schreven. De jaarlijkse afdrachten voor het afspelen van muziek zijn dacht ik niet schrikbarend hoog. Als alternatief kun je een bibliotheek aanleggen van rechtenvrije muziek. Buma/Sena gaan je vanzelf een brief sturen en daar kun je vervolgens gepast op antwoorden.
Pagina: 1