Huis gekocht met zonnepanelen- warmtepomp en meer

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joe
  • Registratie: Juni 2014
  • Laatst online: 02-09 16:17
Wij hebben het geluk gehad om een huis te kunnen kopen, dat is al één geluk, maar nu komen er ook nog eens zonnepanelen, een warmtepomp, P1 meters en andere dingen mee.

Hopelijk plaats ik het in het juiste forumgedeelte, zo niet dan hoor ik het graag.

Ik ben hier niet zo in thuis en heb de basis uitgelegd gekregen van de vorige bewoner, nu kan ik via de homewizard app het water uitlezen en het huidige verbruik van stroom.

Een aantal vragen heb ik eigenlijk, zal ook wel even een situatie schetsen hoe het nu is(hoe ik het denk)

22 zonnepanelen uit 2023 Risen Energy 390Wp
- 16 daarvan liggen op het noord-oosten en 6 liggen op het zuidoosten.
- 1 Goodwe 8K-DT 3F

- 1 warmtepomp Daikin Altherma 3M - verwarmen 4.3kW
- Reflex V voorschakelvat
- RBM kunststof laagtemperatuur verdeler

- 3 airco's, alledrie van LG, geen idee hoeveel wattage exact, weet dat 1 ervan het model AC18BK is, maar geen idee welke, zag dat LG er meerdere aanbied, iemand een idee hoe ik het kan uitzoeken, de boekjes geven geen duidelijk antwoord helaas :(

-Homewizard P1 energy en watermeter.

- 110m2 huis op het noord-oosten als ik het goed zeg
- Vloerverwaming die ik bedien via een honeywall thermostaat, maar op de Daikin warmtepomp zit als ik het goed begrijp en heeft schema's, de warmtepomp weet ik ook niet precies welek graden ik moet aanhouden om het gewoon aangenaam te hebben in de winter en in de zomer hoeft het ook niet aan.
- 68m2 mancave met zwemspa(hier ben ik bang dat veel verbruik in gaat zitten)
- Draai enkele zuinige servers die nog geen 200 watt bij elkaar gebruiken

Zit nu bij een dynamisch contract van Budgetthuis voor gas en stroom.
Alles uiteindelijk monitoren in HomeAssistant lijkt mij een goede oplossing ipv alle losse apps die ik nu heb.


Zoals jullie misschien begrijpen ben ik wat dit betreft echt een leek hierin, ik wil alles uiteindelijk goed kunnen monitoren, afstemmen, hoorde ook iets over omvormers uitzetten als de prijs negatief is?

Ons verbruik in de vorige woning was vrij laag en nu zie ik al pieken van 4000watt voorbij komen en schrik daar wel van, wij zijn met z'n tweëen, weekenden vrij vaak thuis, doordeweeks 1 persoon die drie dagen thuiswerkt.
Nieuwe wasmachine en een nieuwe warmtepompdroger welke op afstand/schema aangezet kunnen worden, ik hoop dat dat op de een of andere manier icm de zonnepanelen goed kan werken ingesteld kan worden.

Ben zelf niet bang om wat simpele scripts te maken of iets om het allemaal goed te laten draaien en in de meest zuinige manier.

De zwemspa die lijkt veel energie te verbruiken in de nacht(heb pas gisterenmiddag de P1 meters geconfigureerd, dus zodoende heb ik nog heel weinig data)


Wat zijn goede bronnen voor meer informatie hierover, tips & tricks of jullie ideëen wat er beter kan?
- Ik heb al wat andere topics gelezen en wist daardoor de homewizard te kunnen koppelen en uitlezen :)
Welke apps te gebruiken of combineren?(ik heb een vermoeden dat mijn omvormer via wifi bediend of iets kan worden, want zie een netwerk dat solar-wifixxx staan en een beetje uitgezocht dat de Goodwe dat is en dat heeft)


Mochten er dingen nog niet duidelijk zijn of meer informatie nodig dan hoor ik het graag, voor mij is dit alles ook nieuw en heb er veel te weinig verstand van 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oilman
  • Registratie: December 2012
  • Laatst online: 09:43
Is de zwemspa een overgedimensioneerd bubbelbad? Dan hoef je waarschijnlijk niet verder te zoeken waar je hoge verbruik vandaan komt. Gewoon even wat tijd nemen om data te verzamelen en dan over een paar dagen eens die zwemspa uitzetten (als in spanningsloos maken). In de tussentijd kan je alvast uitzoeken hoe die zwemspa verwarmt wordt, maar ik vrees dat het niet met een WP is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Simpel360
  • Registratie: Mei 2022
  • Laatst online: 11:16
Zo te lezen is de oude bewoner welwillend.

Wat denk je van:
Al je vragen opschrijven en over een weekje ofzo hem/haar op de koffie uitnodigen?