Radiator/thermostaat icm wp en CV-ketel met open verdeler

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rob37
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 12-03 16:13
Vorige week is mijn warmtepomp geïnstalleerd voor verwarming samen met de CV-ketel, volgens het open verdeler principe zoals hieronder.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/kVlAACFtYMqA2EtteG1Zehqp3y8=/800x/filters:strip_exif()/f/image/MO2pRnx9hQLYR5myMOO7Emw1.png?f=fotoalbum_large

De open verdeler is een boilervat van 60 liter. Naast de vloerverwarming zitten er op de bovenverdieping nog 2 radiatoren, maar wel alles op lage temperatuur. Plan is om met slimme radiatorknoppen en thermostaat via Home Assistant alles te regelen.

Dat leek me standaard, maar nu ik de spullen wil aanschaffen (ik was nog aan het kijken wat het beste met HA samengaat) merk ik dat ik e.e.a. niet goed heb overdacht: ik snap hoe ik bijv. kan regelen dat de ketel bijspringt indien nodig, maar alleen in een situatie waarbij de vloerverwarming geen slimme radiatorknop nodig heeft en de pomp dus altijd draait. Dat lijkt me niet de bedoeling, wat zie ik over het hoofd?