Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • klaasfaak123
  • Registratie: Maart 2020
  • Laatst online: 08-07 19:44
Goedemiddag,

Ik zit inmiddels al 5 jaar bij een MSP.
Wat ik hier vooral doe is klanten van ons huidige platform omzetten naar de moderne werkplek. Denk hierbij aan Sharepoint, Teams, Azure virtual desktop etc. Dit doe ik tevens ook bij samenvoegingen van bedrijven als een klant een andere kantoor heeft overgenomen bijvoorbeeld. Zo heb ik vorig jaar 25 migraties naar Microsoft 365 gedaan.


Mijn functie is project engineer. Waar ik me tijdens een project mee bezig houd is contact met de klant en leverancier. Uitvragen en overleggen hoe de klant Teams ingericht wilt hebben en dit ook zo inrichten(binnen de baseline), migratietooling inrichten, remote apps publishen(en software installeren op AVD's) en waar nodig apps maken via Intune etc.

Nu heb ik af en toe wel is gesprekken met recruiters of een kennismakingsgesprek en merk ik toch dat er veelal wordt gevraagd dat een project engineer ook het netwerk op locatie of in Azure kan of een omgeving in azure opbouwen.

Hoe ons bedrijf is ingericht is dat er een netwerk afdeling is van 2 man die de netwerken op locatie opbouwen en deze netwerken ook beheren. Onze beheer afdeling maakt de Azure omgeving aan n.a.v. ons advies welke servers er gebouwd moeten worden.

Is mijn functie zo speciaal dat geen enkel ander bedrijf zo is ingericht en je altijd breder moet zijn? Want mocht ik hier ooit weg willen/moeten heb ik wel een uitdaging namelijk.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • F_J_K
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

F_J_K

Moderator CSA/PB

Front verplichte underscores

Zeker in jouw vakgebied is er niemand die de komende decennia precies blijft doen wat 'ie de afgelopen jaren deed. Verandering is een gegeven. Weten waar die ene knop zit is over een paar jaar sowieso niet relevant meer, daar verandert ook MS365 te snel voor.

Kortom: staar je niet blind op een te nauwe ervaring. Je kunt ongetwijfeld best iets breder kijken.

'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 23:41

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Ik zie eigenlijk niets bijzonders aan je functie, op basis van wat je zo beschrijft. Mijn ervaring met Azure-werk is ook dat er specialisten zijn die zich bezig houden met ontwerp en implementatie van het netwerk. Dat zijn dan vaak weer mensen die minder affiniteit hebben met de applicatiekant. Denk dat je je nergens zorgen over hoeft te maken en in dit gebied zonder al te veel moeite van baan kunt wisselen.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • DropjesLover
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 22:07

DropjesLover

Dit dus ->

Als je denkt dat je ergens affiniteit of ervaring bij mist kan je je ook bij laten scholen, of bijv. binnen je huidige werkgever aangeven dat je bredere ervaring op wilt doen.

BThGvNeOA
Bond Tegen het Gebruik van Nutteloze en Onbekende Afkortingen!
Gewoon uitschrijven wat je bedoelt is zo moeilijk niet... PR (persoonlijk record?), ICE/M/A (verbrandingsmotor?), kdv (kinderdagverblijf), DA (dierenarts?)etc...,


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Niet online
Dit lijkt mij een normale scheiding van rollen en functies.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Falcon
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 29-09 08:39

Falcon

DevOps/Q.A. Engineer

Neem van mij aan, recruiters moet je niet spreken over dit soort details. Ik zou mij ook niet zo snel druk maken.

"We never grow up. We just learn how to act in public" - "Dyslexie is a bitch"


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naitsoezn
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

naitsoezn

Nait Soez'n!

en merk ik toch dat er veelal wordt gevraagd dat een project engineer ook het netwerk op locatie of in Azure kan of een omgeving in azure opbouwen
Recruiters (of sommige bedrijven in het algemeen) zijn altijd op zoek naar het schaap met de vijf poten. Soms bestaat ie, veelal niet. Maar vragen (zoeken) mag. Als jij dat niet wilt / kunt leveren, dan moeten ze op zoek naar iemand anders of het takenpakket afstemmen bij jouw vaardigheden. In z'n algemeenheid geldt natuurlijk wel: Hoe specialistischer je vaardigheden (en/of hoe minder bereid je bent om iets nieuws erbij te leren), hoe lastiger het is om iets nieuws te vinden.

[ Voor 4% gewijzigd door naitsoezn op 26-02-2025 14:24 ]

't Het nog nooit, nog nooit zo donker west, of 't wer altied wel weer licht


  • JanMetdePet1234
  • Registratie: Februari 2025
  • Laatst online: 28-04 00:24
Nee, zo ken ik het ook vanuit mijn tijd bij een MSP. Ik weiger om deze reden ook om zaken te doen met recruiters en domme kennismakingsgesprekken met HR te doen. Je hebt waarschijnlijkt contact gehad met bedrijven die een 'personeelstekort' hebben en waar dit volledig hun eigen schuld is.

[ Voor 21% gewijzigd door JanMetdePet1234 op 27-02-2025 21:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hollandnick
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 01-10 13:40
Ik zit momenteel nog vooral op on-prem storage, virtualisatie en back-up maar ben ook een switch ( binnen hetzelfde bedrijf ) aan het maken naar onze MSP dienst + inleren op cloud. Na wat gesprekken met recruiters kreeg ik ook constant de vraag "Ja maar hoe zit je qua netwerk kennis?" waardoor ik dezelfde zorgen als jou had @klaasfaak123 . De nu al aanwezige reacties van anderen geeft mij wel weer wat meer rust.

A hero need not speak. When he is gone, the world will speak for him


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marc H
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 02:27

Marc H

- - Is wakker - -

naitsoezn schreef op woensdag 26 februari 2025 @ 14:23:
[...]

Recruiters (of sommige bedrijven in het algemeen) zijn altijd op zoek naar het schaap met de vijf poten. Soms bestaat ie, veelal niet.
Je vergat nog: Net van school, liefst universiteit, met 10 jaar ervaring die voor peanuts wil werken. ;)

* Marc H Has been there done that, got the lousy T-shirt somewhere ;)

Maak je niet druk. Recruiters zijn naar mijn ervaring meestal geen ITers, die ook maar enige inschatting kunnen maken van vereisten voor een functie.

Ik maak geen fouten, ik creëer leer momenten.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • RM-rf
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 18:02

RM-rf

1 2 3 4 5 7 6 8 9

klaasfaak123 schreef op woensdag 26 februari 2025 @ 13:35:


Is mijn functie zo speciaal dat geen enkel ander bedrijf zo is ingericht en je altijd breder moet zijn? Want mocht ik hier ooit weg willen/moeten heb ik wel een uitdaging namelijk.
De werkwijze binnen een bedrijf is nooit zo standaard dat je van het ene bedrijf kunt wisselen en exact dezelfde structuur en werkmethodes en taken zult terugvinden...


Als je heel sterk hangt aan de ene manier van werken die je bevalt en je moeite hebt met wisselingen en veranderingen, zal dat zeker een probleem geven bij het overstappen naar andere werkgevers.

De truc is ook niet zozeer te zoeken naar exact hetzelfde werk, maar je eigen capaciteiten een stuk breder voor te stellen en je eigen taken te zien als het voortdurend inspelen op veranderingen, nieuwe taken oppakken.
Ook bij een kennismakingaspect zullen recruiters vaak ook vooral interesse hebben in het breed opstellen en aanpassings-capaciteit of -bereidheid van hun gespreksgenoot (vaak weten die recrtuiters zelf helemaal niks van de techniek en intersseert hen dat niet, ze willen vooral horen dat iemand er 'zin an heeft')

Als jouw instelling in die gesprekken altijd is: "Bij mijn huidige werkgever doen we zo'n project met zijn tweeen en ik weet niks van wat die andere persoon doet en zou het zelf ook nooit kunnen", val je vermoedelijk idd snel af ....:
niet eens zozeer omdat je die werkzaamheden zelf niet doet, maar omdat je de indruk wekt vooral moeilijk met inspelen op nieuwe situaties en aanleren van nieuwe capaciteiten.


(Overigens, anderszijds is het ook soms aan te raden wel gewon je grenzen te zetten qua bepaalde zaken waarvan je idd geen noodzakelijke kennis hebt en niet bereid bent dat te leren... echter in jouw voorbeeld lijkt me wel dat de kans groot is dat een bredere kennis van Azure omgevingen ook an sich best handig en nuttig is, ook voor je taken die nu misschien een klein deel daarvan betreffen)

Intelligente mensen zoeken in tijden van crisis naar oplossingen, Idioten zoeken dan schuldigen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Shinoki
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 22:22
Denk dat het heel erg verschillend is per MSP. De enige constante is dat een MSP wilt dat je zo breed mogelijk bent zodat je makkelijker inzetbaar ben.

Ik merk zelf (doe het werk zelf namelijk ook) dat ik sneller op projecten wordt gezet waarbij de omgeving wat complexer is.

Vooral bij Modern workplace wordt er wel vaker vragen gesteld over hoe je de werkplek ontsluit en ontkom je niet aan bepaalde vraagstukken op netwerk gebied en legacy windows systemen.

De vraag is natuurlijk ook ben je alleen uitvoerend of wordt er ook verwacht dat je ontwerpen neer gaat leggen, bij het tweede dan is een wat bredere kennis uiteraard wel noodzakelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jorissie87
  • Registratie: Maart 2017
  • Laatst online: 20:55

Jorissie87

No diggity

Recruiters worden betaald op basis van sucesvolle plaatsingen (vullen vacature). Die schieten met kruit en benaderen via Linkedin echt iedereen die ook maar 20% matcht met de functie die ze moeten vullen. Vaak zijn het ook nog mensen die zelf helemaal niet uit het wereldje komen waarvoor ze moeten plaatsen. Ze dragen geinteresseerde mensen aan en laten hun opdrachtgever vervolgens de sollicitatieprocedure doen. Als daar een arbeidsovereenkomst uit voort komt dan krijgen zij hun courtage. Ik heb maar weinig headhunters/recruiters meegemaakt die mij echt gericht op mijn kennis en ervaring benaderen, het is vrijwel altijd een paar raakvlakken maar meer niet.

9800X3D | MSI RTX 3080Ti | GigaByte X870 Gaming Wifi | 32GB@6000Mhz | NH-D15 | 990 Pro 2TB | FD Define R6 | Acer 28" 4K 60Hz Gsync | Acer 27" 1440P 165Hz Gsync | KB: Ducky one 2 RGB | HP: HyperX Cloud II | M: Zowie FK1


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Motrax
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online

Motrax

Profileert

Imho is netwerk een complex en gespecialiseerde job. Het is niet iets wat je er even bij kan doen EN er goed in zijn.

Cloud (in ieder geval Azure) is net zo complex met netwerk en misschien nog erger omdat er meer keuzes te maken zijn en als je het verkeerd doet, of de resource niet te vinden is, of publiek staat.

Waarom een recruiter dan iemand zoekt die alles en niet kan, geen idee.

Ik lever altijd high-level ontwerpen op: zo moet die met die kletsen, geen idee verder hoe en kom maar terug met een technisch netwerk ontwerp.

☻/
/▌
/ \ Analyseert | Modelleert | Valideert | Solliciteert | Generaliseert | Procrastineert | Epibreert |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Blokker_1999
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 01:23

Blokker_1999

Full steam ahead

Je bent zeker niet uniek. Elke firma zit over het algemeen tussen 2 extremen in, namelijk een organisatie waar iedereen alles moet kennen en kunnen versus een organisatie waar alles in silo's zit, alles afgebakend is en je enkel maar zichtbaarheid hebt op je eigen, kleine deel.

Jouw huidige organisatie werkt meer richting het laatste principe en ik vermoed dan ook dat vele van je klanten waarbij je de implementatie doet geen kleine bedrijven zijn. Die hebben vaak veel meer afgebakende teams.

En als je dan ooit terecht zou komen bij een bedrijf waarin men verwacht dat mensen breder inzetbaar zijn, dan kan je daar alsnog vertrekken vanuit je sterke punten en bijleren over die dingen waar je minder goed in bent. Een firma die je zo zou aannemen doet dat in de wetenschap dat jij je kennis gaat moeten verbreden.

En soms kom je in een organisatie terecht die net de overgang aan het maken is naar meer afgebakende teams, zoals bij mijn huidige werkgever.

No keyboard detected. Press F1 to continue.

Pagina: 1