Geluidsoverlast oud appartement, vebouwen of verhuizen?

Pagina: 1
Acties:

  • boozzz
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 13:49
Woon al lange tijd in een jaren '30 appartement op de 2e verdieping in Amsterdam (koop), met boven, onder en aan beide zijkanten buren. Nu hebben de buren boven sinds een tijdje een kind, dat helaas gehandicapt is. Niet alleen sneu voor de buren, maar ook voor mij, omdat het kind rond prime time (zeg tussen 18 en 21:00 uur, gaat erg laat naar bed) nogal hard, vaak en lang ongecontroleerd op de vloer beukt.

De vloeren en plafonds zijn hol, dus als onder of boven ons hard gepraat wordt kun je dat prima volgen. Daarnaast is de vloer van de bovenburen cheap-ass laminaat, met nauwelijks ondervloer. Als ze rondlopen hoor je het overal kraken, ik kan precies volgen waar ze zijn in hun huis. Dus kun je nagaan hoe hard dat gebeuk van het kind doorkomt. Uiteraard hier met de buren over gehad, maar die zeggen weinig hieraan te kunnen doen, wat ik ook wel snap, dus het kabaal blijft. Maar hoe sneu ook, het is ook ongelofelijk irritant.

Nu zie ik een paar opties: of verhuizen, of de buren vragen een betere vloer te plaatsen, of mijn hele appartement renoveren. In verband met het werk van mijn vriendin is het eerste niet optimaal (moeilijk iets beters in de buurt te vinden), ik denk dat de buren vragen om een nieuwe vloer niet reëel is, dus zit nu te kijken naar een renovatie. Op zich is het appartement het wel waard, en verdient het ook wel een update. Verwarmingsbuizen lopen nog buiten langs de muren, elektra mag wel wat moderner, badkamer en keuken mogen wel eens vervangen.

Ik denk hierbij natuurlijk ook aan het plafond en vloer. Ik dacht die te verwijderen, helemaal vol te stampen met steenwol tegen het luchtgeluid, en dan het plafond los te koppelen van de balken. Wil alleen niet te veel plafondhoogte kwijtraken (is al niet superhoog), en vraag me vooral af hoe veel dit het geluid gaat reduceren. Eventueel kan ik ook tegen de buitenmuren nog voorzetwandjes doen, ter extra isolatie (hoewel ik van de zijburen vaak weinig last heb). Echt een box in box is niet te doen denk ik, zitten wat tussenwanden die ook dragend zijn, een schuifdeur ertussen, dus die kun je lijkt me niet voorzien van een voorzetwand.

Las hier op het forum wel enkele (erg oude) topics van mensen die ook zoiets van plan waren, maar niet met of het resultaat ook een beetje ok was. Wie heeft er zoiets eerder gedaan, en wat vind/vond je ervan? Ik wil voorkomen dat we straks een paar maanden in een stevige renovatie steken, erg veel geld kwijt zijn, alles helemaal pimpen, en dat dan nog steeds de buren zo enorm aanwezig zijn in je eigen woning.

  • 99ruud99
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 14:38
Hoeveel cm kan je aan isolatie toevoegen? Want je gaat behoorlijk wat massa moeten toevoegen om het gestamp van het kind kwijt te raken. Dan is het realistischer om te kijken wat de VVE zegt over minimale geluidsdemping van de ondervloer van laminaat...
Mogelijk dat als dit relatief hoog is, je kan voorstellen dat jij een nieuwe ondervloer voor hun betaald, en je het samen aanlegt. Dit zal een stuk goedkoper zijn dan een zwevend dak.

  • simon
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13:40
Die steenwol tegen dat geluid gaat niet voldoende doen. Je zal je plafond echt moeten ontkoppelen van de constructie en de vloer en wanden ook. Helemaal perfect ga je het niet krijgen zonder het 'box in a box' idee, maar je kan aardig wat winnen.

De vloer kan je redelijk ontkoppelen door te werken met fermacell met een onderlaag. Dit ontkoppelt de fermacell van de vloer, en maakt de ondervloer zwevend. Daarboven weer demping en de vloer en je hebt hopelijk een stuk vrolijkere beneden buren.

Je plafond zou je met metisse kunnen vullen, en daar dan een zwevend plafond onder te doen die ontkoppeld is. Je hebt speciale plafondsystemen die de panelen akoestisch ontkoppelen.

Er zijn specialistische bureaus die een plan voor je maken. Goedkoop is het allemaal niet. In de uitvoering komt het ook aan op precisie. Je wilt alle vormen van lekken en contact voorkomen.

Op youtube kwam ik een hele tijd geleden deze serie tegen: YouTube: Soundproof Garden Room - Cedar Cladding Timelapse (part 3) van iemand die het zelf doet.

|>


  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
Belangrijkste tip:
Zorg dat je precies begrijpt hoe geluidsisolatie werkt.

Een aannemer die dit al 10 jaar zus & zo doet betekent niet dat hij dat al 10 jaar goed doet.
En jij hebt echt overlast, dus een 'aardige' oplossing is waarschijnlijk niet voldoende. Hier op GoT doen best veel mensen aan geluidsisolatie, maar een groot deel is niet optimaal. Prima voor hun, maar waarschijnlijk te weinig voor jou.

Allereerst qua opbouw hoogte:
Je moet tussen de balken gaan werken.
Ja, dat is veel extra werk, maar op zo'n klus valt het ook wel weer mee. Ik was er een weekend mee kwijt en dat was 30m2.
Dus dwarslatjes tussen de balken (en die hangen alweer hoger dan de onderkant van de balken) en dan je rachels ook gedeeltelijk tussen de balken. Uiteindelijk hoeft je plafond maar enkele mm's vrij onder de balken te hangen.

Qua geluidsdemping heb je een veer nodig en massa. Dus als plafondplaat moet je een zo zwaar mogelijke plaat gebruiken.
Voor de veer zou ik kijken naar een veer regel oid, maar die heb ik zelf nooit toegepast:
https://geluid.eu/nl/home...egel-voor-geluidsisolatie
https://www.polypress.nl/36-veerregel
(Geen aandelen, gewoon Google)

Ik heb een geluiddempende wand, daarop zit bij mij Diamond Board, dat is een gipsplaat met meer massa, zodat de demping verbetert.

  • Groningerkoek
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 07:37
Eerst het financiële, Ik zou eerst wat getallen op orde willen krijgen, hoeveel kost de verbouwing, hoeveel is je woning nu waard, hoeveel is de woning waard na verbouwing, wat zijn je huidige maandelijkse lasten en wat zouden je maandelijkse lasten ongeveer worden na een verhuizing.

En dan het "emotionele" hoe graag wil jij hier blijven, hoe graag wil je een ander soort woning, misschien wil je graag een tuin.

En dan het praktische, wat is je reistijd nu voor je werk, hoe zit het nu met parkeren en/of openbaar vervoer, en wat voor situatie zou je terugkrijgen na verhuizing?

Als je dat op een rijtje hebt, en je wilt blijven dan kunnen we gaan kijken hoe exact je gaat isoleren.
maar je moet wel enorm goede isolatie aanbrengen wil je het kind van de buren niet meer horen, dat red je niet met wat vloerbedekking bij de bovenburen en bij jou wat extra glaswol en een eenvoudig zwevend plafond.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • boozzz
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 13:49
Dank voor de input!

@Groningerkoek Niet alles onderzocht, maar wel al wat. Verhuizen naar iets significant beters, zonder alte veel in te leveren op reistijd, gaat ons zo'n 1200 per maand extra kosten aan hypotheek. Voor zowel verhuizen als verbouwen geldt: het zit er dik in dat we over 5 jaar sowieso gaan verhuizen, vanwege het werk van mijn vriendin. Onze woning nu is zo'n 75m2, dus als we hem grootscheeps renoveren zit je denk ik zo op 75.000, maar dat is een vrij woeste gok, verder met niemand nog over gehad. Bij verkoop zie je daar gok ik 50.000 van terug, als ik afga op de huizen die hier in de straat de laatste tijd zijn verkocht.

Dat verhuizen over 5 jaar zitten we vooral mee. Als dat niet zo was, zouden we nu sowieso verhuizen. Maar twee keer verhuizen in relatief korte tijd vind ik maar matig. Beetje een dilemma. Edit: heel groot verbouwen houdt natuurlijk ook een tijdelijke verhuizing in, maar dan hoef je iig niet de vreselijk oververhitte woningmarkt op.

@99ruud99 Als we er hier wat aan gaan doen, wil ik dat op zo'n vriendelijk mogelijke manier, zonder de buren extra te belasten. Maar geen gek idee ze aan te bieden dat ik iets voor ze regel. Wellicht dat iets eenvoudigs als hun kinderstoel voor ze ontkoppelen van de vloer met goed dempende glijders ofzo al wat oplevert.

@simon @TheGhostInc Ik zal inderdaad eens gaan zoeken naar en informeren bij specialisten op dit gebied, qua kosten en verwacht resultaat. Klinkt in ieder geval als een goed plan tussen de balken te werken. Kan me voorstellen dat het ons misschien dan maar een paar cm in hoogte kost, met extra dikke en dubbele laag overlappende gipsplaten.

Het uiteindelijke resultaat hoeft ook niet perfect te zijn. Het is lijkt me een illusie dit soort appartementen dusdanig te isoleren dat je niets meer hoort. Maar een stuk minder horen zou wel echt prettig zijn. Of ik moet in geluidstherapie, mijn vriendin heeft er stukken minder last van :P

[ Voor 3% gewijzigd door boozzz op 14-02-2025 13:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dragon2
  • Registratie: Juni 2008
  • Niet online
Heb je geen vve? Meestal hebben die wel regels over vloeren. Bv helemaal geen harde vloer, of een bepaald soort ondervloer verplicht.
Pagina: 1