A software developer is someone who looks both left and right when crossing a one-way street.
Dank voor de melding! Ik pas het aan.
Verwijderd
Een dac hoeft natuurlijk niet extern te zijn; ieder apparaat dat een digitaal signaal omzet in een analoge, bijv. een pc met koptelefoonaansluiting, heeft er een.Dac staat voor digital-to-analog converter. Dit is een extern apparaat dat geluidsgegevens van Windows omzet naar audiosignalen via de aangesloten koptelefoon. Dergelijke apparaten worden in oudere pc's gebruikt, maar bijvoorbeeld ook door professionals die muziek opnemen.
In oudere pc's werden meestal interne, soms ook externe geluidskaarten gebruikt. Het verschil met een dac is dat geluidskaarten ook chips bevatten voor de digitale bewerking van geluid.
Tegenwoordig worden externe dac's vooral door audio-liefhebbers ("audiofielen") en bewerkers gebruikt. Bovendien zijn interne dacs in bijvoorbeeld usb-koptelefoons vanuit de computer/telefoon/mediaspeler bekeken ook extern.
Voor audio opnames kan een dac niet gebruikt worden, want daarvoor moet je analoog naar digitaal converteren.
[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 30-01-2025 15:04 ]