laptop reperatie. Batterij connector stuk

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mr Mike
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16-09 14:17
Gisteren heb ik een mooie tweedehandse laptop gekocht. Echter door mijn lompe actie heb ik de connector los getrokken.

De pads zijn stuk en moet nieuwe tracers gemaakt worden. Wie weet iemand of kan dit doen. Wel met ervaring alsjeblieft

Fotos volgen. Gaat om een ASUS ROG Zephyrus G15 GA503QR

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr Mike
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16-09 14:17
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/NPZBoxpK-EYBoqjKyd_vwVWRkzw=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/14jLt1qwir4GQwX3cnhIVZVd.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/uJ78XIzWgdCROLQMelnutCaouiE=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ePULlCtHXcdLe5Tp5BQU9Vlo.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/8FUVbWnQUsuY27fJi_rAuTuzl3Q=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/AJDKFgVj0FY0qtem00LiPgnY.jpg?f=fotoalbum_large

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Accretion
  • Registratie: April 2014
  • Laatst online: 16-09 22:05

Accretion

⭐⭐⭐⭐⭐ (5/5)

Moet de accu nog makkelijk verwijderbaar zijn?

Elk individueel kabeltje van de accu labelen met een 1,2,3,4
En vervolgens de connector afknippen, strippen en direct solderen.

Op het moederbord volg je het pad van destructie tot aan een gedeelte waar het koper (onder de rode laag) wel nog intact is.

Met een metalen kraspennetje (of mesje) kun je de rode (verf)laag wegkrassen om het koper zichtbaar te maken.
Niet te hard krabben, dan krab je ook het koper weg.

Wat soldeer aan het koper op het bord en het kabeltje en vervolgens tegen elkaar aan houden terwijl je het verwarmd met een soldeerboutje.

Alternatief zou je ook alvast kabeltjes op de kant van het moederbord kunnen solderen en de connector 'in de lucht' verbinden met de connector van de accu.
Vervolgens wat tape eromheen en netjes wegfrotten.


Maar, gezien je het al behoorlijk kapot gemaakt hebt, zou ik op zoek gaan naar een officieel 'board repair' bedrijf of accepteren dat je 'm altijd aan de voeding houdt.

Misschien vindt je iemand die het bovenstaande voor een vrienden prijsje wil doen, maar dan krijg je waarschijnlijk niet de garanties/verzekering van een degelijke partij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr Mike
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16-09 14:17
Garantie was toch al verlopen en wil dat die gewoon weer op accu kan werken. Liefs met de orginele connector.

Uw optie zat ik ook aan te denken. Kan wel solderen. Maar eerlijk gezegt durf ik dit niet meer nadat ik dit gesloopt hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • memphis
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:48

memphis

48k was toen meer dan genoeg.

Zo te zien wel redelijk makkelijk repareerbaar maar wel alleen met een verse connector, deze kan niet meer degelijk geplaatst worden.

Er zijn mensen die mij een GOD vinden


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • SA007
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 10:24

SA007

Moderator Tweaking
Mr Mike schreef op zaterdag 25 januari 2025 @ 07:37:
De pads zijn stuk en moet nieuwe tracers gemaakt worden. Wie weet iemand of kan dit doen. Wel met ervaring alsjeblieft
Om mensen te vinden hebben we bij Tweakers Vraag & Aanbod.
Onder Electronica & tweaking kan je prima een advertentie plaatsen voor soldeerhulp.

Binnen het forum is een prima plek voor advies als je het zelf wil doen, maar werving binnen het forum is niet toegestaan.


Dat gezegd, ik denk dat een goede/vrij simpele manier om dit te repareren is om draadjes aan de pcb te maken, die daarna aan de connector solderen en de connector met wat (epoxy)lijm aan de printplaat vast maken, dan is er weer wat stevigheid terug.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • The_Doman
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 13:12

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr Mike
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16-09 14:17
Dank zal dan een v&a aanmaken en dank voor het meedenken. Voelde mij echt heel k.. dank

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mr Mike
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 16-09 14:17
Dank voor alles en word hersteld door een medetweaker die hierin gespecialiseerd in is. Thanks

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • r_AllocStarByte
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 16-07 13:34
De bekende Asus connector.

GND, Data, Clock,en B+
Lastig bij deze zal een leuke variant worden met twee componenten epoxy en een trace repair kit.

Ik heb deze al vaker gedaan. Gebruik vooral geen hete lucht op de voorkant zelf van de connector om het van een doner af te halen, dikke mik 500c blast from the back en take off. Anders brand je het ABS plastic kapot namelijk.

Nog n korte update. Betreft NorthridgeFix. Mijn advies is volg niet zijn advies op, zijn flux en soldeertin is troep en niet goed. Veel reparaties wat hij uitvoert zijn simpelweg slordig en gewoon niet goed. Er is namelijk een reden waarom northwestrepair altijd grappen en memes over hem maakt, dat is niet zomaar zo.


boardview hiero
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/LGypdv6DGRlPkW3ml3XGUy7A6L0=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/cylljVv5GKX7tEOn67Yy5XvA.jpg?f=fotoalbum_large

[ Voor 32% gewijzigd door r_AllocStarByte op 27-01-2025 20:09 ]

Pagina: 1