Schoonmaken oude hardware

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • freebutterflyx2
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 17-05 21:42
Een goeie kennis is enkele weken geleden na een ziekte overleden.
Zijn hobby/passie was het verzamelen van oude computers/hardware. Dit zowel gameconsoles (gaande van gameboy tot playstation) als PC's en toebehoren. En zijn droom was om er ooit een museum van te maken.

Door ziekte had hij helaas het laatste jaar geen tijd meer om hier veel mee bezig te zijn en is alles wat blijven staan. Met enkele vrienden zouden we die verzameling graag willen opknappen en in orde zetten om deze dan op de lokale computerbeurs volgende zomer tentoon te stellen.

Alles zou nog moeten werken voor zover we weten maar in eerste instantie waren we nu aan het kijken naar de buitenkant. Het eerste wat we reeds hebben opgemerkt is dat het plastic (of het rubber) van bepaalde knoppen op bvb controllers "plakkerig" geworden zijn. De controller zelf voelt wel goed aan hoewel sommige delen van sommige controles ook "plakkerig" aanvoelen. Ditzelfde merken we ook bij bepaalde toebehoren. Zo voelen een aantal "opzetstukken" voor de gameboy ook "plakkerig" aan. Precies of het plastic (of rubber?) week geworden is.

De eerste vraag is dus:
kan hier iets aan gedaan worden? en zo ja, hoe kunnen we voorkomen dat dit weer voorkomt?
Of hoe moeten we hiermee omgaan om dit niet erger te laten worden?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H-W
  • Registratie: Maart 2016
  • Laatst online: 15:42

H-W

Bij mijn oude racefietsen, die ook last hadden van plakkerige rubbers op de remgrepen, heb ik ze eerst schoongemaakt met alcohol en daarna ingestrooid met talkpoeder. Overschot hiervan kan je er vanaf blazen of licht stofzuigen. Misschien werkt dat ook bij consoles?

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Oon
  • Registratie: Juni 2019
  • Niet online

Oon

Je zou eens contact kunnen opnemen met @WHiZZi, misschien dat die je tips kan geven. Die runt het HomeComputerMuseum in Helmond

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Archer_VC10
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 16:49
Volgens mij is dat hetzelfde probleem als wat ook wel eens bij cameragrips opduikt. Schoonmaken met alcohol zou kunnen helpen.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • WHiZZi
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 14:15

WHiZZi

Museumdirecteurtje

Allereerst. gecondoleerd met het verlies.

Wat betreft schoonmaken, de tips zoals gegeven is het enige wat werkt. Het is inderdaad rubber wat gewoon vergaat. Daar is ook niks direct aan te doen.

Plastic wordt poreus en verkleurt. Ook hier is niks wat je er aan kan doen ter voorkoming.

Afhankelijk van de computers/consoles moeten er misschien wel zaken aangepakt worden ter verbetering. Batterijen moeten er in alle gevallen uit. Bij consoles en computers uit late jaren 80 / begin jaren 90 zullen de SMD surface mount condensatoren moeten worden vervangen. Bijvoorbeeld uit een Amiga CD32. Doe je dit niet, dan wordt de computer gesloopt.

De standaard 'tonnetje' condensatoren zijn over het algemeen nog goed en hoeven alleen vervangen te worden als de computer niet goed functioneert of als deze lekken. Dit laatste komt o.a. voor bij Xboxen, Pentium III borden en vroege Pentium 4 borden (bol staan).

Als je een overzicht hebt, kan ik je per item wel zeggen wat daar de (hardware) problemen mee zijn en hoe je deze kunt voorkomen.

HomeComputerMuseum - Interactief computermuseum waar wij de geschiedenis van de thuiscomputer preserveren. Centraal gelegen in de Benelux.