Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gerardmartens
  • Registratie: December 2024
  • Laatst online: 12-01 18:33
k wli deze pc gaan bouwen in een Antec C5 behuizing.
Mijn voorkeur gaat uit naar Asus en Kingston,.
Moederboard ASUS TUF GAMING Z790-PLUS WIFI ATX
Processor Intel Core i7-14700KF
Processorkoeling ASUS PRIME LC 360 ARGB waterkoeler
ASUS Prime LC 240 ARGB
of
of DeeoCool LD240
Of Deepcool LD360
ssd Kingston Fury Renegade 2 TB M2
geheugen Kingston DDR5 Fury Beast RGB 2x16GB , wat is belangrijker timings of geheugen snelheid.
Videokaart ASUS GeForce RTX 4070 DUAL-RTX 4070-O12G-EVO
Voeding ASUS ROG STRIX 850W Gold (16-pin cable) PSU / PC

Ik ga de PC gebruiken voor video bewerking Video DeLuxe 25 van Magix.
De games wat ik wil gaan spelen zijn simulatie spellen zoals Farm simulator 25.

Wie heeft er tips en op of aanmerkingen en eventueel advies.
Maakt het verschil een cpu koeler met 2 of 3 Fans?

Mijn bugdet gaat tot 1750 euro

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Woezik
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 10-06 22:44
Als je de onderdelen in een lijstje zet, dan weet je ook of je met je budget uitkomt, zie handleiding pricewatch: https://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1517285

Enkele suggesties:
#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core Ultra 7 265KF Tray€ 395,-€ 395,-
1MoederbordenASRock Z890 Pro-A WiFi€ 214,99€ 214,99
1VideokaartenASUS Prime GeForce RTX 4070 12GB GDDR6X OC Edition€ 499,95€ 499,95
1BehuizingenASUS TUF Gaming GT502 PLUS Zwart€ 142,-€ 142,-
1WaterkoelingASUS Prime LC 360 ARGB€ 118,70€ 118,70
1VentilatorsASUS TUF Gaming TR120 ARGB - Triple Pack, Zwart, 120mm€ 58,85€ 58,85
1Geheugen internPatriot Viper Venom PVV532G640C32K€ 100,70€ 100,70
1Voedingenbe quiet! Pure Power 12 750W€ 91,90€ 91,90
1SSD'sKingston Fury Renegade SSD (heat spreader) 2TB€ 139,90€ 139,90
Bekijk collectie
Importeer producten
Totaal€ 1.761,99
Van de 14700K zijn stabiliteitsproblemen bekend. Ga dus voor de nieuwe en veel zuiniger 265K.
Ter besparing gekozen voor de KF variant, maar daardoor mis je wel een interne gpu.
Dat betekent dus ook een Z890 moederbord met LGA1851 socket.

Als je voorkeur ASUS is, dan heeft Asus ook een dual chamber behuizing GT502 die vergelijkbaar is met de Antec C5. De GT 502 Plus wordt standaard geleverd met 4x ARGB fans.
Ik heb de goedkopere AIO Prime uitvoering gekozen (min. rpm 600), maar er is ook een TUF uitvoering (min.rpm 800). Een AIO-koeler met 3 fans heeft ook een grotere radiator en dus een groter koelvermogen, waardoor de fans langzamer kunnen draaien. Je kunt echter flink besparen met een goede luchtkoeler: https://tweakers.net/pric...hantom-spirit-120-se.html

Tevens een triple pak reversed fans toegevoegd om meer intake lucht te krijgen,
Goedkopere RTX4070 videokaart (geen Super).
Je hebt geen 850W voeding nodig, daarom een goedkopere Be Quiet 750W voeding gekozen.
PSU calculator: https://www.bequiet.com/en/psucalculator
Sneller en goedkoper 6400CL32 geheugen met Intel XMP support.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martyw
  • Registratie: Januari 2018
  • Laatst online: 15:21
Farm Simulator en Magix hebben geen RTX 4070 nodig, en ook geen achtcore CPU (zie hier & hier), je kunt met minder dan de helft van je budget toe: De beste 1080p-game-pc/Desktop Best Buy Guide

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 15:11

br00ky

Moderator Harde Waren
Om onduidelijke redenen heb je
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Vertel ons wat je wil gaan doen met je nieuwe systeem. Welke software ga je gebruiken? Wil je gaan gamen? Videobewerken? Of gewoon huis tuin en keuken surfen en mailen?

Wat mag het systeem gaan kosten?
Heb je een absolute maximumprijs? In- of exclusief verzendkosten, assemblage en dergelijke Dat hoeft geen vast bedrag te zijn maar mag ook een schatting zijn.

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Wees specifiek en noem merk en model

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Zijn twee videokaarten en drie voedingen wel genoeg? 16 SSD's in RAID-5? Vertel ons meer over het systeem van je dromen.

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Naar welk merk gaat je voorkeur uit? Kun je vertellen waarom? Sta je open voor andere merken? Zet hier neer wat je zelf al hebt gevonden.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Denk aan grootte, het te verwachten geluidsniveau, energieverbruik. Hoe meer informatie je geeft, hoe beter we je kunnen helpen.

Ga je overklokken?
Ga je voor de maximum prestaties van je nieuwe systeem of ben je tevreden met de standaard instellingen?

Wat verwacht je van ons?
De laatste en eigenlijk belangrijkste vraag: Vertel hoe we je kunnen helpen met het maken van je keuze. Wil je het nieuwste/snelste/beste/mooiste systeem dat je je maar kunt wensen binnen je budget, of speelt geld geen rol? Wil je weten of/hoe je je build moet aanpassen om aan de gewenste doelen te kunnen voldoen? Of wil je de kosten gewoon zoveel mogelijk terugbrengen en zo veel mogelijk bang-for-buck krijgen?
weggehaald. Deze vragen zijn echter essentieel voor het geven van goed advies.

We verwachten hier ook al een eigen opzetje. Zie ook de volgende passage uit het DAA beleid.
3. Eigen onderzoek is nog steeds vereist (dit is en blijft GoT!) en we verwachten dat je zelf al een idee hebt opgedaan. Als je zelf al een configuratie hebt bedacht, post deze dan met behulp van de wenslijst in de pricewatch hier. Dat geeft je mede-Tweakers inzicht in waar je zelf aan hebt gedacht en hoe er binnen je budget betere of andere keuzes te maken zijn.

Het is dus verplicht eerst zelf met een voorstel te komen en dit voorstel te onderbouwen. Een simpele opsomming van eisen/wensen is niet wenselijk; je topic wordt in dat geval dan ook gesloten. Je kan in dat geval contact opnemen met de moderator die je topic gesloten heeft om te vragen of hij weer open mag, mits je natuurlijk wijzigingen hebt aangebracht zodat het geheel wel aan de eisen voldoet.

Een simpel antwoord als 'Ik heb heb er niet veel verstand van!' óf 'Ik ben veel sneller klaar als jullie het doen!' is uit den boze.
Dit lijkt flauw, maar enerzijds doen we dit om ervoor te zorgen dat je zélf inzicht krijgt in wat er mogelijk is en anderzijds om de kwaliteit van de topicstarts hier te bewaken. Anders vervalt dit subforum in een "ik wil een pc voor x euro, mkay dank je doei" niveau, en dat is iets dat niemand wil :). Je eerste opzet hoeft niet top te zijn, we willen alleen graag dat je er eerst over nadenkt.

Om inspiratie op te doen kun je de verschillende topics in dit subforum en de best buy guides doorzoeken.

Met de Handleiding Pricewatch dien je vervolgens een mooi lijstje te maken (dus géén copy-paste lijsten van andere sites bijv.). Met die informatie kan vervolgens gericht advies gegeven worden om het helemaal aan jouw wensen aan te passen.

Succes!

Dit topic is gesloten.