Feedback Gevraagd: Homeserver Build voor Proxmox

Pagina: 1
Acties:

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Velocity7
  • Registratie: Maart 2023
  • Laatst online: 24-12-2024
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Ik wil een homeserver bouwen met Proxmox om 3 VMs en ongeveer 20 containers te draaien. Van tijd tot tijd wil ik op een lichte Ubuntu workstation VM kunnen inloggen, die normaal gesproken offline zal zijn. Daarnaast wil ik een aparte networking VM hosten met daarop networking/logging containers (zoals CrowdSec, DNS, Prometheus met Grafana, etc.). Ook wil ik een VM voor het beheren van mijn media (boeken, films/series) en een VM voor Jellyfin, waarbij ik de iGPU doorgeef. Verder draait er ook Home Assistant, en van tijd tot tijd wil ik game servers hosten voor Minecraft of Valheim. Ik wil mogelijk ook 3 VMs dedicaten aan een Kubernetes setup om daarmee te experimenteren.

Wat mag het systeem gaan kosten?
Het systeem mag maximaal ongeveer 800-900 euro kosten

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Ik heb nog een WD-Red 8TB schijf die ik hierin wil opnemen (SATA) en een zwave USB controller

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
Ik heb het volgende in gedachten voor de build:

#CategoryProductPrijsSubtotaal
1ProcessorsIntel Core i5-12600K Boxed€ 179,-€ 179,-
1MoederbordenGigabyte B760M DS3H DDR4€ 99,-€ 99,-
1BehuizingenFractal Design Node 804€ 109,19€ 109,19
1ProcessorkoelingThermalright Peerless Assassin 120 SE€ 36,90€ 36,90
1Geheugen internKingston Fury Beast KF432C16BBK2/64€ 109,99€ 109,99
1Voedingenbe quiet! Pure Power 12 M 550W€ 91,38€ 91,38
1SSD'sLexar NS100 256GB€ 21,22€ 21,22
1SSD'sWD Blue SN580 2TB€ 108,99€ 108,99
Totaal€ 755,67



CPU: ik lees dat de 13e en 14e generatie meer problemen hebben, vandaar dat ik voor een i5 uit de 12e generatie ga. Ik heb de 12600k boven de 12400 gekozen vanwege de e-cores.
Opslag Proxmox Host: Lexar NS100 256GB SSD (SATA)
Opslag VMs: WD Blue SN580 2TB (NVMe SSD)


Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Ik betaal graag iets meer voor componenten die makkelijk in een proxmox/linux setup werken

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
Hij zal in mijn kantoor staan, dus het liefste minimale geluidsproductie

Ga je overklokken?
Nee

Wat verwacht je van ons?
Ik ben op zoek naar feedback over de componenten die ik heb gekozen. Zijn er betere opties voor dezelfde prijs, of zijn er componenten die ik misschien over het hoofd heb gezien? Zijn er nog tips om de prestaties, energie-efficiëntie of betrouwbaarheid te verbeteren? Ik denk dat ik met deze setup de thermals van de i5-12600 prima kan managen zonder continu lawaai, klopt dit?

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Thomas H
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 22-09 22:21
Ik heb zelf een poosje een Proxmox server draaien, gebaseerd op een i7-11400T. Bevalt goed!

Moederbord: ik heb destijds toevallig de B560 variant van het moederbord gekozen wat jij in je lijst hebt staan. Die variant had 6 SATA poorten, is prettig als je een aantal 3.5" schijven wilt gebruiken. Nadeel: het zijn gamer borden, niet de mest zuinige. De prosumer borden die beter passen bij inzet als server zijn echter meteen een stuk prijziger.

CPU: waarom de K-variant? Ik heb mij wat meer gericht op een groter aantal cores, in plaats van maximale performance per core. Dat is volgens mij niet zo hard nodig voor een server.

RAM: 32 GB is volgens mij oké voor wat je wil doen, en je hebt nog twee slots over, lijkt mij dus ook helemaal oké. Ik heb nu 48 GB omdat er na het bouwen van de server nog een setje 2x8 vrijkwam ;)

Behuizing: mooie kast, maar toch vooral als je met veel schijven gaat werken. Ik zie alleen 2 SSD's in je lijst staan, en je hebt het over een 8 TB schijf, heb je expansieplannen?

Voeding: ik heb ervoor gekozen een zo klein mogelijke voeding te kiezen met een zo hoog mogelijk efficiency om de elektriciteitskosten binnen de perken te houden. Dat heeft toen geresulteerd in een FLex-ATX voeding van 340W met Platinum efficiency, kostte mij 40 euro bij serverzaak. Nu hebben ze niet iets dergelijk liggen helaas. Als je toevallig nog een voeding hebt liggen zou je die kunnen gebruiken en uitkijken naar een dergelijke aanbieding.

Tip betreffende Proxmox: ik heb nu heel wat services draaien, waarvan eigenlijk alles in een LXC container behalve Home Assistant. Dat is onder meer Immich, Plex, JellyFin, Nextcloud, een lichte remote desktop, een Portainer installatie, Traccar, Vaultwarden, .... Bevalt nogmaals enorm. Als je tips wilt, reageer / DM me :)