Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • phoenix12
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 30-05 13:59
Hallo,

Ik zal beginnen met een korte toelichten. Wij hebben een vrijstaande woning en willen dit op bepaalde plekken een contante temperatuur hebben. Wel natuurlijk op een manier dat het zo min mogelijk gas verbruikt.

In de garage en badkamer ligt vloerverwarming doorgelegd vanuit cv. Badkamertemperatuur moet standaard 20 graden, garage standaard 19 graden. Woonkamer ligt apart vloerverwarming, daar moet het standaard 19 graden zijn. Ik heb foto's bijgevoegd.

Wat adviseren jullie om te doen qua aanpassing thermostaat? Is bijvoorbeeld zoiets handig? https://www.coolblue.nl/p...GBGC94OVMUnQaAtgqEALw_wcB

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/KWdzialZ6I-rj95HBU5gSPH6jy8=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ReCet0QnFFFOcdO2EgnU1kH4.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0gNslxg8cFKA7FZOUIwjWsxT0gk=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/RZDSgLwJVR3CpxF8h7bPqxkE.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/cb47ybegRazcPtukxQl2G23S2s4=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/UbhXh6UCLy6HVWnuQVcVsiOf.jpg?f=fotoalbum_large

Technische installatie => op naar DEI

[ Voor 1% gewijzigd door Septillion op 16-12-2024 16:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Microkid
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16:48

Microkid

Frontpage Admin / Moderator PW/VA

Smile

Je link doet het niet. Je zal naar zoneverwarming willen gaan. Ofwel: een thermostaat per zone, die dan de actuator op de verdelen van de vloerverwarming aanstuurt. Op die manier kan je elke ruimte (zone) van een eigen temperatuur voorzien.

Je hebt nu een eenvoudige thermostaat voor de woonkamer. Je zou eens kunnen kijken naar Honeywell, die heeft de nodige spulletjes om je huis om te bouwen naar zone verwarming, o.a. met de Honeywell HCE80 regelset voor vloerverwarming, Honeywell MT4-230-NC Thermische actuator en Honeywell Chronotherm Touch thermostaat voor in de woonkamer en Honeywell Round thermostaat voor in de aparte zone's.

[ Voor 45% gewijzigd door Microkid op 16-12-2024 16:38 ]

4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ronald
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 16:10
Zone regeling camoufleert het niet goed ingeregeld zijn.

Zone regeling komt eventueel bovenop inregelen als weersinvloeden geen gelijk effect hebben op diverse ruimtes.

PV Output - Obdam; SolarEdge SE5K 'Voor korte strings'; 12x350Wp Oost-West 13°; 8x415Wp Zuid 10°; Totaal 7520Wp.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • natural colour
  • Registratie: April 2022
  • Laatst online: 15:44
Zogenaamde 'zone regeling' op de afzonderlijke vloerverwarming groepen, elke ruimte heeft dan zijn eigen (draadloze) thermostaat, is ook mogelijk op radiator knoppen.
De groepen van de vv mogen dan niet in verschillende ruimten gelegd zijn.
Ruim aanbod in merken, verschil in prijs, kwaliteit(?)

[ Voor 10% gewijzigd door natural colour op 16-12-2024 17:20 ]

20x JA Solar 6.9KW; Fronius Symo 7.0; Panasonic 7H Mono; Atlantic Explorer V4; https://www.astrobin.com/users/naturalcolor/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Microkid
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 16:48

Microkid

Frontpage Admin / Moderator PW/VA

Smile

Inregelen gaat je niet helpen om een bepaalde temperatuur in een ruimte aan te houden.

4800Wp zonnestroom met Enphase
Life's a waste of time. Time's a waste of life. Get wasted all the time and you'll have the time of your life.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • antonverburg
  • Registratie: Oktober 2020
  • Laatst online: 11-08 13:10
Als je het ziet zitten kun je ook bedraadde temperatuur sensoren aanleggen en het systeem regelen met home assitant.knip, reclame

[ Voor 51% gewijzigd door Outerspace op 04-04-2025 10:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kees85
  • Registratie: December 2021
  • Laatst online: 10-09 22:16
Wat me wel direct opvalt is, wat een vreselijk dunne leidingen zitten er op de verdeler en dan ook nog haakse bochtjes.
Dit kan stukken beter.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan2023
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 10-09 21:23

Jan2023

KISS

Kees85 schreef op donderdag 3 april 2025 @ 23:09:
Wat me wel direct opvalt is, wat een vreselijk dunne leidingen zitten er op de verdeler en dan ook nog haakse bochtjes.
Dit kan stukken beter.
Dat is inderdaad een drama ding zeg.

Wat hier gevraagd wordt , 1 graad temperatuur verschil in diverse ruimtes met vvw gaat nog een hele puzzle worden.
Ik denk zowiezo een pendel feestje voor de gasketel.
Het is al opgemerkt , waterzijdig inregelen en er verder vanaf blijven , en dan 24/7 de thermostaat op 20 graden of zo .

[ Voor 11% gewijzigd door Jan2023 op 04-04-2025 10:03 ]

Amber 95 sinds 10 / 2023 en 9 x 365 Wp glas / glas solarwatt

Pagina: 1