KVM switch

Pagina: 1
Acties:
  • 224 views

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • StreeV
  • Registratie: December 2024
  • Laatst online: 22-12-2024
Mijn vraag

Ik ben op zoek naar een KVM switch maar heb onvoldoende kennis v.w.b. de mogelijkheden. Ik wil een 2-tal desktops aansluiten (1 zakelijk en 1 prive). en 2 beeldschermen. Tot zover kom ik er wel uit. Maar nu wil mijn dochter als ze thuis werkt gebruik maken van mijn werkplek. Ze heeft een zakelijk laptop met alleen een USB - C aansluiting. Is er een mogelijkheid op de laptop op een KVM switch aan te sluiten (naast de 2 desktops) zodat ze gebruik kan maken van mijn toetsenbord, muis en beeldscherm(en)? Welke KVM heeft deze mogelijkheden?
...

Relevante software en hardware die ik gebruik
...

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
...

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Room42
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Je zoekt dus niet een KVM voor 2 maar 3 systemen.

Om te beginnen moet je inventariseren wat voor aansluitmogelijkheden je op alle 5 de systemen hebt:
PC1
PC2
Laptop (daar kom ik zo op terug)
Monitor1
Monitor2

Een KVM heeft meestal 1 of 2 video-poorten en dat is vaak HDMI of DisplayPort. Het is meestal niet mogelijk om, op de KVM, het protocol te converteren (van HDMI naar DP of andersom). Dat moet buiten de switch om. Dus van alle systemen is het belangrijk om te weten welke poort je wilt gebruiken (en wat je beschikbaar hebt).
Dus: Welke poorten heeft elk systeem beschikbaar?

Daarnaast is de gewenste resolutie en refresh rate (Hz) belangrijk. Veel KVM-switches zijn prima op 1080p@60Hz maar hogere resoluties vragen al snel meer specialistische hardware. Zo heb ik het bijvoorbeeld heel moeilijk om een goede 1440p@144Hz (laat staan 165Hz) te vinden. Ik blijf steken op 120Hz.
Dus: Welke resolutie en Hz monitoren heb je?

Om de laptop via USB-C aan te sluiten heb je waarschijnlijk een dock nodig tussen de laptop en de switch. Dit, omdat ik niet denk dat er een KVM te vinden zal zijn die zowel 2PC als 1xUSB-C heeft die ook nog aan alle andere voorwaarden voldoet.
Dus: Zoek ook een USB-C docking station uit die aan de voorwaarden van de KVM-switch voldoet.

"Technological advancements don't feel fun anymore because of the motivations behind so many of them." Bron


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:08

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Aankoopadvies vragen mag... maar niet hier - lees eerst dit!

Aankoopadviesvragen horen in de koopadviesfora.

Move OH->CKA

Maar ook daar gelden de GoT huisregels en verwachten we eigen inzet.
Relevante software en hardware die ik gebruik
...

Wat ik al gevonden of geprobeerd heb
...
Zo te zien ben je nog niet klaar om een topic te openen - begin eens met dat laatste: zelf op zoek te gaan.

Kom je er niet uit, dan mag je (op de juiste plek) een topic openen, maar zorg dat je dit gelezen hebt:
CKA beleid

Oslik blyat! Oslik!


Dit topic is gesloten.