Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • cmhp
  • Registratie: December 2024
  • Laatst online: 18-12-2024
Wij hebben een vrijstaand huis uit 1992. De muren en vloeren zijn bij de bouw geisoleerd, het dubbelglas heeft een coating en isolerend gas. In de woonkamer ligt massief parket, dat ik niet wil vervangen. Wel heb ik het voornemen om in de woonkamer en eventueel in de badkamer de 21 en 22 radiatoren te vervangen door 33 typen. Dus verwarming alleen met radiatoren. Ons gasverbruik is 2000m3 per jaar.
Onderstaand is een transmissieberekening zoals uitgevoerd in 1992.
De vertrekken 1,2,3,4,15 zijn altijd verwarmd. Ook de garage en zolder (hier is een radiator toegevoegd) worden bij tijd en wijle verwarmd.
De vraag is welke warmtepomp hebben we nodig om helemaal van het gas af te gaan.
Zelf heb ik de voorkeur voor Panasonic R290. Ik ben bang dat de 9kW L-versie niet krachtig genoeg is. Dus kwam ik bij de 9 of 12kW M-serie T-Cap modellen. Bij navraag bij Panasonic werd mij verteld dat deze tot 15Hz kunnen terugmoduleren.
Ik zou deze in de bi-bloc versie willen installeren met een 300L boiler en 200L buffervat. 9 of 12kW? Graag jullie advies en mening hierover.
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/IpqILWNTLoqt8FeXG_AxNlID_ZM=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/AEcCOG98RMtSCiWRR4iY9V97.jpg?f=fotoalbum_large

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 13:00
Interessant, die transmissieberekening zal uitgaan van een bepaalde buitentemperatuur, is dit bij -10 o.i.d.?
17 kW is wel heel fors

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkS90
  • Registratie: December 2013
  • Laatst online: 02-03 19:15
Zo vreemd is deze berekening niet. In de 90-jaren ging men uit van een temperatuur van -12 graden en windkracht 7. Dat zijn waardes die tegenwoordig nauwelijks nog voorkomen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jan Workum
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 14-05 18:01

Jan Workum

Kona EV 64kWh Fashion 2020 CZ

MarkS90 schreef op zaterdag 7 december 2024 @ 16:01:
Zo vreemd is deze berekening niet. In de 90-jaren ging men uit van een temperatuur van -12 graden en windkracht 7. Dat zijn waardes die tegenwoordig nauwelijks nog voorkomen.
Bovendien moet je je afvragen of het heel erg is als je het onder die zeldzame en extreme omstandigheden niet warmer dan 19 graden krijgt in de woonkamer. Winter mag je best nog een beetje voelen in huis, dat was vroeger de normaalste zaak in het leven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TLer
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 09:09
Ik zou beginnen met isoleren en ventileren voordat je een WP gaat installeren. Dak noem je niet qua isolatie. Die zou ik sowieso doen. Gevel na-isoleren kan ook geen kwaad. Vloer is minder relevant, maar niet onbelangrijk. Kijk dan direct naar de ventilatie in huis en vervang bestaand (dubbel) glas door nieuw. Dat is inmiddels ook wel op. Als je klaar bent laat dan nogmaals een transmissieverlies berekening maken en selecteer een veel kleinere WP. Dit zo installeren kost kapitalen in investering en lopende kosten (elektra).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 08:04
Eerst isoleren dan de rest.

1992 heeft ca een R waarde van 2.5 dak, vloer, muur en oud dubbelglas.

Heb ervaring met zo'n huis. Dak nageisoleerd met 12cm PIR en glas vervangen met HR++ U=1.0. Buizen geïsoleerd, tocht opgelost. Vorige bewoners verbruikten meer dan 2400m3 gas, ik meer dan een derde minder met meer comfort. Na-isolatie van spouw kan vaak niet of niet betekenisvol, vloer afhankelijk van de situatie.

De CV is gemaximaliseerd op minder dan 8kW en 45C en de woonkamer wordt verwarmd met de vloerverwarming die in 1992 als bijverwarming is aangelegd.

[ Voor 16% gewijzigd door Rukapul op 07-12-2024 22:23 ]

Pagina: 1