Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Riemerdj
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 14-12-2024
Hallo,

In een ander topic had ik eerder deze week gevraagd naar resonantiegeluid. Nu heb ik nog een vraag over akoestisch geluid. Mijn buren hebben op de eerste verdieping twee warmtepompen hangen. Deze lijken binnen de normen geluid te produceren. As dinsdag komt de installateur van de warmtepompen graag wil ik op voorhand nog wat weten zodat ik hierna kan vragen:

Zijn er mogelijkheden voor suskasten aan de muur? Ik vind hele dure (DICE, REDUCD, Daikin, MERFORD, Fluisterbox, Evolar) E1000-3000 die 9-15 BD reduceren. Maar wat ik zie zijn deze kasten voor op de grond.

Ik vind ook nog andere goedkopere opties, (bv Vinuovo, aircover sky soundset E300-700) die 5DB reduceren. Maar ik lees ook in recenties hier dat dit niet veel helpt.

Ik heb “het grote geluidseisen airco en wp topic gelezen”. En de handleiding rekentool geluid warmtepompen en airco’s. Dit geeft veel inzicht.


Andere kasten zijn in andere prijsklasses die ik nog niet heb kunnen vinden of zijn dat vooral meer omkastingen.

Mijn vragen: zijn er suskasten die aan de muur kunnen voor een voordeliger prijs? Zo’n 500 euro.

Kun je een suskast aan de muur zelf bouwen? En wat zijn dat goede tips. Ik heb vooral omkastingen gezien. Zijn er bouwpakketten of omschrijvingen en waar vind ik die? Of is het vooral doe het zelfen?

En wanneer is het verstandiger om de unit op de grond te zetten? Nu hangt de unit aan de muur en verspreidt het geluid vanaf de eerste verdieping het geluid over de tuin van de buren, onze tuin en de tuin van de andere buren. Als deze op de grond staat, dan neemt in iedergeval de draagwijdte van het geluid af (rekentool geluid warmtepompen en airco’s). Dus is het verstandig denk ik om te vragen naar berekeningen aan de muur en op de grond aan de installateur. (door een chronische ziekte weinig energie om dit te doen).

Met vriendelijke groeten, RdJ

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martijn v o
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 21:18

martijn v o

Certified by Enphase.

suskast op de muur kun je denk ik wel vergeten.
Om te sussen hebt je of veel inhoud nodig (zoals Merford) of veel massa.
Dat kun je beide niet gebruiken als de unit aan de wand hangt.

PV Output 12*suntech 325wp met Enphase IQ7+ op zuid-oost 116 en 45 graad. WP Panasonic J serie 5kw. Gasloos sinds juni 2021. ID-4


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rukapul
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 23:34
Er is ook nog oriëntatie (richting).

In de uitblaasrichting is er meer kans op geluid. De mate hangt wel ook af van de bron van het geluid.

Het lage geluid van de compressor is vaak het lastigst. Welke frequentie gaat het om? (Android: Spectroid)

Zelf een goede geluidsreducerende omkasting maken is niet goedkoop of eenvoudig. Ik heb er wel eens naar gekeken bij mijn vorige woning. Het hout met massa (uitgekomen op betonplex geloof ik) kost een lieve cent. Goede absorberende materialen idem.

Eens met dat een goede suskast op de muur bijna onmogelijk is. Sowieso zijn degene die op de markt zijn daarop niet ontworpen en getest.

[ Voor 12% gewijzigd door Rukapul op 17-11-2024 15:09 ]