Lecenten schreef op vrijdag 15 november 2024 @ 13:33:
[...]
OK, maar dan moet je een repeater dus definieren als een repeater waarbij de backhaul en de client de bandbreedte volledig moeten delen en een mesh als een repeater waarbij die bandbreedte niet (volledig) wordt gedeeld. Dat laatste noem ik dan gewoon een mesh. Nog even afgezien van allen andere verschillen tussen repeaters en mesh systemen.
Nee, bij een X50 gaat de bandbreedte niet door 2. Bij een 3 node systeem met 5 GHz client haalde node 1 in de Tweaker test vrijwel de volledige bandbreedte, node 2 67% en node 3 38%. Bij een wifi router plus 2 repeaters was dat in alle gevallen maximaal 25% geweest.
Dat klopt heel aardig met mijn praktijkervaring met 2 X50 nodes en vrijwel geen 2,4 GHz client verkeer (waardoor effectief een dedicated 2,4 GHz backhaul). Op de eerste node haal ik dan met een 5 GHz client vrijwel dezelfde snelheid als bedraad en op de tweede rond de 2/3e, met een wifi router plus repeater was dat in beide gevallen maximaal 50% geweest.
Een repeater en wireless mesh zijn echt hetzelfde maar je hebt gelijk dat het niet strak /2 is vanuit de Tweakers
review.
Node 1: 949
Node 2:671 (70% van Node 1)
Node 3: 379mbit (56% van Node 2)
Dat kan inderdaad komen door de rol van het 2.4ghz netwerk, Die heeft de Deco in 40mhz staan en kan je dan in, ideale omstandigheden, wel 100-200mbit extra opleveren.
Ik denk dat het echte verschil komt door de testopstelling van tweakers. In de praktijk gaat 2.4ghz je niet zoveel opleveren en kom je lager uit. (of ze simuleren verstoring, weet ik niet zeker)
Welke getallen haal jij en wat is je internet snelheid?
Als je bijvoorbeeld slechts een 300mbit internet abonnement hebt dan merk je namelijk niets van de /2 stap.
Ook al gaat de bruto snelheid tussen nodes/2,zolang je internet snelheid daarbinnen blijft dan zal je nog steeds de volle 300mbit op node 3 halen.
ps: voor duidelijkheid ik ben een groot deco fan en zeer onder de indruk over de snelheden en stabiliteit die je ermee haalt. Tuurlijk is kabel beter maar ik denk dat er veel mensen dit op tweakers groter maken dan het is...
Heb zelf nog de good old Deco m4, die bundelt ook 2.4ghz als downlink maar daar zie je wel
duidelijk dat je een /2 drop hebt
[
Voor 10% gewijzigd door
laurens0619 op 15-11-2024 13:56
]