DDR RAM merkspecifiek?

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen

Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FC Tweakers
  • Registratie: April 2019
  • Laatst online: 14-02 12:08
Ik werk al jaren met een Acer pc met een Asus P7H55-M/USB3 moederbord (Intel i5, 6GB DDR3, Windows 10).
Dat bord heeft 4 geheugensleuven tot max 16 GB waarvan dus maar 2 in gebruik zijn (1x 2 GB en 1x 4 GB)

Op zich loopt het allemaal prima, maar voor een bepaalde toepassing had ik 8 GB nodig.
Dus in de overige sleuven prikte ik 2 bankjes van 4GB DDR3 erbij, maar daarna wil de pc niet meer opstarten. En ook niet als ik uitsluitend de nieuwe DDR-RAM gebruik op de plek van oude, of iedere andere denkbare combinatie. Ik heb de nieuwe zelfs omgeruild voor twee andere nieuwe exemplaren en een BIOS update gedaan. Alleen in de originele configuratie wil ie opstarten, maar zodra ik er 'vreemd' RAM in stop is het mis ( nb er is ook geen sprake van vergissing tussen DDR3 en 4).

Het originele (6GB) geheugen is van Samsung (het nieuwe materiaal van resp. Kingston en Transcend).
Zou het kunnen dat dit moederbord alleen met Samsung DDR werkt?

Alle reacties


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Dark
  • Registratie: September 1999
  • Nu online

Dark

who tweaked the light?

Als je zekerheid wilt welk geheugen werkt is daar een een QVL voor: https://www.asus.com/be-n.../p7h55musb3/helpdesk_qvl/

Ander geheugen zou kunnen werken, maar zoals je ondervonden hebt is dat altijd een beetje een gok. het is niet merkgebonden ofzo, maar wel vaak aan bepaalde geheugenchips in een bepaalde samenstelling.

Dan nog het punt dat het oem pc is, die hebben soms een nog wat meer beperkte ondersteuning.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • White Feather
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 20:11
Die generatie kan alleen 4 GB Dimmen aan als het dual sided dimmen zijn. Single sided 4 GB dimmen werkt vaak niet (terwijl de generaties hierna het daar prima mee doen).

Je kunt echter niet de conclusie trekken dat omdat er aan 2 kant van de dimm geheugenchips zitten het dual is of als het aan 1 kant is, het single is. Dat moet je echt uit de specs halen.