:strip_exif()/f/image/S7Dm2JWo1gbb4Sn5CSl8yM5Q.jpg?f=fotoalbum_large)
_Eend_ schreef op vrijdag 4 oktober 2024 @ 21:50:
[...]
Huizen zijn lastig is mijn ervaring, ik heb het ook wel eens geprobeerd en toen kwamen de daken van huizen, kerken en andere gebouwen er niet goed uit. En juist van de meest herkenbare gebouwen, die wel vrij complexe daken hadden, zagen de daken er vreemd uit.
Ik heb er zelf nooit veel meer tijd in gestoken om dat recht te brijen, want daar gaat zoveel tijd in zitten. Maar het kan wel.
Wel jammer, want het was een print van een vestingstadje (denk aan Willemstad (NB), Naarden of Boertange) en de vesting zelf kwam er op zich wel mooi uit, maar die gebouwen springen nogal in het oog.
Grappig dat je Boertange aanhaalt, dat is de eerste print die ik online gezet heb. Ondertussen heb ik het process beter onder de knie, misschien binnenkort dit Boertange model updaten, zitten wat foutjes in. Hieronder mijn profiel met nog meer modellen in deze stijl.
https://makerworld.com/en/@userBrian
Voor de wegen van Manhattan en de kanalen van Amsterdam gebruik ik de Python library osmnx. Daar kun je een graph ophalen van een wegen/water-net en die met plot_graph exporteren naar png. Die png maak ik een vector van in Inkscape, die svg gooi ik in OpenScad om te extruden, dan heb je je stl. Om een of andere reden werkt plot_graph opslaan als svg niet in openscad, dat moet ik nog eens uitzoeken.
Voor boertange en Den Bosch hierboven gebruik ik 3dbag en ahn. Blender heeft er plugins voor en in Python heb je de library TouchTerrain die je aardig op weg moet kunnen helpen.
https://3dbag.nl/en/viewer
https://viewer.ahn.nl/
Ben aan het twijfelen om aan een 1meter bij 1meter print van Rotterdam te beginnen. Maar dat kost een hoop aan fillament en zal zo'n anderhalve maand duren om te printen.

Om vervolgens het nergens te kunnen stallen. Die 60cmx60cm van Den Bosch was al een flinke kluif.
Hier nog wat meer info over welke tools ik gebruik:
https://www.reddit.com/r/..._0_print_failures_i_love/
[
Voor 23% gewijzigd door
3BPrinting op 05-10-2024 12:15
]