Bushie schreef op woensdag 18 september 2024 @ 14:36:
Als de tegenpartij schuldig is, is er geen sprake van een eigen risico van jouw kant.
Daarnaast ben jij niet het leasecontract aangegaan maar je werkgever, de leasemaatschappij heeft dus niets van jou te vorderen.
v.w.b. het verhalen van een eventueel eigen risico door je werkgever zou ik zeggen, pak het leasereglement er even bij en lees het na wat er in staat over schades.
Volgens mij staat er in de TS ook dat het via de werkgever ingehouden wordt, en niet direct vanuit de Leasemij. Dat kan ook niet, want de Leasemij heeft alleen een contract met de werkgever.
En die heeft dan weer een contract met de berijder, waar over het algemeen een autoregeling mee afgesproken is. Dus het is voor @
_AMR_ zaak om even contact op te nemen met werkgever / wagenparkbeheerder om te vragen hoe dit zit. Dat verschilt per werkgever en kunnen we hier niks zinnigs over zeggen.
Ik weet wel dat in een enkel geval de leasemaatschappij een ER doorbelast tot de schade is afgewikkeld. Mocht blijken dat het een verhaalbare schade is dan wordt dit bedrag weer teruggestort. Geen idee hoe dat anno 2024 juridisch stand houdt