Wow, dank voor de vele reacties!
Korte toelichting: ik bouw een kast om de subwoofer heen (x2) die tevens als speakerstandaard dient voor mijn front speakers. Het is vooral voor de looks dat het meer opgaat in de andere meubels in de ruimte, en niet 2 bakbeesten van subs zichtbaar zijn. Het zijn trouwnes front-firing subs, zonder baspoort oid. Ze staan al op hun plek in de woonkamer, en het geluid is nu top. Nu alleen dus nog de kastjes eromheen, maar door frontfiring zou dat verder geen impact moeten hebben op het klankbeeld (iig met speakerdoek).
Het "veilige" plan is om de voorkant gewoon een frame met speakerdoek te doen. Het idee met de lattenwandjes was een design-ideetje. Ik snap dat als je dit voor een normale front speaker zet, je al snel de hogere frequenties vernachelt, maar dacht dat het in de range van 20-120 Hz mogelijk wel mee zou vallen (in ieder geval het vilt, de latjes heb ik al wat minder beeld bij). Het ontbreekt mij aan de natuurkundige kennis om hier echt een goede analyse van te maken, vandaar de vraag hier.
Als ik de reacties zo lees krijg ik echter het idee dat het gewoon geen goed idee is, en dat ik gewoon voor de speakerdoek moet gaan.
[
Voor 16% gewijzigd door
jvdburgt1980 op 05-09-2024 23:11
]