Nieuwe desktop voor dagelijks gebruik & wat gaming

Pagina: 1
Acties:
  • 136 views

Vraag


  • PrettigGestoord
  • Registratie: September 2023
  • Laatst online: 02-10 11:09
Wat wil je doen met je nieuwe systeem?
Volgende software zal worden gebruikt:
Werk:
- Lokale SQL server installatie, databases, replicaties etc.
- SAP B1
- PowerBi desktop
- Standaard office apps

Privé
- Steam / games
- Foto's organiseren (weinig bewerking, gewoon lokale opslag)

Wat mag het systeem gaan kosten?
Richting 1500 / 2000 euro

Zijn er componenten of randapparatuur die je al hebt en mee wil nemen naar je nieuwe systeem?
Ik heb momenteel een Philips 34" 100hz curved monitor voor office gebruik, die zal dus nog even moeten meegaan, voorlopig wil ik nog niet investeren in een 'game' model.
Type: Philips 346E2CUAE/00

Wat denk je allemaal nodig te hebben?
- Opslag: minimum 1 TB, voorkeur 2 TB wegens opslag van foto's. Momenteel zijn die 450GB groot.
- Grafisch: ik neig naar een 4080 kaart, ik weet niet waarom maar prestatie gewijs voor de komende 3-4 jaar zou dit meer dan voldoende moeten zijn. Van AMD ken ik niks op GPU vlak en het moet voor mij niet allemaal op high draaien of zoveel FPS etc, het mag natuurlijk :D

Heb je nog bepaalde (merk)voorkeuren?
Geen idee, met de hele Intel heisa (reeds voorbij?) weet ik totaal niet wat te kiezen op CPU gebied.
Ken er ook te weinig van.

Heb je nog bepaalde eisen/wensen?
- Stroomverbruik lig ik niet zo wakker van, koeling en een aangename tot stille kast qua geluid is dan wel weer leuker om te hebben.
- Wifi module, mag intern of extern met antenne"s zijn.


Ga je overklokken?
Nee

Wat verwacht je van ons?
- Clean systeem, geen tot weinig RGB toestanden
- Systeem waar ik in de eerste 3 jaar niet moet naar omkijken.
- Nu een systeem samenstellen of wachten op de volgende gen? Release is voor mij onbekend.
- Systeem die ik kan laten bouwen op alternate.be of andere shop, ik ga er zelf niet aan beginnen :+

Alle reacties


  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 22:55

br00ky

Moderator Harde Waren
Je topicstart is nu al vrij compleet, maar we verwachten hier ook al een eigen opzetje. Zie ook de volgende passage uit het DAA beleid.
3. Eigen onderzoek is nog steeds vereist (dit is en blijft GoT!) en we verwachten dat je zelf al een idee hebt opgedaan. Als je zelf al een configuratie hebt bedacht, post deze dan met behulp van de wenslijst in de pricewatch hier. Dat geeft je mede-Tweakers inzicht in waar je zelf aan hebt gedacht en hoe er binnen je budget betere of andere keuzes te maken zijn.

Het is dus verplicht eerst zelf met een voorstel te komen en dit voorstel te onderbouwen. Een simpele opsomming van eisen/wensen is niet wenselijk; je topic wordt in dat geval dan ook gesloten. Je kan in dat geval contact opnemen met de moderator die je topic gesloten heeft om te vragen of hij weer open mag, mits je natuurlijk wijzigingen hebt aangebracht zodat het geheel wel aan de eisen voldoet.

Een simpel antwoord als 'Ik heb heb er niet veel verstand van!' óf 'Ik ben veel sneller klaar als jullie het doen!' is uit den boze.
Dit lijkt flauw, maar enerzijds doen we dit om ervoor te zorgen dat je zélf inzicht krijgt in wat er mogelijk is en anderzijds om de kwaliteit van de topicstarts hier te bewaken. Anders vervalt dit subforum in een "ik wil een pc voor x euro, mkay dank je doei" niveau, en dat is iets dat niemand wil :). Je eerste opzet hoeft niet top te zijn, we willen alleen graag dat je er eerst over nadenkt.

Om inspiratie op te doen kun je de verschillende topics in dit subforum en de Best Buy Guides doorzoeken.

Met de Handleiding Pricewatch dien je vervolgens een mooi lijstje te maken (dus géén copy-paste lijsten van andere sites bijv.). Met die informatie kan vervolgens gericht advies gegeven worden om het helemaal aan jouw wensen aan te passen.

Stuur me een berichtje als je een opzetje hebt samengesteld, dan gaat je topic weer open.

Succes!

Dit topic is gesloten.