Liebherr verlengde 2+6 jaar garantie

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
Onlangs heb ik bij een bekende webshop een vrieskast gekocht. Op de website van de webshop staat het volgende:
Liebherr: 8 jaar garantie

Wanneer je de Liebherr FNd 5026-22 aanschaft, ontvang je 6 jaar extra garantie van Liebherr, waardoor je 8 jaar garantie hebt. Tot een half jaar na aankoop kun je jouw actieproduct aanmelden voor de actie van Liebherr. Bekijk de actiehandleiding (pdf) voor meer informatie.
De link in de actiehandleiding verwijst naar een niet-bestaande pagina (https://www.koelen.nl/service/aanmelden-extra-zekerheid).

Deze URL werkt wel: https://www.liebherr-home...aanmelden-extra-garantie/

Vul ik mijn serienummer in om te registreren krijg ik het volgende te zien:
Het door u ingevulde serienummer is niet bekend en daarom is het helaas niet mogelijk om uw apparaat te registreren voor extra zekerheid. Dit kan een aantal redenen hebben:

1. Voor extra zekerheid dient u het apparaat binnen 6 maanden na aanschaf te registreren.
2. Het apparaat is niet geïmporteerd door Liebherr Appliances Netherlands B.V., bijvoorbeeld doordat het apparaat in het buitenland is aangeschaft. De extra zekerheid kan uitsluitend geregistreerd worden voor apparaten die door Liebherr Appliances Netherlands B.V. in Nederland geleverd zijn.
met direct daaronder:
Let op!
Koop uw product bij een officiële Liebherr dealer. U kunt uw product helaas niet aanmelden voor 8 jaar fabrieksgarantie wanneer u uw Liebherr heeft gekocht bij een niet geautoriseerde dealer. De dichtstbijzijnde officiële Liebherr dealer vindt u hier.
Als ik de lijst met de officiële dealers bekijk staat de webshop daar gewoon tussen.

Ik heb contact opgenomen met Liebherr, zij zeggen:
Goedemiddag,

Uit onze registratie blijkt dat uw handelaar dit product niet bij Liebherr Appliances Netherlandds b.v. heeft ingekocht.
Aangezien deze 8 jaar fabrieksgarantie alleen voor door ons geleverde apparaten van toepassing is, kunnen wij dit niet voor u registeren.
Hiervoor verwijzen wij naar https://www.liebherr-home.nl/voorwaarden-8-jaar-garantie/

Het spijt ons, maar wij adviseren u met uw handelaar contact op te nemen of zij u een oplossing kunnen aanbieden.
Mijn vraag heb ik inmiddels ook bij de webshop neergelegd, maar nog geen inhoudelijke reactie.

Als ik van te voren wist dat ik niet in aanmerking zou komen voor de extra garantie had ik de vrieskast wel ergens anders gekocht. Inmiddels heb ik de verpakkingsmateriaal weggegooid.

Mocht de webshop weigeren om de extra garantie te regelen, wat zijn dan mijn rechten? Heb ik recht op kosteloos retourneren, ookal heb ik de vrieskast nu enkele dagen in gebruik?

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • fopjurist
  • Registratie: Mei 2021
  • Niet online

fopjurist

mr.drs. fopjurist

De vrieskast is niet conform. Je hebt dat gemeld binnen twee maanden na ontdekkig, en dat is tijdig.

Je hebt recht op herstel of vervanging. Herstel is dat de winkel alsnog garantie van Liebherr regelt. Als de winkel zelf 8 jaar garantie geeft, is dat niet hetzelfde want de winkel kan in de tussentijd failliet gaan. Vervanging is dat de winkel de vrieskast vervangt door eentje die op de juiste manier is geïmporteerd. Je mag niet kiezen voor vervanging als herstel voor de verkoper veel goedkoper is. Bij vervanging moet de verkoper de koelkast ook verwijderen en weer inbouwen als dat van toepassing is.

Als de winkel niet meewerkt aan herstel of vervanging, kun je de koopovereenkomst ontbinden en moet je het volledige aankoopbedrag terugontvangen (plus kosten van inbouwen/verwijderen/opsturen/terugsturen).

Beschermheer van het consumentenrecht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
fopjurist schreef op maandag 22 juli 2024 @ 16:59:
De vrieskast is niet conform. Je hebt dat gemeld binnen twee maanden na ontdekkig, en dat is tijdig.

Je hebt recht op herstel of vervanging. Herstel is dat de winkel alsnog garantie van Liebherr regelt. Als de winkel zelf 8 jaar garantie geeft, is dat niet hetzelfde want de winkel kan in de tussentijd failliet gaan. Vervanging is dat winkel de vrieskast vervangt door eentje die op de juiste manier is geïmporteerd. Je mag niet kiezen voor vervanging als herstel voor de verkoper veel goedkoper is. Bij vervanging moet de verkoper de koelkast ook verwijderen en weer inbouwen als dat van toepassing is.

Als de winkel niet meewerkt aan herstel of vervanging, kun je de koopovereenkomst ontbinden en moet je het volledige aankoopbedrag terugontvangen (plus kosten van inbouwen/verwijderen/opsturen/terugsturen).
Dank voor je reactie (y)

Voor de helderheid: Er is nog niks defect. Ik wil mijn vrieskast enkel aanmelden voor de verlengde garantie, zodat mijn garantie wordt verlengd naar 2+6 jaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MsG
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 12:15

MsG

Forumzwerver

Heb je bewijs van de extra garantie die dus foutief op de website van de webshop wordt gesuggereerd? Ik zou dat zsm vastleggen/veiligstellen. Straks is het eenzijdig aangepast na je mailtje, en zeggen ze "waar heb je het over?"

Denk om uw spatiegebruik. Dit scheelt Tweakers.net kostbare databaseruimte! | Groninger en geïnteresseerd in Domotica? Kom naar DomoticaGrunn


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
MsG schreef op maandag 22 juli 2024 @ 17:19:
Heb je bewijs van de extra garantie die dus foutief op de website van de webshop wordt gesuggereerd? Ik zou dat zsm vastleggen/veiligstellen. Straks is het eenzijdig aangepast na je mailtje, en zeggen ze "waar heb je het over?"
Als bewijs heb ik een screenshot gemaakt. Geen idee of dat voldoende is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flitzer
  • Registratie: Augustus 2007
  • Niet online
Het is een Liebherr, dus de kans dat je die extra garantie nodig hebt is niet groot.
Maar het idee van extra garantie is natuurlijk wel prettig, zeker als de aanbieder daarmee adverteert.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 20:32

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Als het toestel via bijvoorbeeld een buurland is geïmporteerd, wellicht bieden die ook de verlengde garantie aan. Of wellicht is de registratie van de serienummers tussen wal en schip gevallen aan de kant van Liebherr Appliances Netherlands B.V. - maar dat is iets wat je via de webshop zou moeten horen. Als zij kunnen aantonen dit via de NL entiteit van Liebherr aan te hebben geschaft, dan moeten ze dat samen met hun oplossen.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • fopjurist
  • Registratie: Mei 2021
  • Niet online

fopjurist

mr.drs. fopjurist

c-nan schreef op maandag 22 juli 2024 @ 17:12:
[...]

Voor de helderheid: Er is nog niks defect. Ik wil mijn vrieskast enkel aanmelden voor de verlengde garantie, zodat mijn garantie wordt verlengd naar 2+6 jaar.
Dat was al duidelijk. Nonconformiteit gaat over het ontbreken van eigenschappen en is ruimer dan alleen defecten. De geleverde koelkast heeft niet de eigenschap dat hij 8 jaar fabrieksgarantie heeft.
c-nan schreef op maandag 22 juli 2024 @ 17:27:
[...]

Als bewijs heb ik een screenshot gemaakt. Geen idee of dat voldoende is.
Op http://web.archive.org/ staat een optie 'Save Page Now'.

Beschermheer van het consumentenrecht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Real
  • Registratie: Februari 2022
  • Niet online
c-nan schreef op maandag 22 juli 2024 @ 14:59:
Mocht de webshop weigeren om de extra garantie te regelen, wat zijn dan mijn rechten? Heb ik recht op kosteloos retourneren, ookal heb ik de vrieskast nu enkele dagen in gebruik?
Ja, want het gaat hier om een oneerlijke handelspraktijk (ohp). De verkoper heeft je bewust of onbewust een koelkast verkocht waarop de verlengde commerciële garantie blijkbaar niet van toepassing is.

Een ohp is een vorm van onrechtmatige daad en het maakt dus niet uit of de verkoper bewust of onbewust deze koelkast heeft geleverd. Als iemand tijdens het voetballen op straat per ongeluk een bal door je ruit trapt, pleegt die persoon ook een onrechtmatige daad ook al was dat niet met opzet.

Als een overeenkomst door een ohp te stand komt, kun je als consument de overeenkomst vernietigen op grond van art. 6:193j lid 3 BW. Je hebt ook recht op een schadevergoeding als je schade lijdt, bijvoorbeeld als de koelkast bij andere verkopers duurder is geworden.

Je moet wel binnen nu en drie jaar je recht uitoefenen om de overeenkomst te vernietigen (art. 3:52 BW).
fopjurist schreef op maandag 22 juli 2024 @ 18:18:
[...]
Nonconformiteit gaat over het ontbreken van eigenschappen en is ruimer dan alleen defecten.
Volgt dat ergens uit zoals bijvoorbeeld de parlementaire geschiedenis? Want de tekst in art. 7:17 en 7:18 BW slaat op eigenschappen van de zaak. Een (aanbod t.b.v. een) overeenkomst tussen de TS en de garant is toch geen eigenschap van de koelkast?

De TS kan denk ik beter primair vernietigen op grond van een ohp en subsidiair ontbinden als het inderdaad non-comformiteit betreft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fopjurist
  • Registratie: Mei 2021
  • Niet online

fopjurist

mr.drs. fopjurist

Real schreef op maandag 22 juli 2024 @ 18:31:
[...]

Volgt dat ergens uit zoals bijvoorbeeld de parlementaire geschiedenis? Want de tekst in art. 7:17 en 7:18 BW slaat op eigenschappen van de zaak. Een overeenkomst tussen de TS en de garant is toch geen eigenschap van de koelkast?
Dat de vrieskast kan worden aangemeld voor de fabrieksgarantie, en dus dat hij door Liebherr Appliances Netherlands B.V. is geïmporteerd, is een eigenschap van de vrieskast.

Een gerelateerde uitspraak die ik heb kunnen vinden gaat over een Porsche. Met de auto was niets mis, hij leek in alles op een Porsche en het enige dat experts konden ontdekken was dat het plaatje met het chassisnummer was vervangen. De rechter gaat toch uitgebreid in op de vraag of de auto conform was (op de vraag of de koper mocht verwachten dat het een originele Porsche betrof).

Ik ben het wel met je eens dat vernietigen via een ohp een betere route is dan ontbinden, maar zou eerst kijken of herstel mogelijk is.

Beschermheer van het consumentenrecht


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 22:17
fopjurist schreef op maandag 22 juli 2024 @ 19:21:
[...]
Ik ben het wel met je eens dat vernietigen via een ohp een betere route is dan ontbinden, maar zou eerst kijken of herstel mogelijk is.
Wat dan ook wel vreemd is dat Liebherr zelf zegt:
Let op!
Koop uw product bij een officiële Liebherr dealer. U kunt uw product helaas niet aanmelden voor 8 jaar fabrieksgarantie wanneer u uw Liebherr heeft gekocht bij een niet geautoriseerde dealer. De dichtstbijzijnde officiële Liebherr dealer .
En TS heeft het bij een officiële dealer gekocht, in dat opzicht zou het toch voor de consument niet moeten uitmaken dat het systeem van Liebherr het serienummer niet wil pakken? Want de consument heeft de plicht gedaan, Alhoewel TS uiteraard bij de verkopende partij hoort te zijn zou Liebherr hier toch ook actie moeten ondernemen en deze handelaar moeten aanspreken oftewel van de website moeten halen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tweaker_BE
  • Registratie: Juli 2024
  • Laatst online: 21-08-2024
President schreef op maandag 22 juli 2024 @ 20:18:
[...]
Alhoewel TS uiteraard bij de verkopende partij hoort te zijn zou Liebherr hier toch ook actie moeten ondernemen en deze handelaar moeten aanspreken oftewel van de website moeten halen?
De dealer heeft waarschijnlijk ook gewoon een partij ergens anders ingekocht.
Wat LH verder richting verkoper doet is hier toch niet relevant?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 22:17
Tweaker_BE schreef op maandag 22 juli 2024 @ 20:22:
[...]

De dealer heeft waarschijnlijk ook gewoon een partij ergens anders ingekocht.
Wat LH verder richting verkoper doet is hier toch niet relevant?
LH geeft aan dat je het apparaat kan registreren als je het bij een dealer koopt die op hun lijstje staat. De verkoper staat op het lijstje van de dealer, dus hoort LH de garantie gewoon te geven aangezien TS de geautoriseerde dealer heeft gebruikt waar LH naar verwijst.

LH heeft toch niet staan 'als je het apparaat wat bij een geautomatiseerde dealer koopt EN het serienummer daarbij ook nog via onze website in te voeren is?

Daarom vind ik dat LH hier ook een bepaalde verantwoordelijkheid in heeft en die ook wel zou mogen oppakken...

[ Voor 7% gewijzigd door President op 22-07-2024 20:38 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tweaker_BE
  • Registratie: Juli 2024
  • Laatst online: 21-08-2024
President schreef op maandag 22 juli 2024 @ 20:34:
[...]

LH geeft aan dat je het apparaat kan registreren als je het bij een dealer koopt die op hun lijstje staat. De verkoper staat op het lijstje van de dealer, dus hoort LH de garantie gewoon te geven aangezien TS de geautoriseerde dealer heeft gebruikt waar LH naar verwijst.

LH heeft toch niet staan 'als je het apparaat wat bij een geautomatiseerde dealer koopt EN het serienummer daarbij ook nog via onze website in te voeren is?
En dat hebben ze dus wel " Wanneer het serienummer in het apparaat niet overeenkomt met het geregistreerde serienummer of het serienummer onbekend is (product is niet door Liebherr Appliances Netherlands B.V. geïmporteerd), kan geen beroep worden gedaan op extra garantie. "

Bij aanvullende garantie mag een fabrikant/importeur gewoon alle voorwaarden stellen die ze willen. Het is alleen de verkoper die hier de fout ingaat.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fopjurist
  • Registratie: Mei 2021
  • Niet online

fopjurist

mr.drs. fopjurist

President schreef op maandag 22 juli 2024 @ 20:18:
[...]

Wat dan ook wel vreemd is dat Liebherr zelf zegt:

[...]

En TS heeft het bij een officiële dealer gekocht, in dat opzicht zou het toch voor de consument niet moeten uitmaken dat het systeem van Liebherr het serienummer niet wil pakken? Want de consument heeft de plicht gedaan, Alhoewel TS uiteraard bij de verkopende partij hoort te zijn zou Liebherr hier toch ook actie moeten ondernemen en deze handelaar moeten aanspreken oftewel van de website moeten halen?
Als je doorklikt op Meer informatie over de garantievoorwaarden zijn de voorwaarden wel duidelijk. Daar staan ook onderdelen vermeld die van garantie zijn uitgesloten. Als de verlichting binnen acht jaar kapot gaat (dat is voor een led in een koelkast echt snel) heb je daarop geen garantie. Liebherr gaat niet vrijuit door eerst een genereus aanbod te doen en dat later met kleine lettertjes terug te nemen, maar het is veel makkelijker om dit via de verkoper af te handelen.

Beschermheer van het consumentenrecht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 22:17
fopjurist schreef op maandag 22 juli 2024 @ 21:48:
[...]

Als je doorklikt op Meer informatie over de garantievoorwaarden zijn de voorwaarden wel duidelijk. Daar staan ook onderdelen vermeld die van garantie zijn uitgesloten. Als de verlichting binnen acht jaar kapot gaat (dat is voor een led in een koelkast echt snel) heb je daarop geen garantie. Liebherr gaat niet vrijuit door eerst een genereus aanbod te doen en dat later met kleine lettertjes terug te nemen, maar het is veel makkelijker om dit via de verkoper af te handelen.
Eens, maar wat als de verkoper dit zelf niet bij het product had geadverteerd? Dan zou een koper bij de betreffende geautomatiseerde dealer het product kopen naar aanleiding van het feit dat LH deze op de website van LH noemt, waarbij je de verkoper dan feitelijk niet kan aanspreken op non-conformiteit?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Real
  • Registratie: Februari 2022
  • Niet online
fopjurist schreef op maandag 22 juli 2024 @ 19:21:
[...]
Dat de vrieskast kan worden aangemeld voor de fabrieksgarantie, en dus dat hij door Liebherr Appliances Netherlands B.V. is geïmporteerd, is een eigenschap van de vrieskast.
Ah, op die manier. Ja, dat is inderdaad een ontbrekende eigenschap die de TS wel mocht verwachten.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
Dank voor alle reacties. Vooralsnog heb ik nog geen inhoudelijke reactie vanuit de webwinkel. We wachten het nog even af..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EiT
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 19:01

EiT

Komt er dadelijk gewoon op neer dat dit serienummer (nog) niet verwerkt was in de online database omdat de productie datum te nieuw was, rechtstreeks vanuit Duitsland geleverd terwijl zij hem bij de importeur hebben besteld, etc.

Maar laat de webshop dit maar lekker oplossen, zij zijn officieel dealer en hebben directe kanalen. Mogelijk wel gedoe om voorbij de eerste lijns te komen ;).


Laatst nog een Philips apparaat gekocht dat via Eindhoven naar Duitsland naar NL was gestuurd. Succes met het traceren van serienummers.

Druk en zetfouten voorbehouden.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
Vooralsnog geen inhoudelijke update, blijkbaar begrijpen zij (de webwinkel) ook niet hoe dit kan:

Bialen dat het aanmelden van de extra garantie niet lukt. Ik kan mij goed voorstellen dat jij hier zo snel mogelijk duidelijkheid over wilt hebben.

Helaas is het door jou doorgegeven issue niet iets waar wij dagelijks mee te maken hebben. De case is doorgezet naar een specialist zodat jij goed geholpen kan worden. De case is nog niet afgerond, wat ervoor zorgt dat er geen extra informatie gegeven kan worden op dit moment. Aangezien wij afhankelijk zijn van een 3e partij, durf ik jou niet te zeggen hoe snel jij een antwoord gaat krijgen.

Ik kan mij goed vinden is wat je zegt over het retourneren. De 8 jaar garantie is natuurlijk iets waar jij gebruik van wilt maken. Laat het mij dan ook vooral weten of ik jou hierbij kan helpen. Eventuele andere vragen mag jij ook aan mij stellen. Met vriendelijke groet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
Vanuit de winkel geen update gekregen dus heb ik zelf wederom om een update gevraagd, reactie:

Hoi, wat vervelend dat je nog steeds geen update hebt gehad. Ik kijk graag met je mee naar een oplossing.

Je kunt de vriezer naar ons retourneren en deze elders aanschaffen om de garantie te registreren. Er is voorlopig nog geen zicht op antwoord rondom jouw situatie, dus om dit direct op te lossen gaan we voor het alternatief die je graag wilde; het ontbinden van de koop. Wanneer kunnen we de vriezer komen ophalen? Ik hoor graag drie data waarop dit mogelijk is, kiezen voor een tijdvak kan helaas niet voor een ophaling.

—-

Dat wordt dus ontbinden/retourneren.

Wel bijzonder dat ze er wel mee blijven adverteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fopjurist
  • Registratie: Mei 2021
  • Niet online

fopjurist

mr.drs. fopjurist

Kun je de vriezer ergens anders voor dezelfde prijs kopen?

Beschermheer van het consumentenrecht


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
fopjurist schreef op zondag 11 augustus 2024 @ 18:05:
Kun je de vriezer ergens anders voor dezelfde prijs kopen?
Jep, deze winkel was/is niet goedkoper of duurder.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • President
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 22:17
c-nan schreef op zondag 11 augustus 2024 @ 18:04:
Vanuit de winkel geen update gekregen dus heb ik zelf wederom om een update gevraagd, reactie:

Hoi, wat vervelend dat je nog steeds geen update hebt gehad. Ik kijk graag met je mee naar een oplossing.

Je kunt de vriezer naar ons retourneren en deze elders aanschaffen om de garantie te registreren. Er is voorlopig nog geen zicht op antwoord rondom jouw situatie, dus om dit direct op te lossen gaan we voor het alternatief die je graag wilde; het ontbinden van de koop. Wanneer kunnen we de vriezer komen ophalen? Ik hoor graag drie data waarop dit mogelijk is, kiezen voor een tijdvak kan helaas niet voor een ophaling.

—-

Dat wordt dus ontbinden/retourneren.

Wel bijzonder dat ze er wel mee blijven adverteren.
Yes, zou ik dan zeker doen. Los dat ze dus nu wel gewoon makkelijk willen ontbinden en dat je die data kan doorgeven waarop je de hele dag kan wachten tot ze langs komen :-P

Ben alleen dan wel benieuwd of je goede apparatuur hebt ontvangen of import apparatuur

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ZeRoC00L
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
c-nan schreef op zondag 11 augustus 2024 @ 18:04:

Dat wordt dus ontbinden/retourneren.

Wel bijzonder dat ze er wel mee blijven adverteren.
Uiteindelijk is met dit soort acties (registratie voor extra garantie, geld terug, kado) actie nodig vanuit de klant, ik denk dat ze erop gokken dat een groot deel dit niet doet en het 'vergeet'.
Vaak staat er in de voorwaarden wel iets van 'binnen x dagen registreren voor extra garantei, geld terug, kado'
doe je dat niet, dan gaat het over.

[*] Error 45: Please replace user
Volg je bankbiljetten


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brendag
  • Registratie: Augustus 2024
  • Laatst online: 03-12-2024
*knip* Offtopic. Of je leest alle / de reacties van TS. Dan weet je ook dat er een oplossing is.

[ Voor 83% gewijzigd door Yorinn op 14-08-2024 18:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • c-nan
  • Registratie: Juni 2008
  • Nu online
A.s. zaterdag komen ze de vriezer ophalen.

Ik hoop alleen dat ze niet moeilijk gaan doen over de verpakking/doos. Dat had ik al vrij snel weggegooid.

[ Voor 50% gewijzigd door Yorinn op 14-08-2024 18:43 ]

Pagina: 1