Vraag


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vrgtkn
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 18-07-2024
Beste forum leden,

Ik gebruik sinds twee maanden een OnePlus Nord 3 5G en heb gemerkt dat bij fotograferen er enorme halo's op de foto's verschijnen door zonlicht wat scherend invalt op de lens (zie bijgaande voorbeeld). Met name bij lage zonstand in namiddag/avond.
Dit heb ik nog nooit zo ervaren bij andere toestellen, de Redmi Note 8 Pro heeft het in ieder geval niet!

Zijn er gebruikers die gelijke evaringen hebben?

Relevante software en hardware die ik gebruik
OnePlus Nord 3 5g met laatste software update CPH2493_14.0.0.520(EX01)>

Ook heb ik problemen door vastlopen met Nova Launcher.

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Bmhe89NxPDgENf1vqpMI8DD7pGA=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/05z0Pyp4Fr6m0ccI1o2VW8Sr.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/uixB_WrI-HsUCUrK9yl9toDX9Po=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/r5SkwswwtnfzFOcnndWF6P9z.jpg?f=fotoalbum_large

Alle reacties


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • swhnld
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 21:58
Probleem met de foto's heet lensflare.
Heeft te maken met positie van het brandpunt, de lens, en de lichtinval.
Dus een andere telefoon kan het minder hebben, maar je kunt ook met je hand schaduw creeren als hulpmiddel om het probleem te beperken, zie ook:
https://vinkacademy.nl/fotografietips/wat-is-lensflare/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vrgtkn
  • Registratie: Mei 2017
  • Laatst online: 18-07-2024
Dankjewel voor je reactie swhnld,

Goed om te weten en dank voor je hint d:)b , heb het artikel gelezen.

Blijf het vreemd/opvallend vinden dat een dergelijk toestel daar last van heeft. Het kan natuurlijk altijd voorkomen bij schuin invallend zonlicht!
Maar zo erg als hier, ook bij flink wijzigen van de invalshoek, heb ik nog niet meegemaakt.
Lijkt me toch een kwestie van de juiste anti reflectie maatregelen rondom de lens!

[ Voor 33% gewijzigd door vrgtkn op 25-06-2024 13:22 ]