Ervaringen en tips voor reizen door noordwest Spanje

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Galois
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 04-06 18:10

Galois

1811 - 1832

Topicstarter
Deze zomer willen we (gezin met 2 kinderen van 10 en 12) een beetje rondtrekken door noordwest Spanje. Grofweg het gebied tussen Madrid en A Coruña.

We landen op Madrid en hebben daar voor 3 weken een auto gehuurd. Het lijkt ons leuk om een beetje meer van Spanje te zien dan de plekken 'waar iedereen komt'. Het plan is steeds 3/4 nachten in een huisje te zitten en dan weer door naar de volgende plek. Veelal via Airbnb, we zitten liever niet in een hotel (maar is zeker ook een optie als iemand tips heeft). En dan een combinatie tussen 'centrum van een stad' en 'de natuur in'.

We willen dus zowel de steden bezoeken, de sfeer ervaren, lekker eten, enz, als mooie wandelingen maken in de natuur.

We hebben eigenlijk alleen nog maar de vlucht en de auto geboekt. Het plan is zoals het er nu grofweg ligt is (3 weken):
- Segovia
- Zamora
- Puebla de Sanabria
- Galicië in (daar naar de kust, west en/of noord)
- terug richting Madrid via Avila
- 4 nachten Madrid alvorens terug te vliegen (de auto is dan al ingeleverd)

Alles ligt wel min of meer open, dus tips of ervaringen op bovenstaande wat we echt wel of echt niet moeten doen zijn van harte welkom. De reisroute is wel vast (dus richting noordwesten).

Aanvullend:
Salamanca zijn we al eens geweest en slaan we deze keer over.
Plan was eerst ook om Noord Portugal misschien mee te pakken (via Noord Portugal naar Spanje te reizen), maar dat is niet mogelijk met een huurauto, zonder aanvullend te betalen. We hebben een auto wat 30 euro per dag kost en als we ermee naar Portugal willen, betalen we 20 euro per dag extra (en dan niet alleen voor de dagen Portugal, maar voor de gehele verhuurperiode). Ik vind dit raar en snap ook niet goed waarom (anders dan extra geld willen verdienen).

1 - Mathematics is the language of nature. 2 - Everything around us can be represented and understood through numbers. 3 - If you graph the numbers of any system, patterns emerge.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Chaot
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 12:18
Als je meer citytrip wil kan je kijken om Ciudad Rodriguez erbij te doen. Een mooie Middeleeuwse stad (en nu grootte van een klein dorp).
Verder kan je er rekening mee houden dat de zuidkant van Galicië (Vigo en omstreken) normaal gesproken beter weer heeft dan de noordzijde.
Als je richting Vigo trekt, de stad is lelijk maar de omgeving is mooi. Islas Cíes is een aanrader.
(Bron, ik woon in Madrid en mijn vrouw is van Vigo)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • greatgonzo
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 10:54

greatgonzo

schit-te-rend!

regenkleding meenemen. Van een spaanse collega begrijp ik dat in Galicië meer regen valt dan Schotland...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Chaot
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 12:18
Oh, als je iets zonder internationale toeristen wil zien, Google eens op:
muiños do folon e picon.

Ook, ik hoop dat je een mondje Spaans spreekt, want Engels is daar regelmatig geen optie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • fonsoy
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 08:14
In dit gebied staat bij mij het park Picos de Europa hoog op mijn lijst. Prachtig om eens te gaan wandelen.

Lenovo W520 - i7 2720QM - 8GB DDR3 1333Mhz - 1080p - Nvidia 1000M - 9 cell accu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Galois
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 04-06 18:10

Galois

1811 - 1832

Topicstarter
fonsoy schreef op zaterdag 29 juni 2024 @ 00:25:
In dit gebied staat bij mij het park Picos de Europa hoog op mijn lijst. Prachtig om eens te gaan wandelen.
Daar zijn we 2x geweest, maar zo noordelijk komen we deze keer niet. We blijven ten westen van Asturië.

1 - Mathematics is the language of nature. 2 - Everything around us can be represented and understood through numbers. 3 - If you graph the numbers of any system, patterns emerge.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wibblemoo
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 10:06
Ik zou ávila overslaan en naar Toledo rijden, of hoogstens stoppen voor de lunch. Plaatsje is niet zo heel boeiend verder. Vlakbij Toledo heb je Barrancas de Burujón, de Spaanse Grand Canyon (of Cañon). Is met name mooi bij zonsop- en ondergang. Vanaf Segovia kun je de route nemen door de bergen naar Madrid, en de tolweg overslaan. Is wat mooier en je passeert het skigebied in de Sierra.

In Galicia zou je naar het nationale park Islas Atánticas de Galicia kunnen gaan. Wel op tijd tickets boeken want de toegang is beperkt.
Pagina: 1