Die 700 watt voeding was gewoon slecht. Heeft niets met het rated continu vermogen van doen. Er komt echt VEEL meer bij kijken bij het uitzoeken van de juiste voeding dan alleen het wattage wat op de sticker staat. Nogal wiedes dat je geen voeding gerelateerde problemen meer hebt als je een 1000 watt unit koopt uit een lijn van Corsair die bekend staat om relatief hoge kwaliteit. Je hebt alleen dubbel zoveel betaald als nodig was. Maar dat moet je zelf weten.
Dat een voeding "700 watt gold rated" is, wil absoluut niet zeggen dat hij een 5900X en een RX 7600XT aan kan. Zo simpel is die redenatie gewoon
niet. Ten eerste is "Gold rated"
geen indicatie van kwaliteit. Echt in de verste verte
niet. 80 Plus Gold is een efficiëntie label. Niets meer, niets minder. Er zijn zat 80 Plus Gold voedingen die complete rommel zijn en ongeschikt voor systemen die nog niet de helft van hun opgegeven continu vermogen verbruiken. Daarbij neem ik dus al aan dat die 700 watt het continu vermogen is. Dat is helemaal niet zeker, want dat hoeft helemaal niet vanuit de fabrikant en je hebt niet aangegeven welke voeding het specifiek was.
Het verschilt per voeding hoe het opgegeven wattage geleverd kan worden. Een goede voeding kan het volle vermogen 24/7 over de 12 volt rail leveren zonder problemen. Wij weten niet of jij een goede voeding had, want niemand hier weet welke voeding je had. Die RM1000x kan op zijn sloffen 1000 watt over de 12 volt rail leveren. Maar dat is omdat hij de interne componenten van een Corsair RMx heeft, niet omdat het "een 1000 watt gold" voeding is.
Als je bijvoorbeeld denkt dat een
uitvoering: Gigabyte P1000GM en zo'n RM1000x vergelijkbaar zijn in kwaliteit, omdat het allebei 1000 watt gold voedingen zijn, dan heb ik heel slecht nieuws voor je.
Nu heb ik echter problemen met m'n aorus waterforce 360, de pomp en fans werken, maar de temperatuur meter op de pomp werkt niet, de rgb op de fans werken niet, ik ben er wel even klaar mee...
Die is dus gewoon defect als alles netjes aangesloten zit. Helaas. Als je nog garantie hebt lekker terugsturen.
Ik vind het niet zo raar dat je het even niet meer weet. Je hebt gewoon lukraak nieuwe hardware lopen aansluiten waardoor je ondertussen 30 variabelen hebt om te troubleshooten.
Daarom zei ik eerder al, een beetje gemeen.
Misschien dat een prebuilt met onderhoudscontract een goed idee is de volgende keer
Je reacties laten gewoon zien dat je niet snapt, of niet wil snappen, dat dit niet de manier is om pc problemen te trouble shooten. Het is wel een hele goede manier om de DIY PC markt financieel te stimuleren ten koste van je eigen portemonnee.
Zeker dit soort reacties geven gewoon aan dat je het gewoon niet wil snappen.
Nou iedereen, ren rx 7600 xt en een ryzen 9 9500x op 500 watt moet genoeg zijn. Nee dat is het niet.
Als je het wilde snappen, dan had je jezelf wel afgevraagd
waarom je vorige voeding niet toereikend was. Dan had je niet de conclusie getrokken "mijn nieuwe voeding heeft een hoger getalletje, dus dat was het probleem" zoals je nu doet.
[
Voor 11% gewijzigd door
youridv1 op 04-07-2024 12:52
]