HP Z6 werkstation - SAS nog relevant?

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MOmax
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 20-09 22:19
Sinds kort ben ik in bezit van een HP Z6 werkstation.
https://support.hp.com/us-en/document/c05791619
O.a. met een Xeon Gold 6138 processor.

Ik ga er niet te veel in investeren, maar een grotere 2TB M2 SSD ter vervanging van de de 256GB die er nu in zit staat wel op het lijstje. Indien te vinden wat extra RAM-omdat-het-kan.

Mijn vraag: de configuratie bevat ook nog een SmartHBA 2100-4i4e 12G SAS/SATA PCIe® Gen 3 Host Bus Adapter.
Heeft het nog enige meerwaarde om deze te gebruiken in combinatie met een set niet al te dure SAS schijven? Belangrijk om te vermelden is dat het gebruik strikt gericht is op gebruik als PC/werkstation met 3D CAD/FEM als bovengrens van het gebruiksdoel. Geen extreme video-edits, render- of VM server-taken zijn voorzien op dit moment.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Navi
  • Registratie: Maart 2007
  • Niet online
Nee SAS heeft voor dat doeleinde geen meerwaarde, zorg voor een goede snelle SSD met DRAM cache. Dat is al zo snel dat je daar echt geen bottlenecks in zult hebben.

Je mobo heeft zo te zien 2 M.2 slots en ondersteuning voor onboard RAID1, voor maximale veiligheid en wat extra read snelheid zou je ook voor 2x M.2 in RAID1 kunnen gaan.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • br00ky
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 17:28

br00ky

Moderator Harde Waren
Topictitel aangepast en doorgeschoven naar het juiste subforum.